Nováček prosím o radu olej + filtr

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
Reza555
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte bře 14, 2017 6:09 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.

Nováček prosím o radu olej + filtr

Příspěvek od Reza555 »

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně výměny oleje v GT, koupil jsem včera ze Zlína ročník 1996 motor prý kovaný + sání RA Kuličkové turbo IHI číslo nevím nejde to moc přečíst, jsem v Subaru naprostý začátečník, ale v autech ne, tak jsem chtěl požádat pro začátek o radu ohledně výměny oleje, předtím tam lil 10w60 castrol edge, díval jsem se na millers oils, ale asi zůstanu u castrolu když je na to Reza zvyklá :) nebo je lepší změnit značku? Jenže nevím jak to chodí u olejových filtrů je tam víc typů? a je možnost sehnat nějaké kvalitnější třeba s větším průtokem či kapacitou nebo tak? Moc Děkuji za každou radu fotky dohodím později, převodový olej nový v diffu taky, popř. poradte co vyměnit jako první po koupi takovéhle mašiny :)
Subaru Impreza GT 1996 - (300HP) - funny
Audi 80 B3 1989 LPG celopozink - (90PS) - daily
Nissan Vanette 2.3D Nismo - (80,3PS) - worker
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Nováček prosím o radu olej + filtr

Příspěvek od Juras »

O olejích už je tady toho napsanýho tolik, že z toho vyplývá asi toto, nalej tam co podle svýho svědomí a uvážení považuješ za nejvhodnější. Filtr kup klidně origo v subaru, vyjde na cca 300. Asi bych zkontroloval rozvody, pokud původní majitel nedal info, kdy je dělal.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Nováček prosím o radu olej + filtr

Příspěvek od Slavek_xxx »

Hlavne si ho kup dost na dolevani. Pul litru na tisic km v beznym provozu a litr na tisic km v zaprahu bude asi normalni spotreba ;-D
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Reza555
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte bře 14, 2017 6:09 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.

Re: Nováček prosím o radu olej + filtr

Příspěvek od Reza555 »

Ohledně olejů jsem to pročetl komplet ale nic jednoznačného tam není no nic nechám na svém uvážení, každopadné jsem narazil na olejové filtry K&N ( https://www.tuningcardesign.cz/cz-detai ... ubaru.html ) kde mne zarazila věta "6. Ventil proti vytečení oleje - již žádné suché starty!" co si o tom myslíte ale hlavně jaký typ filtru na impreze je, číslo, rozměry, závit? Děkuji
Subaru Impreza GT 1996 - (300HP) - funny
Audi 80 B3 1989 LPG celopozink - (90PS) - daily
Nissan Vanette 2.3D Nismo - (80,3PS) - worker
Odpovědět

Zpět na „Motor“