Životnost subaru motorů...

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od vena »

Spyke píše:Tak to jste mě moc nepotěšili, protože právě verze od roku 2009 se mi líbí nejvíc, škoda. Ono by to samozřejmě šlo i bez lpg, ale to je potom rozdíl oproti současné naftě v oktě tak 15 tis. za rok jen za km do práce, což už je docela pěkná částka i kdybych měl část investovat do větší údržby skrz provoz na plyn či naftu a za zbytek si udělat hezkou dovču na pár dní tady v ČR. To je snad nejhorší možná varianta, že když člověk narazí na auto, co by se mu fakt líbilo a byl by určitě …
Spyku nehazej flintu do žita,zkus to probrat s MrRichie - https://subarufanclub.cz/forum/memberli ... ile&u=5118
čerstvě si pořídil outback a hned tam dával plyn,bude mít nastudovaný informace,
Já osobně jsem tenhle model ignoroval protože se mi nelíbil,ale pochvaloval si ho jak suubaru,tak richie ,tak jsem zpozornil.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Spyke
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 15, 2019 11:57 pm
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od Spyke »

Plyn se dá nacpat do čehokoliv,otazkou je,jak dlouho je schopen to motor snášet a jaké jsou náklady na opravy způsobené právě provozem na plyn. Protože koupit si auto za 150+ , zainvestoval cca 30 do plynu a pak každý dva roky dělat těsnění,zaklepany ventily nebo nevyhovující emise skrz poškozený katy,tak to teda nee. Navíc s tím,že to auto, po osobním bankrotu, prodám s obrovskou ztrátou,což me dorazí. Úplně se nevzdávám,pořád tam nějakou naději cítím,proto tady ještě smrdím...:-)
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od dethroned »

2.5 SOHC vydrží LPG bez problémů, plus aditiva, plus dobrý systém, servis a plynař... jo no, jsou to další podmínky...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Spyke
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 15, 2019 11:57 pm
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od Spyke »

A SOHC se montovalo od kdy a nebo do kdy a čím se ten motor liší,že plyn da? Dobrý plynar a tím i dobrý systém se dají poresit,to jde většinou ruku v ruce.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od spm »

Spyke píše:RS podvozek se od série liší 1,5 cm snížením předek/zadek a o něco málo tužšími tlumiči, když pominu výztuhy kastle, takže nic extrémního to není a je potřeba počítat s o něco málinko horší průchodností, ale jízdně skok k lepšímu. Jsou výrazně větší úpravy snížením než u origo RS verze, ať pevným podvozkem a nebo stavitelným, kde max snížení je fakt jen na okruh.
No to je prave ono, ta serie uz ma tak prisernou pruchodnost terenem, ze si ji nedokazu predstavit jeste horsi :-DDD namatkou na ty vetsi retardery se musi najizdet uplne krokem, protoze jinak to jebne o zem. Byli jsme s tim v kromerizi, kde se projizdelo pres chodnik prujezdem do dvora hotelu. Pri vyjezdu, ikdyz jsem jezdil po milimetrech, jsem skrtnul jak predkem, tak zadkem. A sjet s tim mimo asfalt, to uz vubec nema cenu... jezdeni s outbackem je proti tomu uplne jina dimenze, kdy me obrubniky, retardery a blbe lomeny krizovatky nezajimaj a ikdyz to vezmu sebeblbejs, tak nicim nechytnu :-)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Spyke
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 15, 2019 11:57 pm
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od Spyke »

spm: jednou jsme ve třech přejížděli přes chodník na parkoviště v Jevíčku a zůstal jsem na pupku,ani jsem se nehl,šílenej zvuk od spodku. Borci museli z auta,jinak bych tam byl doteď. Ano je to omezující,ale na silnici ani ne,jen ty obrubníky jsou zrádný. Ale sérii už bych nechtěl....
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od HonzaCZ »

Spyke píše:A SOHC se montovalo od kdy a nebo do kdy a čím se ten motor liší,že plyn da? Dobrý plynar a tím i dobrý systém se dají poresit,to jde většinou ruku v ruce.
Tam nejde o to, že vydrží plyn, ale že má jenom jednu vačku na hlavu (SOHC) a vahadla na ovládání ventilů. Vůle ventilů, která se při provozu na plyn může měnit mnohem víc, než na benzín, se tak dá změřit a zejména i seřídit na autě pomocí šroubků-matek ve vahadlech.

