Motor 2.5 115kw nestartuje

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
ricardo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 12, 2017 3:53 pm
Jméno a příjmení: Richard N.
Bydliště: Praha 3

Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od ricardo »

Zdravim kolegove,
dnes poprve po vice nez sesti letech me subarko pozlobilo. Studeny start v pohode, cesta cca 20km, vypnuto, po cca 10 minutach start a prd, jen toci. Po nekolika pokusech jsem zkusil prislapnout plyn a auto naskocilo normalne a normalne jelo, volnobeh v poradku. Po dalsich 15km mi chciplo pri rozjizdeni na semaforech, jak kdyz vypne zapalovani, pokusy o start, asi na popate s prislaplym plynem naskocilo, volnobeh ok, dalsi cesta v pohode. Tohle se jeste parkrat opakovalo, nez jsem dorazil domu. Kdyz nastartuje, tak motor bezi normalne, zadne treseni, vykon normalni. Servis pravidelny, loni v lete udelany ventily, vycistena klapka i volnobezny ventil, tesneni nova, vzduchovy filtr vymeneny, svicky i kabely menene asi predloni. Dekuji za rady a podnety :)
Legacy 2.5 GX '01 - veteran, ktery mi prirostl k srdci
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od Slavek_xxx »

Jinak vitej tady na foru >B-)
Prvni tip jsou uvolneny kontakty na baterii. Predpokladam, ze je to jen benzin, nebo i LPG?
Druhej tip je palivovy cerpadlo - zabzuci kdyz otocis klickem?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
ricardo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 12, 2017 3:53 pm
Jméno a příjmení: Richard N.
Bydliště: Praha 3

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od ricardo »

Diky, ja uz sem chodim dlouho, jenom jeste nebyl problem, ktery bych nevyresil proctenim fora.

Cerpadlo normalne zabzuci po otoceni klickem, kontakty na baterce jsem kontroloval, ale je fakt, ze baterka je pomalu 6,5 roku stara, daval jsem novou pri koupi, Varta blue. Jen nevim, jestli spatna baterie muze zpusobit tyhle problemy. Trochu me mate, ze kdyz to auto nastartuje, tak jede uplne normalne :) jen ty starty haprujou.
Legacy 2.5 GX '01 - veteran, ktery mi prirostl k srdci
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od mnov »

Pokud startér točí, tak je baterka a i kontakty na ní OK. Startér je největší zátěž a když to chytne, tak to napájí alternátor. Nemá tedy cenu uvažovat o špatné baterce.
Já bych vyčetl chyby z ECU.
Edit: koukám, že baterka je víc než šest let stará, tak tu bych preventivně vyhodil i když točí. :-)
Ona může také odejít tak, že má zkrat na nějakém článku a pak to neúměrně zatíží i alternátor. Jenže to by bylo vidět na tom výpisu chyb z ECU.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od Slavek_xxx »

A mas v tom lpg nebo ne? Pripadne jakou znacku a typ.
Edit> uvolneny kontakty na baterii u kamarada s bmw gs se projevovaly prave horsim startovanim, ackoliv starter tocil, motorka nechtela naskocit.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
ricardo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 12, 2017 3:53 pm
Jméno a příjmení: Richard N.
Bydliště: Praha 3

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od ricardo »

Bez plynu, subaru musi smrdet benzinem :) Chyby nemam cim nacist, tak asi pro zacatek zkusim vymenit baterku a uvidim. Je fakt, ze ted v tech mrazech uz byla dost lina, tak to mohla byt jeji konecna.
Legacy 2.5 GX '01 - veteran, ktery mi prirostl k srdci
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od mnov »

Neměl tam těch kontaktů na baterce víc než jen jeden? Jinak si to nedovedu představit. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od Juras »

