Vymena svicek

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
PetrCV
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: stř črc 24, 2013 1:55 pm
Jméno a příjmení: Petr Menich
Bydliště: Milovice,Chomutov

Re: Vymena svicek

Příspěvek od PetrCV »

Traveller píše:4 svíčky mě stály tuším něco málo přes 2.000Kč
..no to mě poser 8()
Impreza 2004, 92 nesmrtelných kW...než zapnu klimu

Impreza 1999, 92kW ex
Citroen Xantia 2,1 td ex
Alfa Romeo 33 1,8 td ex...3 válec
Fiat Ritmo 1,9 td ex...všude jen rez a silnej motor
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Vymena svicek

Příspěvek od Mareka »

Servisy (i restaurace) navštěvuji pokud nabízí jistou úroveň. Pokud ne, dohodnu se na místě na změně surovin (dílů), kvality nebo ceny - pokud toto nelze, příště jdu jinam a zaměstnancům vysvětlím proč.

Při poslední výměně oleje jsem platil servisu 245 Kč za litr 10W50 Total Racing (včetně DPH).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
plukovník

Re: Vymena svicek

Příspěvek od plukovník »

PetrCV píše:..no to mě poser
Dva tisíce za svíčky je pořád méně než čtyři tisíce a tuto cenu lze ještě akceptovat... *_*=*_*

Musíš si uvědomit, že servisy dnes žíjí jenom !!! ze svých marží na náhradní díly a materiál !!!
Kdyby měly náklady na svůj provoz pokrýt pouze z hodinových tarifů, tak by musely účtovat 2 000,- na hodinu, jako u Mercedesu, případně zaměstnanci žrát trávu kolem silnice ;-D
plukovník

Re: Vymena svicek

Příspěvek od plukovník »

Mareka píše:
...Při poslední výměně oleje jsem platil servisu 245 Kč za litr 10W50 Total Racing (včetně DPH).

Tak vzhledem k tomu, že já kupuji v běžném obchodě Total Quartz Racing 10W-50 v ceně 136,- Kč za litr, tak to tě zase tak moc nenatáhli.
To je kulantní cena, to ani nemusíš chodit jinam a vysvětlovat zaměstnancům proč [BANANA]
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Vymena svicek

Příspěvek od Traveller »

Plukovníku, jenom abys ten olej neměl někde z Ruska stočený v garáži, jak proběhlo médii někdy před rokem. :-D :-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: Vymena svicek

Příspěvek od plukovník »

Traveller píše:Plukovníku, jenom abys ten olej neměl někde z Ruska stočený v garáži, jak proběhlo médii někdy před rokem.
Ta ruská garážová "vývařovna" oleje, kterou rádi ukazují prodejci značkových olejů na svých webových stránkách jako strašáka pro "šetřílky ;-D , byla s největší pravděpodobností určená výhradně pro ruský trh.

Samozřejmě falšování značkových olejů existuje, ale nikolv v takové míře, jak se snaží šířit v médiích obchodní a olejářská lobby, aby si chránila odbyt pro své značkové výrobky.
Navíc plukovník má své informace, čte všechny oběžníky a má své známé.
Je to totiž plukovník... :-DDD

P.S.
Jen tak mimochodem,
falšované oleje už byly zachyceny i v autoservisech, kde byl jejich pochybný původ maskován "vyšší" cenou... :-DDD
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vymena svicek

Příspěvek od spm »

10w-50 nevim, ale 5w-40 litrovku original zabalenou na doliti jsem za nejakou takovou cenu taky kupoval. Proste ta normalni cena, za kterou to kupujou servisy :-D

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Vymena svicek

Příspěvek od mnov »

Traveller píše:Plukovníku, jenom abys ten olej neměl někde z Ruska stočený v garáži, jak proběhlo médii někdy před rokem.
O tomto oleji nevím, jaké byl kvality, ale mazací tuk "Смазка Литол-24" si dovolím použít i na Subaru. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Vymena svicek

Příspěvek od George »

Dekuji za rady, sice se to koukam zvrhlo k diskuzi o cene servisu, ale spise nez usetrit me od servisu odrazuji zkusenosti kdy nam 3 auta zmastili tak ze jsme je doma museli davat dohromady. Na dalsi testovani servisu uz moc nemam odvahu...
Takze pokusim a dam sem navod/vysledek akce :)
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Vymena svicek

Příspěvek od mnov »

Koukám, že nikdo nic neporadil. Prostě odmontuj všechno co překáží:sání, baterku pumpu sekundárního vzduchu atd. Já tento model přesně neznám, ale u svého vyndavám i nádobku ostřikovačů. Bez té demontáže se o to nepokoušej.
Máš servisní manuál? Tam je popsáno jak na to.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Vymena svicek

Příspěvek od George »

mnov píše:Koukám, že nikdo nic neporadil. Prostě odmontuj všechno co překáží:sání, baterku pumpu sekundárního vzduchu atd. Já tento model přesně neznám, ale u svého vyndavám i nádobku ostřikovačů. Bez té demontáže se o to nepokoušej.
Máš servisní manuál? Tam je popsáno jak na to.
Diky, servisni manual mam. Uz ted vidim dalsi Lakatos akci.

BTW offtopic, existuje nejaky servisni manual ktery schematicky popisuje jak ktery system funguje? U starsich manualu (hlavne honda) je to krasne popsane a jde pochopit principy. Tady tenhle ofiko manual je uz jenom jak co vymenit.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Vymena svicek

Příspěvek od mnov »

Nevím přesně co máš na mysli, ale na Tvůj model mám ten webový manuál a tam jsou schémata, popisy diagnostiky jednotlivých chyb atd. Pochopit se z toho, jak co funguje dá.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Vymena svicek

Příspěvek od George »

Napriklad prevodovka, rezy a schematicke nakresy jednotlivych rychlosti (co je kde sepnute), stejne jako schema cirkulace oleje a podobne.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Vymena svicek

Příspěvek od mnov »

Tak tohle jsem viděl naposled u dokumentace k Žigulíku. Tam to bylo názorně ilustrováno.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Vymena svicek

Příspěvek od George »

ja prave zasnul nad takovym manualem k Honde accord 98. bylo to spise jako ucebnice nez jako manual
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Motor“