Žere olej

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Uživatelský avatar
Dan
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Žere olej

Příspěvek od Dan »

Ahoj, snad nezakládám něco nového. Mám forestra 2015 cvt benzín, po najetí 50tis.km to začlo brát olej. 3/4litru na asi 5000km. Vím, že máj všichni výrobci krytí v podobě nějake předepsané spotřeby oleje, ale je to můj 4 Forester a žádný to nedělal a když už tedy žere, tak proč né pořád a od novoty, ale až po 50tis. Jak jsem slyšel v Subaru, je to normální a já jsem až příliš naivní. Schválně jsem koupil benzín, Starej diesel se rozpadl a nebyl dobrý, ale v životě mě nenapadlo řešit u Subaru toto. Můj kamion bere zhruba stejně oleje. Děkuji za odpovědi a názory
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Žere olej

Příspěvek od Traveller »

Jsem na tom stejně a myslím, že nás tu pár je. Ale obecně ty nové motory moc olej nežerou. Holt jen někteří klikaři... ;-D ;-D
Mně to bralo od počátku a postupně se to zhoršovalo. Už si to moc nepamatuji, ale když jsem měl najeto okolo 30.000km, tak jsem doléval necelý litr a postupně se to zhoršovalo. Mezi prohlídkami 90.000 a 105.000km jsem doléval okolo 2-2.5l, takže v podstatě to samé co ty.
Takže jsme při prohlídce ve 105.000km přešli z oleje 5W30 na 10W60 a je to lepší. Zatím to odhaduji tak na polovinu..., řekněme do 1,5l/15.000km. S tímto "řešením" přišli v AWD, takže by to neměl být problém, když mi to tam lijí v autorizáku. Jeden z mála servisů, který ví co dělá.
Jen je potřeba být s tím olejem 10W60 opatrný, protože to fakt není na nějaké cukání po městě, kdy se to ani neohřeje a pak silně hrozí tvorba usazenin apod. Ale to se mě netýká, protože já jezdím samé dálky o víkendech. A hlavně mám pocit, že tenhle olej už aspoň maže a ne ty "vody" typu 0W20 či 5W30. Měl jsem ho tam lít od začátku, protože ty mé výlety do Itálie na otočku apod. prostě potřebují něco "plnotučnějšího". ;-D ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Žere olej

Příspěvek od kiti »

sám píšeš že jsi profesionální řidič.

tak víš jak zacházet z motorem. vliv muže mít změna jízdních režimů, víc studených startů a další drobnosti. ale pokud je to v normě tak s tím stejně nic neuděláš >:( >:( >:( >:(
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Žere olej

Příspěvek od Traveller »

"Norma" je v manuálu myslím 1l/1.000km, stejně jako u všech jiných výrobců. <:-< <:-< ;-D
Myslím, že ti Dan odpoví, že změna jízdních režimů na to nemá moc velký vliv. V mojem případě to tak je. Možná to trochu víc papá, když se jede po dálnici nebo když se jede trochu ostřeji, ale rozdíl tam příliš velký není.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Dan
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Žere olej

Příspěvek od Dan »

Děkuji za odpovědi. Musím jen suše konstatovat, že Subaru v tomto ohledu není co bývalo. Na druhou stranu jsem měl velké obavy z automatu, jezdím denně středně těžký terén a to z čeho mě to auto dostalo a co projelo jen smekam, nemluvě o komfortu za jízdy. Holt nemůžu mít vše :-)
Díky pánové a ten hustší olej prubnu díky
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1056
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Žere olej

Příspěvek od Majer »

A nezakládáš nic nového, Subaru co žerou olej je tady dost :-)
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Uživatelský avatar
Dan
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Žere olej

Příspěvek od Dan »

To jsi mě uklidnil, díky :-) a já se bál, že jsem divnej
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Žere olej

Příspěvek od marek.sm »

Já mám benzín 09 a olej to začalo brát až tak od 150 tisíc, cca necelý litr na 15 tisíc, do té doby ani kapku. Taky jsem přešel na 5w50 a trochu se ta spotřeba oleje snížila.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Žere olej

Příspěvek od Traveller »

Dane, prosím tě, kluci tu psali, že celkem s úspěchem u starších vozů používají 5W50, což je takový kompromis mezi 5W30 a 10W60. 10W60 je už spíš na závodění do STI. ;-D Nejdřív to prober se servisem. Ale jak říkám, mně to navrhli v AWD, že to mají s úspěchem vyzkoušené a ti by mi určitě nic špatného nenavrhovali. 8-?
Aáááá, někdo byl rychlejší než já. :-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1056
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Žere olej

Příspěvek od Majer »

Mám starého outbacka a vezme si na 10 tis cca litr což považuji za super stav...a jezdím na 10w40
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Žere olej

Příspěvek od marek.sm »

V manuálu u mojeho auta je stejně seznam snad všech specifikací olejů co se může použít, takže ty 5w30 tam dává výrobce podle mě jen proto, že to v laboratoři při měření ušetřilo něco málo na palivu a emisích, životnost určitě není na prvním místě.
spiderbb
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: pon zář 14, 2009 10:46 am

Re: Žere olej

Příspěvek od spiderbb »

Ja mam lego 1992 turbo najazd cca 320 000 km na motore neboli nikdy este menene kruzky na piestoch a za interval 10 000km zozere asi 1L oleja... Teraz pouzivam 10w60 auto ma cca 310ps
Subaru Legacy turbo 1992
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Žere olej

Příspěvek od Traveller »

Holt někdo má kliku a někdo ne. 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
fajfka
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 166
Registrován: pát črc 13, 2012 7:07 pm
Bydliště: Praha

Re: Žere olej

Příspěvek od fajfka »

Dát hustší 10W olej,nebo zkusit olejové vylepšováky od Bishop,Liqui Moly atd. Mě to kdysi na starém Peugeotu 505 docela fungovalo.
fajfka

Subaru Outback 3,0 AT 2007
BMW 1100 GS
Honda Shadow 1100 C
Uživatelský avatar
Dan
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 134
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Žere olej

Příspěvek od Dan »

Kuci dobrý, děkuju, mě stačí, že Vám to taky žere a holt se s tím musím smířit. Na forinu07 s LPG manuál jsem najel tuším 260tis a nikdy jsem olej nedolil a to jsem ho drtil pořád do omezovače a motor šlapal i při prodeji úžasné. Myslím, že je to trendem snižování kvality u všech značek a teď ještě ty šizene vystuhy u spolujezdce a asi toho bude víc. Hold dnes už značka nic neznamená. U Subaru mě drží světla výška a pohon 4x4
Odpovědět

Zpět na „Motor“