Ztráta výkonu při studeném motoru

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Prta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 03, 2010 7:44 am
Jméno a příjmení: Martin Perutka
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od Prta »

Čau,

chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte jak odstranit tento problém na mém SUBARU FORESTER 2006:
- auto jde bez problemu nastartovat, ale po uejtí pár metrů, při zastavení na křižovatce auto zdechne a jde jen ztěží nastartovat. Celkově auto ztácí výkon , hlavně při jízdě do kopce. Tento stav se mění se změnami teploty ovzduší. U tohoto modelu nejdou, podle servisu, seřizovat ventily, musí se dobrušovat. Auto ma najeto 100t km.

Dalsí otázka, jestli máte někdo zkušenosti s váhou vzduchu???
SUBARU Forester 2.0XT, 2003
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od saburafu »

Tak já se teď potýkám s podobným problémem. Začalo to po předposledním natankování. Nechcípá mi to a objevuje se to i při zahřátém motoru, ale zaznamenávám brutální díry ve výkonu. Dost nasírací. V první řadě to přisuzuji benzínu. Dnes jsem tedy dotankoval do plna a ještě jsem tam cmrndnul nějakou tu kouzelnou přísadu (moc tomu nevěřím, ale za zkoušku moc nedám) pro pročištění spalovacího systému. Uvidím, co to teď udělá. Pokud to bude beze změny, tak budu pátrat dále.

S váhou je to jednoduché. Můžeš ji zkusit vyčistit (může to přinést efekt, ale taky ne, hlavně ofafrně) a nejlepší je, pokud máš možnost ji zkusit zaměnit za stejnou váhu od někoho jiného. Tak poznáš, zda je ta tvá na cestě do věčných lovišť nebo ne. Pokud ano, tak už tě bude čekat jen výměna. Dle různých informací to může být ale řada dalších věcí, takže zkoušej :wink:
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od SCOOTER »

Klucí :pr: .Můj názor na daný problém je a to za 1. Váha vzduchu-pročistit(odmastit) a za 2. Lamba sonda,nejlepší bude když navštívíš servis Subaru :subaru: a na píchnout Ti autí na diagnostiku a mělo by se na tento problém přijíd :6066: ...benzín by to mohl dělat ale nebylo by to pouze u studeného motoru :1774: ...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
DDDD
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1033
Registrován: čtv srp 27, 2009 9:57 pm

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od DDDD »

No a přidej k tomu ještě snímače otáček kliky a vačky a klepání motoru a máš to komplet ::-DD: Tohle je fakt nejlepší pořešit diagnostikou a pokud nic neukáže tak i přeměřením včech snímačů nejlíp osciloskopem. :6066:
Forestr 2.0 WP 08 a XT 1.8 TURBO 86 monentálně v rekonstrukci.
Jo a když to šlo dolu tak to pude i nahoru.
Prta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 03, 2010 7:44 am
Jméno a příjmení: Martin Perutka
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od Prta »

Cau,

díky za příspěvky. Auto jsem měl napíchlé na diagnostice v autorizovaném servisu SUBARU, kde ale nic nezjistili a tvrdili že je vše v pořádku :fuckoff:
SUBARU Forester 2.0XT, 2003
Prta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 03, 2010 7:44 am
Jméno a příjmení: Martin Perutka
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od Prta »

Ještě bych chtěl doplnit, že mám 2 známé co mají stejného Forestrera, vyrobeného v rozmezí asi 5 mesíců od sebe. Oba dva mají stejné problémy. V servise jim také na nic nedošli a řekli, že pokud jim to nějak moc nevadí tam s tím klidně můžou jezdit dál.... :conf89:
SUBARU Forester 2.0XT, 2003
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od SCOOTER »

Ahoj Vojto :pr: ,u Tebe by jsem to viděl jednoznačně dle projevů chování tvého motoru na nekvalitní BENZÍN :666: ,soudím to podle problémů o kterých vím i u Jožky také měl tyto specifické projevy,natankoval v těch kotěhulkách nějaký shit benál a mohl se s toho pos... :10125: .Potom nalil do nádrže velfobin natankoval v Malontech(ty víš kde)a bylo po problému!!!! :supeer: stejný typ motoru...asi jsou na to choulostivější.
Měj se Miloš :wink:
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od SCOOTER »

