Zastavil jsem a už nenastartoval

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Laffale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:51 pm

Zastavil jsem a už nenastartoval

Příspěvek od Laffale »

Ahoj všichni,
dlouho jsem se v subaráckých fórech nešťoural a vzpomněl jsem si až teď, když mám problém, no jak jinak.
Mám ex-taliánskou-fízlkáru 2002, 2,5l, časem se objevilo jakési klapání v motoru. Při výmně rozvodů došlo k seštělování ventilů a já nevím čeho všeho zvenku, do motoru se nešlo. Klapání se trochu zmírnilo, charakteristiky motoru prý byly v pořádku. Ale kdysi pravděpodobně došlo k jeho "přidření" nebo co.
Teď ve čtvrtek 8.7. jsem přijel cosi vyzvednout, zastavil jsem, po 10 minutách jdu zpět do auta a nenastartoval jsem. Jen jakési krátké heknutí, spíš "polohek" :-) a nic. Motor se neotočil.
Takže kontrola baterky, nic moc teda, přiznávám, že se o ni nestarám, neb o tom nevím :-). Nicméně po kontrole odborníkem v pořádku, ani mi novou ještě nenutil.
Takže startér? Dostal jsem ho z auta, zase kontrola - a v pořádku. Tak to se mi začala točit hlava teda... (mám teď denně nějakej větší problém a už se pomalu hroutím)
Pán (mimochodem tento: http://www.strechyplana.cz/offroad/ ), u kterého mi auto na dvorku stojí, zkusil, jestli se motor otočí. No a neotočí...
Zítra auto naložíme na vozejk a vydáme se směrem Sedlčany, auto Vero.
Píšu sem, abych to a) neodborně a možná polovičatě :-) zdokumentoval
b) kdyby kdokoli cokoli nabídl ze svých zkušeností a postřehů...
Motor nemusí být v háji celý, že :-) a třeba to bude oprava jen nějaké jeho části, ne výměna celého, která se taky nabízí...
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Zastavil jsem a už nenastartoval

Příspěvek od hetzer »

Laffale: oprava casto vyjde draz nez vymena. nech si to nacenit a uvidis :sick:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Laffale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:51 pm

Re: Zastavil jsem a už nenastartoval

Příspěvek od Laffale »

No, Hetzere, zatím to tak vypadá. Zatím to všichni předesílají. Třeba to tak nakonec dopadne, i když mě to trošku štve. Na druhou stranu se strašně těším, až to budu mít z krku, problémů teď za sebou vleču dost.
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Zastavil jsem a už nenastartoval

Příspěvek od SCOOTER »

Ahoj Tome :pr: .Jak jsme již o tom spolu mluvili po telefonu...je třeba to nechat ohledat technikem který ví kde a co se může stát v motoru :655: ...můj tip byl za 1. startér(je fakt že jsem u vozu nestál),za 2.zadřené ložisko na klice či nějaký jiný komponent nad klikou(ten 4.válec je u 2.5i dosti častá slabina :686: a pokud někdo dříve podcenil údržbu či použití kvalitního oleje tak je nachystáno do budoucna na průser :670: ...mrzí mne to za Tebe když si vzpomenu že jsem s touto motorizací jezdil skoro 3 roky(na mém Legacy bez problému...ale???.nechci nic přivolat :1774: je to pouze jen technika.)
Doufám že se brzy zjistí co je toho příčina a nebude Tě to stát velké peníze :670: ...držím palce :supeer: ,uvidíš že to zvládneš a budeš opět spokojenej :826: a někde v Táboře se brzy opět pozdravíme :pr: čaudy Miloš.
P.S.dej jsem vědět co se zjistí za problém...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Laffale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:51 pm

Re: Zastavil jsem a už nenastartoval

Příspěvek od Laffale »

Právě dnes - Míra Bím z Čisté u Mladé Boleslavi se vrátil z dovolené a já mu konečně odvezl motor.
Jo jo, takhle dlouho jsem bez mazla. Jezdím camrynou po tátovi a zjišťuju, jak skvělej motor (2.2, r.v. 1999) má... :-) Nejlepší byl ten hybrid z dnešního dopoledne - Toyota Camry 2.2 s přídavným motorem Subaru EJ25 vzadu :-D Všimli si toho i fízlové, napařili mi 3 bodíky a obrali mě o pár korunek na opravu... Snad to tady nebude číst manželka :-D
Abych nezapomněl - co já laik vím a pamatuju si z toho, co jsem slyšel - je přidřená klika, vačky v poho. Tak to nezní tak hrozně, snad nezahučím tak hluboko. U Míry jsem viděl motor, který se taky zastavil - a rozpůlil málem vejpůl.
Laffale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:51 pm

Re: Zastavil jsem a už nenastartoval

Příspěvek od Laffale »

Závadu klikovky, která je první na ráně, způsobilo špatné mazání. Někde na "nějaké trubce přívodu oleje" (sám jsem trubka :bp: ) byla vada, neprojevovala se při vyšších otáčkách, ale při nižších přisávala vzduch a motor špatně mazal.
Nakonec jsem se předběžně stejně dohodl na celkové repasi, aby byl notor "skoro jako nový" a odjel pár set tisíc km :-D
Laffale
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 08, 2010 11:51 pm

Re: Zastavil jsem a už nenastartoval

Příspěvek od Laffale »

Tak teprve včera jsem od Míry Bíma motor odvezl zpět do Selčan.
Míra říkal, že jsem za celej ten průšvih vůbec nemohl, šlo o únavu materiálu, ta prasklá trubka u sání oleje... Jak to tak vypadá, tak budu bez auta dohromady celý dva měsíce. Což je teda příšerný.
Snad bude ta moje volba repase motoru místo koupě starého (a hlavně neznámého) motoru aspoň k něčemu dobrá.
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3142
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Zastavil jsem a už nenastartoval

Příspěvek od Albi »

Laffale píše:Nejlepší byl ten hybrid z dnešního dopoledne - Toyota Camry 2.2 s přídavným motorem Subaru EJ25 vzadu :-D Všimli si toho i fízlové, napařili mi 3 bodíky a obrali mě o pár korunek na opravu...
a za co ?? :670:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Odpovědět

Zpět na „Motor“