spatne studene starty

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

Jak moc je tenchnickej typ? Ono často může pomoct prostě tomu člověku vysvětlit, jak to funguje. To, že někomu chcípne automat se prostě stane... mně se to stalo několikrát - nejlepší to bylo poprvé, někde v offu a pak to nešlo nastartovat... to byly vteřiny hrůzy, nejhorší možné scénáře, než jsem si vzpomněl na blokaci a dal tam P/N. :-D

Jinak stane se to asi každýmu. A kdo říká, že jemu se to nestalo, tak se mu to ještě určitě někdy stane... ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

Mira:
pri tomto nasom znamom probleme auto chyti dobre, aj pri -30, ide o to ze potom hned zdochne.
Sima:
ranne ritualy pred bytovkou (niekedy som aj vecer po tme vyberal IACV) a zdeseni susedia to poznam <:-< Raz som aj v mraze odlomil umelu koncovku na regulatore tlaku paliva....skoro ma porazilo.

Mne ventily nastavuje znamy za 50E cca kazdych 30 tis. km, dufam ze to nespacka vzdy [?] Ale zvuk to ma iny po nastaveni, takze asi tam nieco nastavuje :-€-oO
Takze super ze ti to pomohlo...len rozmyslam ako by to vysvetlovalo ze to po 5 tich sekundach po druhom starte, alebo po miernom pridani plynu ide?Nestihne sa zohriat ani o stupen.

Objavil som ale jednu suvislost, idem prave studovat logy. Spolu s tymto problemom sa vzdy stava prvych 5 minut jazdy, ze volnobeh ma lenivu reakciu. Tj. napr. pri zastaveni auta chce nastavit tych klasickych 650 otacok, ale klesne aj na 500, kym sa spamata ze ma podotacky trva to zo 1-2 sekundy. Takisto ked stocim volantom alebo posilovac brzd zacne klesat, kym si volnobeh prida, klesne moc.
A pri tom starte, kym zisti ze ma malo otacok, uz nestihne pridat zmes benzinu a zdochne. IACV som menil pred 3 rokmi, tym by to nemalo byt. Okrem toho mal som ho v teple cez noc.
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

HonzaCZ píše:Jak moc je tenchnickej typ? Ono často může pomoct prostě tomu člověku vysvětlit, jak to funguje.
Technickej typ moc není, ale dnes si všimla, že jsem s tím couvnul se zataženou ruční brzdou, tak mi to hned vysvětlila. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: spatne studene starty

Příspěvek od Slavek_xxx »

Jinak overeno, ze za mrazu staci lehce prislapnout plyn, nechat otacky na par vteřin 2-3 tisice a uz nezdechne. Takze bud kondenzuje voda v kovovych parohach, nebo je problem v EGR nebo IACV. V palivu a jeho vedeni dal problem nehledám...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

IACV som praveze menil pred dvoma rokmi, EGR nekuazuje v logu nejaky problem(mierne ho otvori ako sme minuly rok riesili). Tusim som ho skusal aj odpojit a nic sa nezmenilo.
Ale zistil som inu vec:-mozem poslat aj cely xls log
Knock senzor pri zdochynani zmenil hodnotu!Teraz otazne ci koli tomu zdochlo, alebo koli zdochynaniu on menil hodnotu, co poviete?
Knock Correction Advance (degrees) pri 1000: otackach 0 (degrees) pod 600: -3.50
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Myslím, že knock senzor zůstal na nule. Jen jednotka touto korekcí snížila předstih a to je správné chování proti chcípnutí.
Dej ten log, tam bude signál čidla klepání vidět.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Vladdo, jak jsem Ti psal, že máš oproti mému Foresteru poloviční vyhřívací proud přední lambda sondy a že to ověřím ještě na Impreze. Tady je tedy log startu Imprezy.
Proud je stejný jako u Forestera. Ze začátku tam teče 10A a pak se to ustálí na cca 6A. U Tebe jsou hodnoty poloviční.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
misox
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 16, 2019 9:12 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od misox »

Prečítal som si celé vlákno , mám ten istý problém .
Minulú zimu štarty pohode pri -20°C a teraz prišli mrazy a pri -5°C pri štarte vyskočia otáčky na 1500-2000 potom postupne klesajú až začne motor vibrovať a skape . Ventilové vôle nastavené,(ešte mi potrebné vymeniť sviečky),klapka vyčistená, napätie na senzore klapky 0,5V.
Myslím si že problém je v tom že je motor veľmi citlivý na polohu pedálu , strašné ťažké na voľnobeh nastaviť napr. 1500ot preto si myslím že voľnobežný ventil nestihne reagovať.
Len neviem čim to bude _?
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: spatne studene starty

Příspěvek od George »

misox píše:Prečítal som si celé vlákno , mám ten istý problém .
Minulú zimu štarty pohode pri -20°C a teraz prišli mrazy a pri -5°C pri štarte vyskočia otáčky na 1500-2000 potom postupne klesajú až začne motor vibrovať a skape . Ventilové vôle nastavené,(ešte mi potrebné vymeniť sviečky),klapka vyčistená, napätie na senzore klapky 0,5V.
Myslím si že problém je v tom že je motor veľmi citlivý na polohu pedálu , strašné ťažké na voľnobeh nastaviť napr. 1500ot preto si myslím že voľnobežný ventil nestihne reagovať.
Len neviem čim to bude _?
je budu tento tyden rozebirat volnobezny ventil (snad ho najdu podle toho sranda nakresu v manualu). tipuju ze by mohly byt zalepeny a nestiha se hybat.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vrgada »

tak ty svicky, netvrdim, ze to je tim, ale neni to draha oprava
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

George píše: je budu tento tyden rozebirat volnobezny ventil (snad ho najdu podle toho sranda nakresu v manualu). tipuju ze by mohly byt zalepeny a nestiha se hybat.
Myslím, že u tvého auta se bude hledat špatně. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: spatne studene starty

Příspěvek od George »

mnov píše: Myslím, že u tvého auta se bude hledat špatně.
No uprime pulka manualu tvrdi ze tam je a pulka si tim neni jista :-DDD takze to podrobim inspekci.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: spatne studene starty

Příspěvek od petr »

Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3619
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: spatne studene starty

Příspěvek od StandaB »

Tohle jsem jeste nevidel, ale existuji svicky NGK s oznacenim Y a ty maji tu elektrodu jakoby rozstipnutou neco jako hadi jazyk. :-/ Mozna na tom neco je.
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: spatne studene starty

Příspěvek od petr »

jo jo to už jsem i kdysi měl , fungovaly dobře , tak jako každé jiné
Odpovědět

Zpět na „Motor“