Emise

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Emise

Příspěvek od mnov »

Plyn asi budeš muset řešit, protože ten Ti rozhodí korekce i na benzín. Pokud to máš bohaté na plyn a přepneš na benzín, tak to jede podle korekcí z plynu a je to chudé.
Osobně bych vyresetoval jednotku motoru a pak se podíval jak se to chová na benzín.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Emise

Příspěvek od Slavek_xxx »

Svicky mas novy?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Emise

Příspěvek od majkl73 »

Na svíčkách je asi 10tkm... Je pravda, můžou být rozhozený dlouhodobý korekce benzínové jednotky od bohatého plynu, vyzkoušim... jo, a když jsem nasedal do auta po emisích, tak tam svítila P0130, kterou jsem nikdy předtím neviděl, rozsvítila se na asi na benzín..
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Emise

Příspěvek od majkl73 »

Tak po resetu jednotky lambda postupně klesá u LPG a stoupá u benzínu, takže to asi opravdu ovlivňuje bohatý plyn.... Koukám na to teda v autorádiu na Torgue, takže na jednodesetinné místo, ale benzín jde občas až na 1,2.,. V Torgue mi to ukazuje ještě dlouhodobý poměr:-), což přesně nevím co je, ale taky se to posunuje do plusu.. Ještě na to kouknu přes FRaidera nebo SSM, tam budou vidět dlouhodobé korekce.
Co může způsobovat bohatou směs u LPG? Že by třeba nedovíral jeden vstřik třeba?
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Emise

Příspěvek od mnov »

Když mi nedovíral vstřik, tak to na plyn nejelo. Šlo tam tolik plynu, že to hned chcíplo.
Nastavil bych nové mapy plynu.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Emise

Příspěvek od outback »

U mne když auto jede za studena na benzín s přífukem plynu do sání v důsledku závady a lambdou 0.86 a odpojím ten nechtěný přídavek plynu (tlačítkem celý plyn vypnu), lambda okamžitě skočí někam na 1.35. Když motor není aspoň trochu pod plynem a v otáčkách tak to obvykle chcípne. Když mám aspoň trochu stisklý pedál plynu, tak to viditelně slyšitelně zakolísá a za malý okamžik se to usadí na lambdě 0.99. Jakkoliv nemám plyn v nejlepším stavu, benzín to neovlivňuje a na benzín to jede krásně. Lambdu sleduju na displeji stále. Ale je to Teleflex, ten je nekonfigurovatelný a dost jiný než Magic aj.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Emise

Příspěvek od majkl73 »

Tak záhada asi vyřešena. A mě se zdálo, že to ten den nějak houpalo na volnoběh, jenom nechápu, jak ta svině věděla, že jedu na emise.... Hnedka vedle ty sežraný hadičky je na jedny straně plašič a na druhý vůně do záchoda, léta to fungovalo......
Přílohy
IMG_20171202_121012.jpg
Camel2206
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 05, 2018 6:37 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Listík

Re: Emise

Příspěvek od Camel2206 »

Ahoj mám Lego IV 2.0 101kw měněné svíčky, filtry, olej i zapalovací kabely a i přesto na emisích vysoké CO? Nějaké zkušenosti? Žádná kontrolka nesvítí takže lambda asi ok... Spíš zda to může dělat i něco jiného... Klapka vyčištěna

Díky
Odpovědět

Zpět na „Motor“