Vsadil bych na to čerpadlo, nebo spíš kabeláž k němu. Zkus zkontrolovat konektory na čerpadle a pod sedačkou, jestli nejsou opálený.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od Slavek_xxx »

mnov píše:Neměl tam těch kontaktů na baterce víc než jen jeden? Jinak si to nedovedu představit.
Prave ze ne, na kazdym polu jeden tupej kontakt. Ale jak mel vuli, tak to nestartovalo a chcipalo, ikdyz starter tocil jak prdlej. Nechapali jsme to, ale bylo to tak.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
ricardo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 12, 2017 3:53 pm
Jméno a příjmení: Richard N.
Bydliště: Praha 3

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od ricardo »

Tak jsem rano zmeril baterku a napeti bylo 12,78V, to nevypada, ze by byla spatna. Kontakty jsem ocistil a prostrik kontaktolem a i vsechny konektory okolo zapalovani a klapky, zitra mrknu jeste na to cerpadlo. Kazdopadne dnes mazlik startoval normalne, ale nezahral jsem ho tolik jako vcera, to by mozna ukazovalo na snimac teploty vody. Pristi tyden skocim nekam nacist chyby a uvidim, pak dam vedet. Snad to nebude takova ta zahadna zavada, kdy to dela jen obcas, neocekavane, to se potom blbe hleda :)
Legacy 2.5 GX '01 - veteran, ktery mi prirostl k srdci
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od Slavek_xxx »

ricardo> pokud ti nesvitilo oranzovy peceny kure (rozsviti se kdyz zapnes klicek? - Jestli nemas prasklou zarovku :D), tak zadny chyby asi nenactes :-( Jinak spatny starty maji vetsinou na svedomi svicky - obecne.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
ricardo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 12, 2017 3:53 pm
Jméno a příjmení: Richard N.
Bydliště: Praha 3

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od ricardo »

Check engine nesviti, po otoceni klicku ano. Svicky maji najeto do 10 tis. km, spis min, tam taky asi chyba nebude. Bojim se spis nejakyho spatnyho kontaku nekde nebo zalomenyho dratu, to se blbe hleda. No, prinejhorsim pujde do servisu, na aute udelam skoro vsechno sam, ale s elektrikou si netykam <:-<

Edit sobota rano: tak uz nestartuje vubec, ani studeny, jen toci. Kontakty k cerpadlu cisty, cerpadlo bzuci, zkusim s kamaradem vymenit baterky, pro zacatek.

Edit nedele: vycerpal jsem vsechny sve moznosti :), ocistil kontakty na cidlech, uzemneni, relatka, pojistky, dobil baterku ... odpoledne to odtahnem do awd, tohle chce profesionala
Naposledy upravil(a) ricardo dne ned led 15, 2017 1:06 pm, celkem upraveno 2 x.
Legacy 2.5 GX '01 - veteran, ktery mi prirostl k srdci
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od petr »

no zajímavá porucha teda, je zajímavé že při přidání plynu při startování naskočí a bez přidání plynu né je to tak a opakuje se to ? tady bych viděl problém čidlo teploty nedá správné udaje jednotce a pak jednotka startuje jako s teplým motorem, ale elektrika taky není moje hoby... co se týká te modré varty tak ty běžně vydrží 8 roku i víc tu bych zatím nevyhazoval bylo by jí škoda
ricardo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 12, 2017 3:53 pm
Jméno a příjmení: Richard N.
Bydliště: Praha 3

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od ricardo »

Tak subarko je opet pojizdne, spalene rele napajeni vstriku a zapalovani, je ulozene za kastlikem pred spolujezdcem. Asi bych to nemel sanci opravit sam, i v Awd na tom stravili 13 hodin, zapeklita zavada. Tak doufam, ze mam zase na dalsich sest let vybrano. Kamaradovi jsem vdecny, ze me tak promptne odtahl, ale pohled na subarko tazeny citroenem :) si klidne necham ujit ...
Legacy 2.5 GX '01 - veteran, ktery mi prirostl k srdci
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 2.5 115kw nestartuje

Příspěvek od VDC »

Sakra, tak to by asi nikdo od počítače nenatipoval. Tak hlavně, že je závada odstraněna a zase to jezdí !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Motor“