Životnost subaru motorů...

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od xtcc »

no tak se taky přidám - impreza GF '99, 2.0 92 kW. Koupeno 7 let zpět při asi 140k, a krom toho že klapal píst (dle Mirka Bíma neřešit) tak vše ok. Aktuálně cca 230k, studenej píst si spokojeně klape dál, na motoru nebyla jediná závada. Olej Sunoco 5W50 měním po 10tkm, poslední tak 2 roky jezdím s vifem. Měněný svíčky, kvůli blbýmu přístupu jsem tam dal iridiový Densa TT, tak jsem zvědavej jestli dají těch 70-100k.

Chytá furt stejně (dobře) i v -30, za výměnu si nevezme nic (resp. nelze to změřit). Na Slovensku umí jezdit na okreskách těsně pod 7 (tam fízlové měřej snad i na výjezdu z garáže), po Praze v zimě krátký cesty okolo 12, běžně tak 8-10 podle toho kde a s jak těžkou nohou.

Za mě velká spokojenost s tímhle motorem, mít to šestku je to dokonalý. Tak doufám že ta životnost nebude 200-250 :-D
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od Slavek_xxx »

Pokud bude mit olej nebo ho nekde brutalne neuvaris, je 400-500 tisic km najezd v pohode. Driv se ti rozsype kvuli rzi.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
jazzhill
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: úte črc 20, 2010 6:56 pm
Jméno a příjmení: Ota Černý
Bydliště: Krkonoše

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od jazzhill »

Forester 2.0X MY05, Impreza 2.0R 110kW MY07
Uživatelský avatar
sorzen
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 175
Registrován: sob pro 01, 2018 12:26 am
Jméno a příjmení: Jan Syrovátka
Bydliště: Plzeň Lochotín

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od sorzen »

Moc pěkný videjko. Ten děda je dobrej ambasador značky ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,
Toyota Corolla E11(liftback) '00 - Nimbus 2000
Subaru Outback BP 3.0 H6 '04 - Kulovej blesk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od sima »

Tj krásné =) ,,,,| (*_^) |,,,, tamní klima jistě navíc svědčí plechům lesníka víc než u nás,sůl tam zřejmě neznají,ne na cestě :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
sorzen
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 175
Registrován: sob pro 01, 2018 12:26 am
Jméno a příjmení: Jan Syrovátka
Bydliště: Plzeň Lochotín

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od sorzen »

No ta storka, jak projel ty závěje sněhu na uzavřené cestě a ještě na letňácích je super. :-D Připomělo mi to spolužáka, co mě k Subaru přived. Ten v době, kdy jsme kupovali byty v Plzni koupil za podobný peníz H6 '04. S tím, že klidně bude bydlet v něm a to auto vydrží jako ty byty :-DDD
Teď má 430k nalítáno a krom těsnění úplně bez problému. Motorově je to auto po záběhu :-D takže možná měl s tou životností jako u bytu pravdu a třeba i zaatakuje ten milion 8-? Ještě teda když je řeč o milionu, tak jsem viděl tohle:

https://autoroad.cz/zajimavosti/94923-m ... milionu-km

dokonce milion mil a to v Huyndai během 5 let. >B-)
Toyota Corolla E11(liftback) '00 - Nimbus 2000
Subaru Outback BP 3.0 H6 '04 - Kulovej blesk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od sima »

Jo to tu běželo nedávno,odkaz jsem dával myslím i já,ta moje hlava... :-D Ale budiž rozhodně nemálo k dobru lesníka,že je to ročník 99,ne pětileté auto,tj zas pak srovnání úplně jinde :-D když je auto takhle v zápřahu denodenně,podobně jako taxíky,tak pokud je vydařený motor,tak vydrží hodně set tisíc km,taxikáři ostatně ví co volit,vidím to zde co tu jezdí...
Jinak opravdu lesníci byli a jsou furt držáci,hlavně se neserou a neotravují majitele zbytečnými poruchami,ani po těch letech,neskutečné... :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od Ynhoj »

xtcc píše:no tak se taky přidám - impreza GF '99, 2.0 92 kW.
s 2.0 s 92kW jsem dnes na 323.000 km v LPG, tento typ motoru se prostě Subaru povedl, zatím mám jen lehký průsak oleje jinak vše OK
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Spyke
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 15, 2019 11:57 pm
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od Spyke »

