Vymena svicek

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Vymena svicek

Příspěvek od George »

Zdravim,
je zde nejaky masochista, ktery se rozhodl udelat si vymenu svicek bez vytahovani motoru? Udajne to jde i u DOHC nicmene jsem nikde nenasel vhodny nastroj. Dekuji za jakykoliv tip (krome rady jdi do servisu :) ).
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Vymena svicek

Příspěvek od Juras »

No nevím konkrétně jak na tom tvým modelu je místo, ale pravděpodobně to bude podobný jak na impreze. Tam to jde, musí se trochu odmašlit něco okolo a pak to dělám golou, svíčák, kloubek a prodloužení. Chce to s citem, kloubek je zrádnej.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Vymena svicek

Příspěvek od Traveller »

Já mám pocit, že zrovna tady je rada "jdi do servisu" možná na místě. :-/ Hrdinů, kteří chtěli ušetřit pár kaček, dělali si to sami, a servali závit už také pár bylo.
Jasně, na Š110L jsem to také dělal sám, ale to bylo přece jeno mněco jiného a hodnota celého auta nedosahovala ani zdaleka hodnotu makovice na subaru. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: Vymena svicek

Příspěvek od plukovník »

Traveller píše:Já mám pocit, že zrovna tady je rada "jdi do servisu" možná na místě. Hrdinů, kteří chtěli ušetřit pár kaček, dělali si to sami, a servali závit už také pár bylo.
Jasně, na Š110L jsem to také dělal sám, ale to bylo přece jeno mněco jiného a hodnota celého auta nedosahovala ani zdaleka hodnotu makovice na subaru.
Kolik asi bude těch ušetřených "pár kaček" pro toho, kdo si ty svíce vymění sám a přitom nestrhne závit, protože ví, co je to utahovací moment...?
Tipoval bych takvých 5 000,- ušetřených korun českých, podložených "prací" a jinými aktivy České národní banky (nikoliv zlatem, protože na to tuzemská centrální banka nehraje) ;-D
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Vymena svicek

Příspěvek od bahamut77 »

Tak zrovna u DOHC jsem si svíčky vyměnil sám. Na pravé straně to chce dát pryč veškeré komponenty se vzduchovým filtrem a je to ta snažší strana. Na levé straně baterku pryč a nejaké kabely a hadice vhodně a opatrně nadzvednout. Huře se dělají vždy ty vnitřní blíže k interiéru...
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Vymena svicek

Příspěvek od Mareka »

Tak jako ne každý si chce/může/umí dělat výměnu sám a ne každý jezdí tam, kde si za hodinu práce účtují 5000 (cenu svíček nepočítám - ty se musí zaplatit vždy).

Jinými slovy to vidím max na 500 pro servis.

A kdo nevěří svému servisu (proč si ho potom vybral?!) a nebo si to chce vyměnit sám (s výše uvedeným rizikem, po nastudování postupu a nezbytné investici do potřebného vybavení), směle do toho.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vymena svicek

Příspěvek od Mira »

Na impreze šly vyměnit svíčky v pohodě, pokud jste byly schopni dostatečně zalomit rukama. Na turbu se muselo odstrojit kde co a stejně to byl porod. Stačí otevřít kapotu a hned uvidíte kolik je tam místa.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
plukovník

Re: Vymena svicek

Příspěvek od plukovník »

Mareka píše:Tak jako ne každý si chce/může/umí dělat výměnu sám a ne každý jezdí tam, kde si za hodinu práce účtují 5000 (cenu svíček nepočítám - ty se musí zaplatit vždy).

Jinými slovy to vidím max na 500 pro servis.

A kdo nevěří svému servisu (proč si ho potom vybral?!) a nebo si to chce vyměnit sám (s výše uvedeným rizikem, po nastudování postupu a nezbytné investici do potřebného vybavení), směle do toho.
Jo tak ty to vidíš max na 500 pro servis ? No ty bys mě tedy pobavil :-DDD
Možná, kdyby to tam stihli zremontírovat za 0,5 hodiny, když běžná hodinová sazba je 750,- bez DPH.
Cenu svíček sice počítat nemusíš, protože se musí vždy zaplatit, ale problém je v tom, že cena iridia NGK v e-shopu je 270,- za kus, zatímco servis si účtuje klidně 1 000,- za kus... >B-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vymena svicek

Příspěvek od Mira »

Za olej si v servisu taky říkaj 4 až 5x víc než co stojí, proč by to u svící měli dělat jinak? Prostě asi jejich obvyklá marže. Co zákazník unese a pokud jsou zákazníci stále ochotní to platit, jinak to dělat nebudou. <:-<
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Vymena svicek

Příspěvek od Mareka »

@podplukovník: Mým cílem bylo poskytnout relevantní informace podložené vlastní zkušeností - servisuju třetí Subaru a projel jsem s nimi pět servisů (z toho dva autorizované).

