spatne studene starty

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od PeteBiggy »

Takže se mi potvrdilo, že když je auto promrzlé na kost, tak chytne na první šup. Když je teplé, tak taky na první dobrou... Z práce za studena bez problémů, u školky taky, pač to po těch 22 km bylo teplé ažaž. Pak doma po 35 mimutové odstávce taky ještě bez problémů. Pak jsem jel do sauny a tam jsem už čekal bůh ví co, pač auto stálo 2 a čtvrt hoďky na solidním mraze. Ale ručička teploty chlad. kapaliny se ještě před startem v první poloze pohla a chytlo to, na poprvé. Jenomže jsem tam určité zaváhání slyšel. Myslím, že kdyby to stálo třeba 3 hoďky, tak by už byl problem. Prostě se mi potvrdily, již dřívější postřehy. Prostě za opravdu studena no problem, za tepla no problem, za skoro studena, problem....
No uvidím , jak dál. Každopádně zítra u školky to riskovat nebudu a aplikuju metodu dvou klíčků alá Sima. Tímto díky za vnuknutí geniální myšlenky ;) A odpoledne se ukáže...to už budou podmínky pro, skoro studeno :-/
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

sima píše:Tak nevím,to jsou dost jasné indicie ne?
No jo to mi nestačí, já uvažuji selským rozumem a trochu zaklepaný výfukový ventil bude chvilku déle otevřen. To je na vyplachování spalovacího prostoru v nízkých otáčkách jen příznivé.
Jiná věc je, že se při nastavení vůle ventilů mění většinou i svíčky, přetěsní víka, odpojí baterka.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: spatne studene starty

Příspěvek od PetrAT »

PeteBiggy píše:Prostě za opravdu studena no problem, za tepla no problem, za skoro studena, problem....
Služebák mi to dělá obdobně
Jakoby u lehce ohřátého motoru nevěděl jestli sytit a nebo ne
Řeším to sešlápnutím plynu
Možná nějaké teplotní čidlo, klapka ...
Dej vědět čím to bylo
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: spatne studene starty

Příspěvek od sima »

Pete Biggy-geniální myšlenka,ano naprosto :-DDD ;) kdyby ti auto čmajzli nechtěj po mě náhradu :-) snad tě nepotkají pomáhači,pokuta za nezajištění vozidla :-) seru na to =)
Mnove-už tě znám z tých zdějších příspěvků a je mě jasné,že ti to nestačí =) ;) rozumíš tomu,spoustu věcí,ne-li vše si děláš na autě sám,klobouk dolů...já ne.Ale opravdu přisuzovat vyřešení tohohle problému svícím je taky přeci nesmysl?Svíčky sloužily dobře,žádný problém,starty krom hodně mínusových mrazů furt stejné,tak jak mají být.A přetěsnění víka na to nemůže mít vliv,vše bylo předtím těsné,nevím co tím myslíš,kam směřuješ.Odpojenou baterku jsem měl na dlouho už tolikrát předtím.
Jo a jinak se klasicky krizový start začal objevovat při stále vyšších teplotách.Vývoj:zpočátku start kdykoliv,druhou zimu už začal být problém a postupně se kritická teplota začla zvyšovat,čili problém ne jen už při -10 ale při -5C.Tak jak to popisují zde i jiní.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Já chtěl jen upozornit, že malé rozhození vůle ventilů, nebude mít na studený start žádný vliv.
Jen tak pro zajímavost, když jsem tu ten problém řešil s vladem, tak se mi na Foresteru občas stalo, že to po prvním startu chcíplo. Nyní co jsou ty mrazy, tak se mi to nestalo ani jednou a to mohu mluvit za dvě auta se stejným motorem. Tak nevím? Vůle ventilů jsem mezi tím nenastavoval. :-)

PS: jo vlastně dnes chcípla Imreza, ale ne při startu, nýbrž při couvání. Manželka volala, že to nejde nastartovat. Rada byla jednoduchá. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

Dát tam N nebo P? :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

No jasně. :-) Ale chvilku mi to trvalo, protože s tím automatem nemám žádnou zkušenost. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: spatne studene starty

Příspěvek od sima »

