Spotřeba motorového oleje

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Kumbucha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 20, 2018 12:52 pm
Jméno a příjmení: Jana Křížková
Bydliště: Jablonec n.N.

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od Kumbucha »

Jezdíme do Albrechtic v Jiz.horách, nad sjezdovkou je servis, má i v Tanvaldu, ale dělá hlavně v Albrechticích.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od petr »

ví se vlastně proč ty motory 2,5 121kw žerou hodně olej, říká to spousta majitelů a nikdo neví proč to tak je, dělá to už od novoti nebo až časem při určitém nájezdu?
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od 2.0XT »

Nekde jsem se docetl, ze davali pistni krouzky z jineho materialu... Nevim jestli je to pravda, ale po GO motoru v Dobranech kdy je vymenili to uz tolik oleje nebere.

Odesláno z mého MYA-L41 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od petr »

u nových aut aby splňovali ty ekopředpisy to je prý umyslně uděláno tak aby pístní kroužky netěsnili tak dokonale tím se trošku sníží tření tím pádem spotřeba i emise a daní za to je pak spotřeba oleje i u nových aut ,ale že by to bylo takhle i u těch 2,5 u subaru už někdy v roce 2000 to asi ne
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od Kolben »

Ze už sem par novych Subaru měl a mám. Kromě legacy v dyzlu ani u jednoho nebylo potřeba dolevat olej.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od petr »

no však taky nemáš ten motor 2,5 121kw do roku 2005 který je tím známý, ostatní motory jsou na tom asi líp , ani ten můj 2,0 92kw moc olej nežere a má už skoro 300tis. km, byl jsem s jedním známým obhlídnout nějaké outbacky právě s motorem 2,5 121kw a všichni říkají že jim to olej žere celkem dost většinou tak 0,2 až 1 litr na 1000km, ale jede to pořád takže se to asi moc neřeší a dolívá se , jen mě zajímá proč to tak je a taky jakou asi mají životnost pokud se teda nic nezanedbává a hlídá se ten olej, prý je ten motor vhodný na LPG tak jestli má cenu přestavba třeba pokud to má najeto třeba 250000 km
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od Albi »

bude to kus od kusu, ten můj začal brát více kolem 90tis, zpočátku litr mezi výměnami, kolem 200tis to už byly 3-4litry, teď při 340tis už 0,5-0,75/1000
olej 5W-40; pokusy s jinými typy, různými značkami, nebo aditivy, moc vliv neměly ...
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od petr »

to by mohlo fakt ukazovat na nějaký míň odolný materiál pístních kroužků tím pádem by mohlo stačit je vyměnit když už to bude brát opravdu moc a tím, že jsou měkčí mohlo by být menší opotřebení válců a mělo by to makat dál čistě teoreticky, ale kdyby ty motory vydržely aspoň těch 400tis.km tak by ten plyn ve 250tis.km mohl mít smysl ještě, tak díky za info Albi
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od vrgada »

Tak jste mne donutili to zkontrolovat, takze jeden exoticky motor (206kW twinturbo s automatem) s dnesnim najezdem 145 289mil coz je skoro 234tkm mi sezral temer litr oleje po ujeti 6000 km, coz jestli dobre pocitam je 0,017l/100km. A to je jeste otazka kolik si vezme motor a kolik vykape, pac mirne to smrdi jak obcas ukapne na vyfuk. Za mne zatim super, jsem zvyklej dolivat a predchozi subaru byla uplna olejnicka. Vesmes bylo jezdeno po meste, na jare k mori a parkrat kousek do Rakouska.
...
takze klasicka otazecka, jaky olej do twinturba a po kolika? U predchoziho legacy GT jsem daval klasiku 10W40 a menil jednou rocne cca 10 000km a dolival
Kumbucha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 20, 2018 12:52 pm
Jméno a příjmení: Jana Křížková
Bydliště: Jablonec n.N.

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od Kumbucha »

Tak my to auto koupili už i s LPG, to mělo najeto 185 tisíc a už tam asi 4-5 let ten plyn byl. Ale opravář mě pořád hustí do hlavy hlídat a dolévat olej a poukazuje na Subaru, co mu tam stojí právě se zadřeným motorem na výměnu. Pak to je 50 tisíc.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od petr »

to už je dost 50tis. , není lepší vyměnit rovnou motor ? kolik by stál starší motor + výměna tak 30?
Kumbucha
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: úte bře 20, 2018 12:52 pm
Jméno a příjmení: Jana Křížková
Bydliště: Jablonec n.N.

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od Kumbucha »

Ta výměna motoru že je 50 tisíc.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba motorového oleje

Příspěvek od VDC »

Jestli je řeč o 2.5 motoru, tak tam by se dal sehnat agregát na výměnu za určitě lepší peníze, než je 50 litrů. Oprava přidřeného motoru na ty prachy samozřejmě vyleze.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Motor“