Přestavba Forestera na LPG

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49142
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od VDC »

Pod rezervu se to nevejde, tahal bys to po zemi. To ti nikdo nenamontuje. Toroidní nádrže nejsou tak plochý.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Frank
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 110
Registrován: pát kvě 28, 2010 12:31 pm

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od Frank »

Oživilo se tu staré téma, tak taky zareaguju. Forestra na LPG mám 5 let, najeto 130 tis. Motor sice umřel, ale ne na LPG ale na vodu, jak je v jiném vlákně.

Zkušenosti:
Servisuju dle manuálu bez ohledu na LPG, nad 4 tis přepíná na benzín, flashlube mám, ale kdybych přestavoval znovu, tak ho tam nedám, dle mě nemá význam. Na servis plynu jezdím před technickou kvůli revizi, jinak jsem tam byl asi 2x kvůli kuřeti - chudá směs. Ventily jsem nechával za tu dobu seřídit jednou po cca 60tis, nebylo to nijak kritické. Já s Forestrem jezdím celkem opatrně, mladá se s tím nemaže. Olej měním po 10k.

S tím jak tu někdo počítal úsporu a nevyšla mu, s tím nesouhlasím, LPG spoří významně. Je jasné, že kdybych jezdil na servis plynu po 10k, asi by mě to štvalo víc.

Co je u přestavby na LPG důležité je najít někoho, kdo tomu rozumí, udělá to kvalitně a použije kvalitní komponenty. Co jsem se s plynařema bavil, tak největší problém je, že levné systémy nedokáží udržet lambdu v celém rozsahu otáček, směs je pak chudá a z toho plynou další problémy.

I když jsem se se servisákem nepohodnul - jak si tenkrát vzal při přestavbě moje auto a točil s ním reklamní video, pamětníci pamatují - proti jeho práci nemůžu říct křivého slova a vše opravdu funguje jak řekl. V okolí mám pár známých s autama na LPG a ti co šetřili při přestavbě, nakonec řešili problémy a platili opravy, takže konečná úspora to rozhodně nebyla.

Abych to shrnul, já v přestavbě Forestra XT na plyn nevidím problém, v případě že bude namontovaná dobrá LPG sada.
Subaru Outback 3.0 R, AT, MY07 SE - social edition - bez kůže, bez navi, bez šíbru...
Subaru Forester SG 2.0 XT,MT, MY04, LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od sima »

A co tam máš teda za plyn?Kolik jsi najel na tom prvním motoru km a kolik na druhém?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Frank
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 110
Registrován: pát kvě 28, 2010 12:31 pm

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od Frank »

Mám tam Lovato, vím že servisák tám dával nějaké lepší vstřiky, protože standartní to nedávaly. Na prvním motoru bylo cca 120, druhý motor je tam od srpna.
Subaru Outback 3.0 R, AT, MY07 SE - social edition - bez kůže, bez navi, bez šíbru...
Subaru Forester SG 2.0 XT,MT, MY04, LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od sima »

Vstřikovače jsou bolístkou,mě přijde,že na těch to v současné době hodně stojí a padá.Tu jeden známý,dobrý plynař dává po mnoha zkušenostech taky už jen jednu odzkoušenou značku,název mě teď vypadl,někde jsem to tady dřív už psal...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49142
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od VDC »

Vstřikovače jsou bolístka mimo jiné kvůli tomu, že českej plyn je sračka. Teď jsem zase řešil 2 přicpaný vstřiky rafinátem. Mám Magic 4 a vstřiky tuším FX. Plynař je chválil, že jsou hezky přesný, dobře se dají nastavovat, ale jsou hrozně náchylný právě na tyhle sračky v plynu. Takže je nepoužívá a dává jiný, větší, který jsou odolnější.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od dethroned »

mám 50 000 km na lpg a ani nevím že to tam mám... kromě poloviční útraty. je to opravdu kvalitou plynu nebo shit-ozníma vstřikovačema? snažím se teda tankovat u prověřených stanic..
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
alesgsxr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: čtv říj 30, 2014 7:03 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od alesgsxr »

