Kontrolka motoru - check engine - "pečené kuře"`

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: check engine`

Příspěvek od lojzmen »

Pánové, nebyla recirkulace až od r.2003?
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: check engine`

Příspěvek od HonzaCZ »

lojzmen píše:Pánové, nebyla recirkulace až od r.2003?
Před chvílí jsme to s kubinou řešili na chatu... ono asi špatně počítal ten kód chyby :)
To co napsal jsou ty 3 chyby - 11, 21, 24

Jinak chyba v EGR systému je v tabulkách už od roku 88, ale taky se mi nezdá, že by to zrovna v réze 1.6 bylo... :655:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: check engine`

Příspěvek od Marty73 »

Já si taky myslím že jsem to všechno namlel dohromady, ale mě se zase nezdály tři chyby, když dvě z nich jsou jen pro motory s karburátorem a jen jedna by mohla patřit k tomu motoru a ta se týká tuším čidla na klice. Tak jsem si říkal, že kdyby to čidlo bylo v troubě, tak to auto nepojede vůbec. Ale zase to má spojitost se zapalováním. No, nechám to na profících a nebudu se do toho raději montovat páč já s tím nemám osobní zkušenost ::-DD:
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: check engine`

Příspěvek od HonzaCZ »

Marty, co jsme koukali, tak by to mělo být
11 - čidlo na klice
21 - čidlo teploty chladící kapaliny
24 - volnoběžný ventil
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: check engine`

Příspěvek od Slavek_xxx »

HonzaCZ> pochybuju, ze by se rozbily 3 cidla najednou. Spis si myslim, ze odeslo jedno z nich a nekdo se snazil prijit na to odpojovanim dalsich veci (typicky volnobezny ventil, protoze je hned na rane) a nebo ze je v haji ukostreni. Trochu me mate, ze to na starter nehazi jiskru... :655: Nebude to jen rozsypana baterka, ktera sice jeste otoci starterem, ale uz neudela dost jiskry na zapaleni smesi za vlazna? Potykal jsem se s necim podobnym u motorky...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: check engine`

Příspěvek od HonzaCZ »

Slavek_xxx píše:HonzaCZ> pochybuju, ze by se rozbily 3 cidla najednou. Spis si myslim, ze odeslo jedno z nich a nekdo se snazil prijit na to odpojovanim dalsich veci (typicky volnobezny ventil, protoze je hned na rane) a nebo ze je v haji ukostreni. Trochu me mate, ze to na starter nehazi jiskru... :655: Nebude to jen rozsypana baterka, ktera sice jeste otoci starterem, ale uz neudela dost jiskry na zapaleni smesi za vlazna? Potykal jsem se s necim podobnym u motorky...
Já netvrdim, že ty čidla jsou špatný - jen co to, podle mě, vyblikalo - jestli to kubina popsal dobře.
S tou hypotézou o odpojování čidel souhlasím - a nebo prostě ty chyby někdo nesmazal dřív.
Nemůže bejt načatá cívka? Že by po zahřátí změnila charakteristiky natolik, že by to nepálilo :655:
Ale kvůli čidlu na klice by to taky nemuselo správně pálit. Chtělo by to proměřit, vyzkoušet. Servisní manuály jsou plný postupů a hodnot, který maj bejt na čidlech atd... Spoléhat se na chyby, který to vybliká je blbost i dneska, natož u 15 let starýho auta. Je to spíš takový vodítko pro auto-diagnostika/-elektrikáře/-mechanika.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine`

Příspěvek od Kofilka »

Kostra na motor, sice sem toho tady moc nečetl ale vypadá to tak a jeslti už to někdo radil tak sory :-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
kubina
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 22, 2011 12:56 am
Jméno a příjmení: Jakub Linhart
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine`

Příspěvek od kubina »

mno zrovna dneska kdyz jsem jel z prace jsem to na desem min zastavil a zhasnul motor :/ a samo sebou to zase nechtelo chytat !!! a zacalo cvakat relatko !!! jako vzdy ...tak jsem otevrel kapotu a pod alternatozem by mel byt snimac otacek je to takove mensi cidlo a asi v sebe bude mit nejaký magnet nebo tak. no nic tak jsem ho vyndal odpojil a tuknul jsem ze spod na nej a zase ho vratil z5 zapojil a jejhle hned na prvni otoceni to krasne chytlo tak nevim jestli to je tim cidlem nebo jestli jak jsem odpojoval konektor a hradosil v tom jsem nekde zavadil o nejaky kabel ktery maj treba spatný spojeni!! zajimave je ze kdyz prijedu a nekde zhasnu motor a hned ho natocim tak to chytne a vedsinou to chyta porad ale jak mile necham odlezet vic jak 10az 15 min tak je to v hajzlu!!!!! ale stejne mi prijde krom toho startovani ten motor jede jako skoda favoryt :10125: na 1.6 boxer to je uplne mrtvíííí do 3tisic otacek to jeste docela jakstak tahne ale taky zadnej zazrak ale jak mile to vyleze nad 3,5tis tak je to uplne mrtvi jen to řve otacky stoupaj jak kdyby to melo umríít je to cely nejaky rozhozený !!!
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine`

Příspěvek od als »

To čidlo je v řiti ::-DD: celkem častej problém - zůstane "naindukovaný" a kompjůter neví, že se motor točí a tak ani nedává impulsy pro zapalování. Stačí na chvilku odpojit zmizí napětí a zase to funguje :850:
kubina
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 22, 2011 12:56 am
Jméno a příjmení: Jakub Linhart
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine`

Příspěvek od kubina »

mmm a nevite nekdo kde ho sehnat...? neda se nekde obednat ? hledal jsem hledal ale marne nikde neni k manii :6066:
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine`

Příspěvek od als »

U Subaru ::-DD:
kubina
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 22, 2011 12:56 am
Jméno a příjmení: Jakub Linhart
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine`

Příspěvek od kubina »

a znas prosimte nejakou konkretni stranku ? nejaky odkaz ??? :))
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine`

Příspěvek od als »

http://www.google.cz/#hl=cs&&sa=X&ei=0l ... d6b3bd6eeb ale pokud vím, tak éšopy nemaj ::-DDD:
kubina
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: úte úno 22, 2011 12:56 am
Jméno a příjmení: Jakub Linhart
Bydliště: Česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine`

Příspěvek od kubina »

hejj ty jsi to vygugloval docela inteligentne co ? ta stranka je uplne k nicemu ja mel na mysli nahradni dily
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: check engine`

Příspěvek od als »

No ono tady ty díly se v druhovýrobě moc nedělaj a když se náhodou dělal, tak většinou moc nefungujou. Chtěl jsem tě naznačit, abys zavolal k autorizovanému prodejci Subaru a on ti ho objedná, případně by takovou běžnou věc mohl mít skladem. - a nebo jsem ti poslal SZ
Odpovědět

Zpět na „Motor“