Zdravím, uvažuji o koupi auta, co by mohlo zase vykouzlit úsměv na mé tváři, stejně jako kdysi Nissan Primera P11. Tu jsem zrušil kvůli korozi a sehnat zachovalou už je dneska opravdu problém, ale to auto mi fakt vyhovovalo. Potom jsem vzal od známého jedničkovou oktávu tdi a to je děs. Sice jsem ji už dost posunul od série, co se týče podvozku a odhlučnění, ale i tak v tom sedím jako v lese na pařezu a furt ne a ne se s tím autem sžít. Než jsem začal před dvanácti roky jezdit Nissanama, tak jsem si o nich napřed pohledal vše dostupné a tak nějak jsem už dopředu věděl, do čeho to jdu, teda aspoň teoreticky. To samé teď absolvuju i se Subaru. Láká mě outback čtvrté a možná i páté generace, ten vypadá ještě lépe. Ale jak mě učarovala kastle, tak o to větší dilema mám s motorem. Dojíždím do práce 40 km tam a pak zpátky plus něco pro sebe, takže řeším, jaký zvolit motor. Jestli dvoulitr či dvaapůlku a dát lpg a nebo jít do nafty, ale o té jsem zatím četl spíš jen negativa. Lpg je další systém v autě, co se může kazit, v primeře jsem si s tím užil svoje než se odladil, ale pak to byla paráda na spotřebu i s dvoulitrem, kterého nijak zvlášť provoz na plyn neničil. Tak bych se chtěl zeptat vás, co máte dlouholeté zkušenosti, jakou motorizaci zvolit. Jestli benzín a plyn a nebo nějakou naftu a jestli se podařilo nějakou generaci opravdu vychytat, protože jsem někde četl, že snad EE20 je už spolehlivý motor. Děkuji za rady a přeji slunný víkend.... :-)
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od Tapan »

Naftu opravdu ne, dá se tu o tom dočíst dost. Když je nutné LPG, tak nejlépe SOHC motor, který nemusí na seřízení ventilových vůlí ven z auta. Nejlépe tedy 2.5 v té generaci, co se dělala tuším do 2008.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od quickly »

Spyke: vítej u nás *_*=*_* , je potřeba napsat ještě 2 příspěvky (někdo z adminů musí odsouhlasit) a potom můžeš posílat interku a psát bez odsouhlasení.

Naftu tady doporučujeme jen novou MY13+ (NIKDY jetou) a hlavně delší trasy bez kratších (+hlídání kvality nafty). Denně 40 km jedním směrem jsou slušné kilometry. Novější motory v otíkovi (2.5) s CVT to mohou zvládnout za 7,8 l/100 benzínu. Já LPG nemám, protože mé spotřeby jsou už tak dost nízké ;-D a hlavně bych nemohl do parkovacích domů. Na těch denních 40 km bych se nebál ani s H6. 4.generace měla ještě motor 3.6, na delší trasy jezdí velice dobře (viz spotřeby u mne v podpisu). Nejsem brzda provozu , ale jezdím souvisle.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od vena »

Spyku 2.5 Outback 3.generace je LPG friendly.
4 generaci moc lidí nemá.ted nedávno přestavoval na plyn MrRichie,a i uživatel suubaru jezdí plyn taky ne moc dlouho ,tak se jich optej.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Spyke
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 15, 2019 11:57 pm
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od Spyke »

Tak to jste mě moc nepotěšili, protože právě verze od roku 2009 se mi líbí nejvíc, škoda. Ono by to samozřejmě šlo i bez lpg, ale to je potom rozdíl oproti současné naftě v oktě tak 15 tis. za rok jen za km do práce, což už je docela pěkná částka i kdybych měl část investovat do větší údržby skrz provoz na plyn či naftu a za zbytek si udělat hezkou dovču na pár dní tady v ČR. To je snad nejhorší možná varianta, že když člověk narazí na auto, co by se mu fakt líbilo a byl by určitě spokojený i jízdně, tak není schopný vybrat motor. Budu dál číst zkušenosti majitelů a uvidí se. V nejhorším dám přednost jiné značce, ale jednoznačně se vracím do Japonska. I když to nemám ve zvyku, ale půjdu očumovat do nějakého bazaru v Ol kraji a vyzkouším nějaký outback, třeba mi to auto nesedne a vyřeší se můj problém s výběrem motoru.

Tak jsem si udělal konečně čas na to, abych přečetl pár diskuzí ohledně lpg a tak nějak jsem to zavrhl kvůli ne úplně jednotnému názoru na zástavbu a provoz vzhledem k možným, spíš jistým, nákladným investicím spojených s dlouhodobým provozem na lpg. Zkusím ještě pohledat info ohledně nafty, na co ty motory odcházejí a tím to pro mě asi končí. Napřed jsem si měl pohledat informace a až pak se zaregistrovat. Byl jsem trošku zbrklý, asi nadšením z vyhlídnutého modelu, sorry.
Naposledy upravil(a) Spyke dne ned úno 17, 2019 10:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od spm »

Tak registrace na foru te nic nestala :-) je to o mnoho lepsi, nez kdyz bys bez zkusenosti koupil rovnou boxer diesel a ted resil co se zakukanym motorem :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Spyke
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 15, 2019 11:57 pm
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Životnost subaru motorů...

Příspěvek od Spyke »

No právě, tyhle bezhlavé koupě už mám snad za sebou. Už kdysi dávno jsem dost zvažoval koupi nissanu a když už jsem si pro něj šel, tak mozek věděl, že to je dobrá volba a po chvilce si bylo jisté i srdce a tenhle postup bych chtěl zachovat i dál i když na pořadí tak úplně nesejde. O tom, že bych chtěl provozovat čistý benzín, nejsem úplně přesvědčený a nafta padá. Zbývá mazda nebo honda..., ale i tak jsem z toho kapánek smutný.....
Odpovědět

Zpět na „Motor“