FX vstřiky jsou celkem průser , JET byli lepší , rozdíl v lpg je dost markantní nejlíp funguje kralupol ale ani tak to není jistota jezdím cca na tři čerpačky všechny berou stejný lpg ale posledně na jedné z nich asi blbá várka a průser nejelo to skakalo to hruza :-/
fear of silence
Baja , Forester SF s turbo , Forester SG US 2.5 non turbo , avalanche
ex reza 03 2.0 92kw ,
ex outback 05
ex Reza 96 GT
ex Impreza 03 wrx
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49142
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od VDC »

Na Previi mám STAG 300, najeto 100 000, pouze jednou vyměněné filtry po ujetých 70 000 a jinak o té zástavbě nevím. Je naprosto blbovzdorná. Jen jednou se stalo, že byl plyn tak na prd, že to poškubávalo.
Magic 4, respektive ty vstřiky, co tam mám, je výrazně náchylnější.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od sima »

Tak ta kvalita lpg nebývala dřív lepší,spíš naopak a přitom mě nikdy neodešel vstřikovač,či se nepřicpal.Měl jsem starý typ AG.Nahrkáno na něm minimálně 200 000km,co vím tedy já.Z toho usuzuju,že by to mohlo být právě a hlavně tou konstrukcí toho vstřikovače.Ani když jsem nabral špatný plyn,tak se to neucpalo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Majer
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1052
Registrován: pon bře 18, 2013 5:08 pm
Jméno a příjmení: Robert Košař
Bydliště: Ostrava

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od Majer »

Tak proto tam jsou filtry aby se zabránilo poškozeni vstriku, mám magic 3 a 4 resp.kombinaci nahrkano cca 60 tis a absolutně bez problému.
Peugeot 406,Subaru Outback 2,5AT,r.v.00
Frank
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 110
Registrován: pát kvě 28, 2010 12:31 pm

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od Frank »

Já nepíšu že vstřikovače odešly. Naopak, mám tam jedny celou dobu. Jde ale o to, že méně kvalitní vstřikovače nedokážou dávat přesnou dávku paliva, což je bohužel u subaru motorů problém. U jiných motorů to je asi jedno, protože nejsou tak náchylné na podpálení ventilů.
Subaru Outback 3.0 R, AT, MY07 SE - social edition - bez kůže, bez navi, bez šíbru...
Subaru Forester SG 2.0 XT,MT, MY04, LPG
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od mnov »

Vstřikovače Magic Fx jsou úplně v pohodě, jen se do nich nesmí dostat ten parafín. U klasického filtru se vložka postupně nasaje a pokud je dostatečně nasáklá, jde to i za filtr.
Docela uvažuji o instalaci odstředivého filtru.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24304
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od sima »

Je fakt,že jsem do minulého auta-xantie instaloval přídavný filtr,bez něj by mě prý vstřiky časem odešly tak jako tak.Ale nebyl to teda žádný odstředivý,to tehdy nebylo k dispozici.Zajímavé,kde jsi to zase vyštáral,tebe lpg vyloženě baví,ne ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba Forestera na LPG

Příspěvek od M a r c e l »

Frank píše:Oživilo se tu staré téma, tak taky zareaguju. Forestra na LPG mám 5 let, najeto 130 tis. Motor sice umřel, ale ne na LPG ale na vodu, jak je v jiném vlákně.

Zkušenosti:
Servisuju dle manuálu bez ohledu na LPG, nad 4 tis přepíná na benzín, flashlube mám, ale kdybych přestavoval znovu, tak ho tam nedám, dle mě nemá význam. Na servis plynu jezdím před technickou kvůli revizi, jinak jsem tam byl asi 2x kvůli kuřeti - chudá směs. Ventily jsem nechával za tu dobu seřídit jednou po cca 60tis, nebylo to nijak kritické. Já s Forestrem jezdím celkem opatrně, …
pod tohle bych se tak nejak podepsal, jako jeden z Turboplynaru.

jen jeste teda s tim dovetkem, ze nas plyn je sracka, i od Kralupolu, a zasira to vstriky a to je asi bejvetsi problem, pokud je system namontovanej a serizenej spravne...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Odpovědět

Zpět na „Motor“