Piskani z motoru

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Uživatelský avatar
poofy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 15, 2009 10:28 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Praha

Piskani z motoru

Příspěvek od poofy »

Uz od koupi mi tak divne piska/knuci z motoru. V servisu mi rekli ze je to normalni zvuk nebo mozna piska servo. Ale ja bych se toho rad zbavil nejak mi to pripomina byvalou dedovu skodovku 120 :666: .

Pokusil jsem se to i nahrat:
http://www.youtube.com/watch?v=NDdfTg2kiwc - od 0:33 je to slyset (az bude cas natocim lepsi)
neco jsem pohledal, ze by to mohl byt remen,kladka,altik, servo (servo mi piskalo v reidu, ale jinak - dolil jsem olej a prestalo).
Stetoskop si kvulitomu kupovat nebudu, ono se i vysoky zvuky blbe hledaj. Nedavno jel kolem novej forestr a piskal stejne tak nevim. Slysim to na N,1,2 pak uz to asi prehluci vejfuk.

Takze nez jim to vratim do servisu at aspon sundaj remen abych vyloucil alternator a servo, tak bych se rad zeptal jestli jste to nekdo resil a vyresil ? Nebo je tohle u GT normalni :6066: ?
2006 Mitsubishi Lancer Evo IX 381k 510Nm
EX - 2004 Subaru Impreza WRX STI 327k 412Nm
EX - 1997 Subaru Impreza GT serie
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od HonzaCZ »

Jestli myslíš to kňučení, tak to je podle mě altík, kterej dobíjí. Zkus, jestli se to mění, když třeba vypneš/zapneš světla.

Přesně takhle mi knučel altík, když jsem startoval přes kabely jiný auto.

Pokud je baterka v pořádku a dostatečně nabitá a přesto to kňučí, tak by to mohlo znamenat rozhozený dobíjení.

Jinak jestli něco píská, tak je to většinou ložisko altíku, stačí namazat. Dokonce to píšou i v ofiko manuálu. Pak se ještě různý prapodivný zvuky můžou vyluzovat z kompresoru klímy.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
poofy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 15, 2009 10:28 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Praha

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od poofy »

HonzaCZ píše:Jestli myslíš to kňučení, tak to je podle mě altík, kterej dobíjí. Zkus, jestli se to mění, když třeba vypneš/zapneš světla.

Přesně takhle mi knučel altík, když jsem startoval přes kabely jiný auto.

Pokud je baterka v pořádku a dostatečně nabitá a přesto to kňučí, tak by to mohlo znamenat rozhozený dobíjení.

Jinak jestli něco píská, tak je to většinou ložisko altíku, stačí namazat. Dokonce to píšou i v ofiko manuálu. Pak se ještě různý prapodivný zvuky můžou vyluzovat z kompresoru klímy.
Honzo altik je taky muj hlavni podezrely, presne to knuceni mam na mysli - je to spis knuceni nez piskani. Baterka se zda byt OK. Pri zapnuti/vypnuti svetel se na chvili rozhodi volnobeh a tim i knuceni ale pak se to zase ustali. Klimu nemam takze to je nastesti mimo hru. Kdyby stacilo namazat lozisko, tak by to bylo super vedle v inzerci nekdo prodaval dokonce novej za 5tis, ale kdybych ho vymenil a delalo to stejne tak to bych se asi :zachod:
2006 Mitsubishi Lancer Evo IX 381k 510Nm
EX - 2004 Subaru Impreza WRX STI 327k 412Nm
EX - 1997 Subaru Impreza GT serie
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od HonzaCZ »

Já myslim, že je to elektrický kňučení a je to normální, nedělal bych si starosti. Kdybys potřeboval, umim NIPPARTS altík (12V, 80A, Referenční kód 23700AA390, OEM kód 23700AA430) za bratru 6500,-
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
poofy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 15, 2009 10:28 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Praha

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od poofy »

HonzaCZ píše:Já myslim, že je to elektrický kňučení a je to normální, nedělal bych si starosti. Kdybys potřeboval, umim NIPPARTS altík (12V, 80A, Referenční kód 23700AA390, OEM kód 23700AA430) za bratru 6500,-
diky za nabidku - za knuceni je to dost penez :-) tak to promyslim
2006 Mitsubishi Lancer Evo IX 381k 510Nm
EX - 2004 Subaru Impreza WRX STI 327k 412Nm
EX - 1997 Subaru Impreza GT serie
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od Fiba »

Poofy kňučí mi to úplně stejně a servisák mi sám od sebe říkal (aniž bych se ho na ten zvuk ptal), že je trošku načatý zadní ložisko altíku, ale zatím žádná trága.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
poofy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 15, 2009 10:28 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Praha

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od poofy »

Fiba píše:Poofy kňučí mi to úplně stejně a servisák mi sám od sebe říkal (aniž bych se ho na ten zvuk ptal), že je trošku načatý zadní ložisko altíku, ale zatím žádná trága.
Ono to asi knuci vic lidem ale me ty nezadouci zvuky fakt stvou :baseball:

nemate nekdo schema toho altiku? Anglani pisou zkusit promazat kladku a loziska WD40kou, tak bych tomu dal pokus jestli to aspon zmeni zvuk, jen nevim kam a na ten remen by se ten olej taky nemel dostat co.
alternator! sounds like the bearing in the alternator pulley is running dry... spray some WD40 on the pulley, and allow it to soak in for an hour or so. tale the car for a run, and if the noise goes, you know the alternator is on its way out.
3 options you have...

