spatne studene starty

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Slavek_xxx »

Nejsou praskly nebo netesny saci parohy? A ventilova vule, jak jiz bylo receno?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: spatne studene starty

Příspěvek od petr »

vždyť to je skoro normální start ne, na to že je to subaru je to ještě dobré :-DDD já to mám někdy taky tak hlavně u teplého motoru a někdy to chytne hned. Dokud to nastartuje tak je to ok vyměníš půl auta a bude to stejné i když ty jsi už vlastně skoro tu půlku auta vyměnil...
Co jsem sledoval dělá to fakt hodně aut od subaru dřív jsem si toho všímal ted už to nesleduju
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: spatne studene starty

Příspěvek od goha »

Já to šacuju taky na ty ventily ....
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: spatne studene starty

Příspěvek od spm »

petr píše:vždyť to je skoro normální start ne, na to že je to subaru je to ještě dobré
Jo, taky jsem u toho trochu znejistěl :-) Taky mi to točí trochu dýl, asi teda to nakonec chytne rychleji, než na videu, ale dost se to tomu blíží. Jenom mi to doteď přišlo normální, takže jsem na to ani nějak nepomýšlel, že by to stálo za to řešit :-) (u mě to teda dělá jenom studený motor, na teplém to chytá hned. Na druhou stranu u studeného už nezáleží jak moc - je fuk, jestli je venku 15 nebo -15, točí to stejně dlouho).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od VDC »

Michale a Máca neví ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: spatne studene starty

Příspěvek od petr »

u rozhozených ventilu to kromě jiného většinou pocukává za studena ale může to být i tím , každopádně mi seřízení ventilu na startech nic nezměnilo
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Doro »

Mám obdobnou zkušenost se špatnými starty a dělaly to neseřízené vůle na ventilech. Mimoto se mi i občas zvedala teplota motoru. Po seřízení oba problémy zcela zmizely.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

No super, je tu zima, zasa stary znamy problem zo zdochnutim.
Ale tento krat to robi uz pod -5 stupnov (pred 4 rokmi pod - 20)
Takze nebude to chyba v ECU ako sa niekde pisalo. Bude to nieco mechanickeho zrejme. Aspon budem mat viac prilezitosti to vysledovat, predsa -20 to bolo za trest nieco robit s konektormi a pod.
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: spatne studene starty

Příspěvek od sima »

Tak s radostí můžu potrvdit Dorovu zkušenost,teda ZATÍM,ale vypadá to už tedy víc než nadějně.Problém prvního startu v mrazech a následné kuckání a nutné zdechnutí motoru vyřešilo seřízení ventilů!Odzkoušeno v nynějších mrazech,umocněno mrazivými poryvy větru a forejs vystaven na výstrkově na chalupě,čili z -15C byl pocitově daleko větší mráz,chudák baterka a auto.Stálo dva dny v mrazu a na první start bez zaváhání,vše OK.To samé i dnes.
Budu fakt rád,jestli se to vyřešilo,ne že by to bylo úplně zásadní,ale kapku otravné to bylo a hlavně se může stát,že první start baterku vyšťáví.Mimochodem nová baterka Bjorn si vede zatím skvěle,bodejť taky ne,je jen nějaký ten měsíc stará,ale i tak v těch mrazech po odstávce a při mém ježdění se drží dobře,kontroloval jsem i napětí a nemá cenu jí dobíjet.
Jen jsem si říkal-po verdiktu servisáka-na třech výfuk ventilech jen opravdu minimální větší těsnost(musel tam tu nejmenší podložku jemně zatlačit) a že by to nic nemělo způsobit a zřejmě ani ničemu vadit,natož ovlivnit-tak že se nic nezmění.A vypadá to,že jo a navíc to jede líp.Sice tohleto nemůžu tvrdit směrodatně,tankuju Vervu,taky tam mám měněné svíce...
Vyřešení startů za mrazu nepřikládám výměně svíček,to by špatně startovalo furt,nebo špatně jelo.
Takže ještě posečkám,protože už párkrát se zdálo,že je problém najednou pryč,ale za takových mrazů to byl vždy první start 100% neúspěšný.Spíš se to zhoršovalo a dělalo to při čím dál menších mrazech-už -5C byl problém.
Ještě,že jsem se na ty vůle nevykašlal,furt mě to vrtalo hlavou,že bych to měl spáchat.Není to rozhodně zbytečné.Třeba to zas někomu pomůže,když už jsme tu dva s touto zkušeností.Že by japonec opět měl vše tak hustopřísně spočítáno a běda českému naturelu ála to řešit nemusím,sere pes? :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

Jsem to vždycky říkal... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: spatne studene starty

Příspěvek od sima »

Myslíš ty ventily,nebo českého šlendriána? :-) Já toho tady přečetl o strartech a následně ventilech co šlo,tak už se mě plete co kdo psal,ale ty jsi si ventily i sám dělal,to jsem četl.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

Že to je ventilama... :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: spatne studene starty

Příspěvek od petr »

ja měl před seřízením vůli ventilu spiše problém s cukáním a pokuckáváním za studena hlevně při rozjezdech , při startu jsem nic nepozoroval asi jsem to měl rozhozené málo a jen vyfukové ventily , sací byly v pohodě možná je to i proto že záleží které ventily jsou rozhozené, každopádně je to třeba dost hlídat hlavně u LPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: spatne studene starty

Příspěvek od sima »

To cukání jsem míval mírné taky,ale taky za tepla v koloně-to vyřešila už samotná Verva,teď snad i ty ventily k tomu přispěly.Jak jsem psal,taky jsem to měl rozhozené jen málo,spíš tedy sotva znatelně a seřiditelně,ale měl a taky na výfuk ventilech.U LPG se to musí,tj stará věc tady =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Slavek_xxx »

No nevim, na Impreze SOHC se serizeni ventilu na spatnych rannich startech nijak neprojevilo. Proste jak je -5, tak napoprve zdechne. Co trochu pomohlo je otocit 2x klickem do prvni polohy, nechat zabzucet cerpadlo a pak teprve startovat.
Muj tip je spis EGR ventil...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Odpovědět

Zpět na „Motor“