Točí, ale nestartuje

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

motorem by to měla být G10A... přišlo mi, jelikož je ten motor ještě snad z 80. let, že to taková moderna nebude. Ale tak ty to asi znáš líp :-)

No, ale ještě mi to nedá (asi se půjdu přihlásit na nějaký učiliště na automechanika :-DDD), ale jak přesně teda funguje ten systém zapálování? Dovedu si taknějak představit, že na svíčce vede kabel do něčeho, co tam posílá VN. Ale v tomhle vlhkost asi nebude, tedy předpokládám, že by se nerozbily všechny 3 svíčky zaráz a alespoň by to nějak blafalo. Takže co je v tom systému dál? Ten bazmek co vyrábí VN je tam jeden a je teda nějak připojenej, kde by to mohlo uhnít? (je to taková ironie osudu, že se mi v jeden čas na celém vozovém parku rozesere zapalování :-DDD)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od mišus »

Z cívky vedou kabely ke svíčkám. Stačí kdyz ty kabely netěsní ( ty návleky na koncích, který jsou připojeny ke svíčkám a na cívku) kdyz bude cívka vlhká/orosená můžou jiskry, který z cívky vychází mít svod -při netěsnosti kabelů - a preskakujou ven na tu vodu a tím pádem se nedostanou ke svíčce a nemůže být zapálená směs. Samozřejmě se tam nějaká jiskra dostat může, ale to to právě jen blafne a pak nic. A funguje to tak že když startér točí a tím pádem Klikovka běhá okolo snímače, tak ten dává signál přes ECU zapalovací cívce, kdy má dát jiskru, to samý dělá i snímač vačky. M
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

No, moc jsem se k tomu nedostal, abych to zkusil rozebrat... nicméně, nechytá furt, ale trochu se změnil ten zvuk. Při tom točení tam nepravidelně něco kníká, asi jako by jeden válec možná zkoušel chytat, ale těžko říct. Dle vedle stojící osoby při tom točení z toho je cítit benzin.

Připích jsem OBD dongl, chyba v paměti žádná uložená neni. Teplotu chladící kapaliny to ukazovalo 11C, což by asi sedělo. Takže asi všechno ukazuje na zapalování, že? Tak uvidím, jestli na tom vůbec najdu svíčky :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od mnov »

mišus píše:Z cívky vedou kabely ke svíčkám.
U tohoto motoru bude mezi tím ještě rozdělovač, což je další místo, kde může být problém.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od VDC »

No jestli to točí a je cítit benzin, tak to prostě nepálí, čili bych řekl další potvrzení toho, že problém by mohl být v zapalování.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od Slavek_xxx »

Na diagnostice vadny cidlo otacek kliky, ktery proste dava obcas nejakej signal, vubec nemusis poznat.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od mišus »

Pokud to má ještě rozdělovač tak nejspíš v něm je cívka na snímání otáček ne? Samozřejmě když je Hallův snímač vadnej, nebude cívka dávat jiskru to lze ale snadno zjistit
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

Tak jsme s tím teď laborovali a jsem z toho ještě méně chytrej než předtím. Vymontovali jsme postupně všechny 3 svíčky. Svíčky jsou teda už relativně jetý, zvlášť ta jedna, nicméně 2 svíček ze 3 mokrý od benzinu a když se zapojí vyndaná svíčka, tak jiskru házej všechny. Takže min. tady elektrika funguje. Stejně tak při tom točení je ten benzin fakt cítit, takže tlakuje ho to asi taky. Sundali jsme vzduchový filtr a do sání nastříkali startovací sprej. A furt stejný, točí, ale ani ťuk.

Takže fakt nevim :-DDD Nevim co to má kde za snímače, ale skoro mi to přijde, že jiskru sice dává, ale v blbou chvíli...

Edit: ještě si vybavuju, že jsem to po poslední cestě doma zapomněl přes noc odemčený. Tak leda že by mi přes noc nějakej záškodník přeházel kabely na rozdělovači :-DDD Ale nevim jak zjistit jak se to má zapojit...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od mnov »

To co psal Slavek je pravda, pokud to bude dávat nějaké nesmyslné pulzy, tak se to jako chyba neukáže. Neskáče při startování nějak divně ručička otáčkoměru?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od SCOOTER »

Mně se stalo před lety u Tipa , že jednoho dne jsem přijel bez problému do Novohradek a už jsem neodjel,auto jsem ráno nastartoval a po 5-10 sekundách motor zhasl a už jsem ho nenastartoval. Druhý den jsem nechal auto odtáhnout k známému do servisu a jeho první byla výměna svíček...zjistilo se že 3 svíčky ze 4 byli ko. Podotýkám že jsem je před odtahem auta demontoval a odzkoušel na kostru a svíčky jiskřili!!... bohužel pod tlakem nikoliv. Toť má zkušenost.
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

Na otáčkoměr ještě kouknu. Jinak svíčky jsou teď taky hlavní podezřelý... přijde mi to zvláštní, ale jak píše Miloš, tak stát se to zjevně může. Jsou jetý dost, takže ikdyby to tím nebylo, tak jim výměna rozhodně neuškodí. Takže zítra objednám a uvidím... :-) stejně na to musím ještě koupit ty tlumiče a vzduchový filtr, pač jak jsem ho dneska otevřel, tak byl taky dost humáčoidní (jsem na něj nějak zapomněl ;-D)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od spm »

Dneska přišly svíčky, tak jsem s elánem vzal večer doma svítilnu a pustil se do toho :-DDD Jinak krásně na to pasuje ten svíčkáč z originální sady nářadí z Outbacka; tím beru zpět, konečně se na něco hodil - na opravu jiných aut :-DDD

Takže jsem to vyměnil, natočil a po chvíli kuckání (hádám, že to bylo způsobený tím, že to bylo uchlastaný, jak to během těch pokusů furt točilo a nechytalo) to naskočilo, hurá :-) Teda uvidím, jestli to nastartuje i ráno, abych se neradoval předčasně a nebyla to náhoda, ale budu tentokrát optimisticky doufat :-DDD Pokud to vydrží, tak jsem asi sám zvládnul opravit auto, za 150Kč :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od ybrcek »

Tak jsem napnuty esi to teď pojede

nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od vrgada »

svicky-kabely a u klasiky jeste palec rozdelovace, ci jeho vicko, pak cidlo na klice pripadne na vacce asi nejcastejsi priciny u starych aut, jinak gratulace k oprave. ja taky nabral na benzince nehorlavy benzin a nebyl jsem sam a benzika opravu zaplatila
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Točí, ale nestartuje

Příspěvek od VDC »

Ty jo tak to jsem napnutej jak kšandy, jestli to ráno chytne. Přeju si aby jo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Motor“