čau Prte.Přemýšlím stále o tvém problému :811: který popisuješ...vše mi to nasvědčuje dvoum možnostem a to 1. váha vzduchu v sání :666: ,pokud to jde bez problémů nastartartovat a po mírném ohřátí motoru to začne kolabovat a nebo jak píšeš při změně teplot okolního vzduchu(studený vzduch více okysličenen a bohatší pro atmosféry.) a za 2. mohlo by to být i svíčkama(otázka kolik km.maji odjeto?),píšeš že Forin má najeto 100tis.km. :drive: tak tam by jsem viděl hranici výměny svíček(doporučuji org.NGK nebo Denso Power Iridium)má zkušenost.
Vůbec se mi nelíbí přístup toho konkrétní servisu co popisuješ :1774: ...to neni řešení,pokud vám to moc nevadí tak s tím klidně jezděte dál :fuckoff:.Je třeba zajed jinam at to oni posoudí a třeba budou mít více chuti poradit s problémi :6066: .
čuss Miloš
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Prta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 03, 2010 7:44 am
Jméno a příjmení: Martin Perutka
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od Prta »

Čau Miloši,

svíčky mám vyměněné....Takže tím to nebude. Takže ještě je možnost ta váha vzduchu. Mimochodem nevíte někdo o nějakém odborníkovi na SUBARU v okolí Zlína???

Díky
SUBARU Forester 2.0XT, 2003
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od SCOOTER »

Prta vím tam jen o Ivosu Zlín SUBARU autorizovaný dealer a servis,mé první Subaru a to Impreza GT :drive: byla koupena 1.majitelm přímo u nich.Ale co se týče kvalit tak fakt netuším...už si je kontaktoval nebo je to zrovna ten servis co si psal o jejich přístupu???.
Zkus odstrojit sání vzduchu a opatrně očistit a odmastit tu váhu vzduchu...tím nic nezkazíš :1774: .
Měj se Miloš
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od als »

Prta a co že to máš za zvláštní motor,když nejdou seřizovat ventily ::-DDD:
To je XTčko, nebo atmosfera a je tam LPG?
Prta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 03, 2010 7:44 am
Jméno a příjmení: Martin Perutka
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od Prta »

opis z TP:
vozidlo:typ: SGS varianta: SG5C verze:030
motor: typ: EJ20 výkon : 116/6 400(kw/ot) objem:1994
přestavba na lpg a na lpg najeto asi 50tis.
V servisu tvrdí že tento model nemá možnost seřízení vetilů.Že se zabrušují sedla a pak se zkracují stopky ventilů metodou postupného se přibližování k potřebné ventilové vůli.Kamarád toto absolvoval,nicméně jeho problém,který je totožný s mým to nevyřešilo.Sice mu to už nechcípá,ale výkon to pořád nemá.Vzhledem k tomu,že ho oprava stála něco přez 60 tis,je to dost chabý výsledek.Oba máme stejné modely.A kamarádka,která má stejný model asi o dva měsíce mladší má stejný problém a to nemá přestavbu na LPG,který podle srvisáků za všechno může. Problémy se,ale projevují při provozu na benzín a není to žádná chvilková záležitost,která by mohla vzniknout natankováním špatného benzínu.Spíš mně to připadá na nestabilní funkci sytiče.Jako by vypínal dřív než je motor pořádně zahřátý.Následkém toho to pak nejede a když mně to chcípne půl kiláku od baráku na první křižovatce,tak nejde nastartovat.Je to jenom moje teorie,kterou mně není schopen nikdo diagnostikovat.A hlavně se to chcípá při teplotách zhruba pod pět stupňů.Po ujetí zhruba osmi km už to nechcípne,ale ten výkon tam není.Musí se to víc vytáčet.Kopec,který jsem dřív vyjel v pohodě na trojku musím dnes jet na dvojku.Jinak to motor nepobere.
SUBARU Forester 2.0XT, 2003
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od VDC »

Prto myslím, že bys měl co nejdříve změnit servis do kterého jezdíš. Als ti bezesporu vysvětlí, jak se u tvého modelu nastavuje ventilová vůle, ale tak jak ti to řekli ti umělci to teda rozhodně nebude.. :1774: :713:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Prta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 03, 2010 7:44 am
Jméno a příjmení: Martin Perutka
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od Prta »

Díky,

no tak doufám že mi ALS teda pomůže... Je mi divné že to v autorizovaném servisu nevědí, no ale ono se v dnešní době není čemu divit. Asi by tam místo mechanika vzali nejradši nějakého číňana (nechci se nikoho dotkonout), který ještě donedávna obdělával rýžové pole, HLAVNĚ ALE ŽE BUDE DĚLAT SKORO ZADARMO... :839: :839: :839:
SUBARU Forester 2.0XT, 2003
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Ztráta výkonu při studeném motoru

Příspěvek od hetzer »

Prta: to bude motor EJ-204
do toho servisu uz rozhodne nejezdi! jestli jsou schpni tvrdit neco takoveho tak by ti na aute neco znicili :sick:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Odpovědět

Zpět na „Motor“