1. squirt some thin oil into the alternator pulley (power steering oil or ATF oil will do)

2. have the alternator removed, stripped down and repaired.

3. buy a new one!

hope this helps

andy
2006 Mitsubishi Lancer Evo IX 381k 510Nm
EX - 2004 Subaru Impreza WRX STI 327k 412Nm
EX - 1997 Subaru Impreza GT serie
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od Harry »

poofy píše:nemate nekdo schema toho altiku? Anglani pisou zkusit promazat kladku a loziska WD40kou, tak bych tomu dal pokus jestli to aspon zmeni zvuk, jen nevim kam a na ten remen by se ten olej taky nemel dostat co.
Na řemen by olej přijít zrovna nemusel, ale žádné schema nepotřebuješ....
Strč hadičku toho spraye dovnitř k ose alternátoru na přední konec a stříkni, pak na zadní konec a stříkni. Samozřejmě při stojícím motoru. Pak to natoč, zastav a zopakuj! Pokud se budeš dobře snažit, tak ta ložiska takto namažeš.
Taky se to dá lehce rozebrat, a namazat ložiska ručně vaselinou (, pokud nejsou oboustranně kapslovaná, pokud jsou, tak jednu kapsli odstraníš), nebo je vyměnit.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
poofy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 131
Registrován: čtv říj 15, 2009 10:28 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Praha

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od poofy »

harry diky ted jsem prostrik ten altik ale beze zmeny. tak jsem zacal zjistovat odkud to jde a je to urcite z predku motoru, alternator piska jinym vysokym zvukem lehce (zvuk meni ton pri zapnuti svetel) takze ten to nakonec asi nebude, servo trochu jakoby fouka ale kdyz bylo malo oleje delalo jinej zvuk -olej jsem dolil a servo je ticho. Zda se mi ze to jde vic zespoda takze bych rekl ze bud remen alternatoru/serva nebo rozvodak nebo spis nejaka kladka :6066:

a nahral jsem lepe ten neprijemny zvuk http://www.youtube.com/watch?v=ZydoUMWE4kc jestli je to kladka nebo remen u rozvodu to bude drahy co :655:
2006 Mitsubishi Lancer Evo IX 381k 510Nm
EX - 2004 Subaru Impreza WRX STI 327k 412Nm
EX - 1997 Subaru Impreza GT serie
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od Fiba »

Mně to začalo být víc slyšet po výměně rozvoďáku a některých kladek.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od Mira »

No mě tam občas kňučí řemen od klimy. Řeším to tak, že zesílím rádio.
Tom007
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 12, 2009 11:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od Tom007 »

Pískání řemenu jsem odstranil namazáním řemene jemnou mlhou / oleje ve spreji / , už jsem měl od Laja půjčený náhradní altík ,ale nebylo třeba. Ušetřeno min. za opravu altíku. :unami:
eX Subaru Forester 2.0 GX = MY 1999
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od saburafu »

Na pískající a jinak vřískající řemeny doporučuji "sprej na klínové řemeny" od firmy WÜRTH :supeer: Pár jsem si jich nafasoval ještě na předpředešlém pracovišti a je to šikovná věc. My jsme ten sprej používali i na častěji padající řemeny z válců na PERINI II, když jsme motali utěrky a hajzlák :845:
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od HonzaCZ »

K tomu videu - jestli předpokládám, že ten vyšší tón v pozadí je turbo a to nás nezajímá, tak to knučení je podle mě na 99% elektrický kňučení altíku, kterej dobíjí - prostě normál. Elektromotor v záběru taky takhle kňučí - to je podobný.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
bubo
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 250
Registrován: úte zář 08, 2009 10:17 pm
Jméno a příjmení: Dušan
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani z motoru

Příspěvek od bubo »

poofy píše:harry diky ted jsem prostrik ten altik ale beze zmeny. tak jsem zacal zjistovat odkud to jde a je to urcite z predku motoru, alternator piska jinym vysokym zvukem lehce (zvuk meni ton pri zapnuti svetel) takze ten to nakonec asi nebude, servo trochu jakoby fouka ale kdyz bylo malo oleje delalo jinej zvuk -olej jsem dolil a servo je ticho. Zda se mi ze to jde vic zespoda takze bych rekl ze bud remen alternatoru/serva nebo rozvodak nebo spis nejaka kladka :6066:

a nahral jsem lepe ten neprijemny zvuk http://www.youtube.com/watch?v=ZydoUMWE4kc jestli je to kladka nebo remen u rozvodu to bude drahy co :655:
Podobnej zvuk mě dělaly kladky. Bylo to teda u Mercedesu ale pazvuk je stejnej. :850:
Subaru Forester 2022
Subaru Outback 2019
Subaru Legacy 2,5 sedan 1999 prodáno
Subaru Outback 2,5 sport 2014 prodáno
Subaru Forester XT 2009 , prodáno
Subaru Impreza 2,0 2008, prodáno
Odpovědět

Zpět na „Motor“