Pouze jeden autorizák v okolí požaduje cca 800/hod, ostatní jsou výrazně levnější (o desítky procent). Úsměvné je to, že tento nejdražší servis je nejhorší.

Cenu svíček mám takovou, jakou si nastavím = buď přivezu servisákovi svoje, nebo si s ním vysvětlím jakou cenu akceptuji.

Zkusím to vysvětlit ještě jednou:
- Pokud má někdo předražený servis (a nebo servis se kterým se nelze dohodnout), jeho problém. Ale pak nechápu proč tam jezdí
- Někdo si chce dělat servis sám, tak ho dělá. Pokud už má vybavení i zkušenosti, pouze potom jsou jeho vstupní náklady 0.

Pokud máš osobní zkušenost se Subaru servisy, určitě je zde přivítají i ostatní.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Vymena svicek

Příspěvek od sima »

Mareka-souhlas =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Vymena svicek

Příspěvek od Traveller »

4 svíčky mě stály tuším něco málo přes 2.000Kč a za práci netuším co si tam dali, ale cena za prohlídku, při které to dělali, byla hodně podobná jakékoliv jiné prohlídce podobného rozsahu, takže práce asi nestála svět.
Mira (pouze pro info): Olej v servisu mě stojí 370Kč/litr za 10W60. Ale jinak máš naprostou pravdu, že už mi také jednou dávali v jiném servisu 5W30 za cca 600Kč/litr. >>:-@@
Ale jinak máte v podstatě pravdu všichni. Kdo si na to troufne a má vercajk, ať si to udělá sám a kdo ne, tak ať jede do servisu. Ale já ten první příspěvek pochopil tak, že zkušenosti s výměnou jsou nulové, když sháněl jakékoliv informace, takže v takovém případě mě napadá pouze jedna rada a to je jet do servisu.
Ale jinak si fakt dělejte co chcete. HOWG!!! ;-D ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
plukovník

Re: Vymena svicek

Příspěvek od plukovník »

@pod"Mareka": :-DDD
Vidím, že jsi zatraceně mazanej chlap [DRIVE]
...buď si přivezeš do servisu svoje svíčky, nebo si se servisákem vysvětlíš jakou cenu akceptuješ ,,|,, (>_<) ,,|,,
,

To si jistě do své oblíbené hospody nosíš také svoje vlastní žrádlo, případně hospodskému vysvětlíš, jakou cenu za jeho guláš akceptuješ... >:(

:-DDD :-DDD :-DDD

P.S.
Sima, co ty na to ?
Asi tentokrát přitakávat nebudeš ? Že ? :-DDD
Naposledy upravil(a) plukovník dne pát bře 24, 2017 7:13 am, celkem upraveno 1 x.
plukovník

Re: Vymena svicek

Příspěvek od plukovník »

Traveller píše:
...už mi také jednou dávali v jiném servisu 5W30 za cca 600Kč/litr. ...
Trávo, příteli,
ta cena za olej je naprosto v pořádku ;-D .

Přibližně 180,- Kč je cena syntetického oleje v sudovém balení a ten zbytek do těch šesti set je poplatek za likvidaci starého vypuštěného motorového oleje... :-DDD
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Vymena svicek

Příspěvek od Slavek_xxx »

plukovník píše: To si jistě do své oblíbené hospody nosíš také svoje vlastní žrádlo, případně hospodskému vysvětlíš, jakou cenu za jeho guláš akceptuješ...
Proc ne? Kdyz se na tom dohodnes s hospodskym a ten s tim bude souhlasit. Treba jsi objevil diru na trhu - kuchare, ktery ti bude varit s donesenych surovnin a necha si to zaplatit. A cenu za gulas prece (ne)akceptujes bezne, proste bud si ho das nebo ne.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Odpovědět

Zpět na „Motor“