Motory s dvěma vačkami na hlavu (DOHC) mají podložky a u těch sice šikovný mechanik dokáže vůle na autě změřit, ale na seřízení se musí vyndat motor a ještě případně objednávat podložky správných rozměrů.

Vzhledem k tomu, že se doporučuje při provozu na plyn kontrolovat vůle cca jednou za 30 tisíc km, tak to není úplně levná záležitost. I přesto jsou lidi, co LPG provozují na DOHC motorech (2.0R, 3.0R, 3.6R a další).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od dethroned »

Spyke píše:A SOHC se montovalo od kdy a nebo do kdy a čím se ten motor liší,že plyn da? Dobrý plynar a tím i dobrý systém se dají poresit,to jde většinou ruku v ruce.
do kdy se montoval EJ25 to nevím přesně, tuším tak do 2012(?) Potom už je to FB motor.
princip je v tom, že na SOHC lze nastavit správnou ventilovou vůli na autě tím nejjednodušším způsobem - šroubkem s kontramaticí. v případě DOHC (dvoulitry, kromě 101kW) se musí dopočítávat / vyměňovat celé zdvihátka, a precizně utěsnit víka ventilů - vyndávají se celé vačkové hřídele -> nemůže to dělat jelito a motor se musí vyndat z auta.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od bushman1 »

Spyke píše:RS podvozek se od série liší 1,5 cm snížením předek/zadek a o něco málo tužšími tlumiči, když pominu výztuhy kastle, takže nic extrémního to není a je potřeba počítat s o něco málinko horší průchodností, ale jízdně skok k lepšímu.
RS provozuji jako sluzebak uz ctvrtym rokem a nijak zvlast me to snizeni neomezuje. Do terenu moc nejezdim a naopak bych chtel snizeny podvozek znovu u dalsiho auta, kvuli lepsimu chovani v zatackach. Na opatrne najizdeni k obrubnikum jsem si zvykl a v mirnejsim terenu se toho tolik nebojim, protoze mam priplatkove zakrytovani kompletne celeho podvozku. Uz jsem treba najel na vycnivajici sutr nebo parez a zustal na nich viset...ale cuknutim s autem jsem se vysvobodil.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19143
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od hamoun »

tady je skvele, jak se clovek dozvi o rizeni RS, Eva, BMW … parada :)
škoda superb
ex WRX 2008
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od GordiK »

Smarja, neblaznete... Kdyz si koupim sportovni auto, tak je holt nizky - to muze prekvapit je pitomce... Kdyz si koupim dneska Subaru, tak sice muzu jezdit po louce, ale na silnici/dalnici si se soucasnyma Subaru motorama moc vyskakovat nemuzu - to taky muze prekvapit jen pitomce. Proste je to vzdy o prioritach - nebo si holt musim priplatit za premii, kde muzu mit silnej motor i zvysenou ctyrkolku.

Smutnym vysvedcenim pro Subaru je, ze ochcavka RS "porazi Levorga GT-S ve vsech ohledech"... https://www.youtube.com/watch?v=W2fkNj9K1R8

Tim nerikam, ze Octavka je zlaty tele - ale je to rozhodne dobry auto. Osobne mi ale vic vyhovuje Subaru, protoze bydlim na vsi a vyssi auto se ctyrkolkou vyuziju vic, nez vysokej vykon a zrychleni.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49202
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od VDC »

To jsem rád, že jsem se konečně dozvěděl, že Oktávka je sportovní auto.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od GordiK »

Nooo, trochu jsem si zaprehanel, to je fakt. Ale RS 245 s adaptivnima tlumicema bude proti Levorgovi s tim novym atmo dvoulitrem, a ja se to nebojim rici, dokonce zavodni automobil! :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od spm »

... do první zatáčky :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od námořník »

Na rovině určitě i proti 1,6 turbu, vždyť má skoro o 80k víc ;-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Motor“