Jj rozumím,já tě zas chtěl upozornit na vyřešení tohoto problému nejen u mě.
Jinak mě se první špatný start nestával jen občas,ale vyloženě už pořád a vždy za stejných podmínek,na to můžu sázet krk.Tyhle mrazy byly i loni v únoru a skoro celý měsíc a dělalo to furt a i časově jindy,za menších mrazů.Tak uvidím,nic víc na to nemůžu už říct.Jediné co mě napadá,že i ta malá vůle na ventilech to mohla způsobovat,to je zcela běžné,když jsem četl na netu-teda obecně,nejen subaru.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Jo to je jasný, od toho je diskuzní fórum. Prostě tu někdo napíše svou zkušenost a to je dobře!
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: spatne studene starty

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Jj, 2x klíček taky pomáhá. To je zase prý kvůli nějaké chybě v ECU. Mně to nedělalo v zimě, ale když se hodně změnily podmínky od posledního běhu.
To je u těch novějších nebo i mých veteránech? Mně to nechtělo chytit předminulý Vánoce, když jsem s tím dojel na návštěvu. Tam ok, zpátky jsem zapnul klíček, nechal zabzučet a točil a točil a točil... a nic. Tak jsem klíček vypnul, znova zapnul a chytlo to normálně. Udělalo to takhle jednou, nepovedlo se mi to od té doby zopakovat...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
To je u těch novějších nebo i mých veteránech? Mně to nechtělo chytit předminulý Vánoce, když jsem s tím dojel na návštěvu. Tam ok, zpátky jsem zapnul klíček, nechal zabzučet a točil a točil a točil... a nic. Tak jsem klíček vypnul, znova zapnul a chytlo to normálně. Udělalo to takhle jednou, nepovedlo se mi to od té doby zopakovat...
Tohle se týká naopak zejména "veteránů". Ale řekl bych, že jenom 2.0 a 2.5. Ale už si přesně nevybavuju, jak to vlastně s tou chybou je nebo není a co to ovlivňuje.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: spatne studene starty

Příspěvek od George »

Jo to jsem si taky myslel Honzo. Je tam jenom kontrola kazdych 125tis.
Nicmene po zahrati z toho mam sici stroj co do zvuku a v mrazu bych taky cekal plynulejsi start od motoru co ma 120tis. Svice jsou puvodni. Otazka zda muzou zpusobit ten ventilovy klepavy zvuk po ohrati.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od PeteBiggy »

George píše:Jo to jsem si taky myslel Honzo. Je tam jenom kontrola kazdych 125tis.
Nicmene po zahrati z toho mam sici stroj co do zvuku a v mrazu bych taky cekal plynulejsi start od motoru co ma 120tis. Svice jsou puvodni. Otazka zda muzou zpusobit ten ventilovy klepavy zvuk po ohrati.
Chápu to dobře, že máš svíčky z výroby, tzn. že mají za sebou 120 tis. km??? :-/
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne studene starty

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak dnes ráno geniální myšlenka aplikována v praxi (*_^) |,,,, :-DDD Žena se mě ptala, jak že to vyřeším u té školky, říkám, no jak....vezmu si dva klíčky....hmmm, ty seš ale hlavička....říkám, vím, ono neee nadarmo jsem inženýr že :-D :-D :-D
Ale nutkalo mě to to zkusit típnout...je to potřeba pořádně vysledovat, ale odpoledne si myslím, že se ještě zapotím-podmínky budou =) Jinak s tím odpojením baterky, znám případ, že došel benzín a auto pak při studených startech chcípalo. U některých aut je v manuálu napsaný proces, jak postupovat, no nepomohlo nic, až odpojení od baterky a byl klid. Ono si to asi drželo nějakou chybu. Já už tohle zkusil včera v práci a je fakt, že od té doby jsem vždy nastartoval, ale u mě nepředpokládám, že to bude tímhle vyřešené. Jen jsem prostě měl vždy dost teplé a nebo vymrzlé auto.
Jinak Simo, nemůže to dělat u tebe ten benzín? Když teď tankuješ tu 100 Vervu, tak bez problémů? Ale, jezdil si na ni i předtím, když ti to zlobilo?
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: spatne studene starty

Příspěvek od George »

PeteBiggy píše:
Chápu to dobře, že máš svíčky z výroby, tzn. že mají za sebou 120 tis. km???
Jop, presne tak. Nicmene problem startu je uz od doby co jsem to koupil v 80tis. a Iridiove svicky maji prej 100k limit vymeny tak jsem to na ne zatim nehazel.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Motor“