Mytí motoru

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Mytí motoru

Příspěvek od RallyCAD »

Nazdárek Harry ::-DD: :pr:
Uživatelský avatar
Skywalker
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: čtv srp 11, 2011 7:24 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Maďa
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Skywalker »

RallyCAD: Už to delší dobu pozoruju a jsou v té komunikaci určité shody. ::-DDD: Ale tak třebas neeee. :655: ::-DDD:
No road doesn't mean no way!
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, MY01
Spotřeba? Jak raketoplán...
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Mytí motoru

Příspěvek od yeti »

Právě že když se to meje z vrchu, tak se voda může dostat kam nemá. Osobně bych to opláchnul zespod, přesně jak říká Albi - kam se dostane voda a bordel ze silnice, tam by se to mohlo opláchnout wapkou. No a z vrchu asi jen otřít hadrem. Ale je to piplačka, kvůli těsnosti v motorovým prostoru.
Kdysi jsem viděl na netu nějaký video, jak to mejou tuneři a docela se mi to líbilo. Jenže to bylo jiný auto a toho motoru tam nebylo "tolik" ::-DD:
Mám pocit, že to dělali tak, že igelitem zakryli ŘJ + nějvíce dostupné konektory, pak na to nastříkali nějakou pěnu (odmašťovadlo) a pak to zlehka kropil hadicí - žádná wapka. Na některý části použili normální zahradnickej postřik - jen aby se opláchlo to odmašťovadlo. Výsledek byl docela zajímavej.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Mytí motoru

Příspěvek od RallyCAD »

Všechny konektory jsou vodotěsný. Pokud s tím umytým motorem hned vyrazíš na cesty,
jak už jsem psal, tak se voda během hodiny dokonale odpaří a nic nehrozí. Horší by bylo,
kdybys to umyl wapkou a odstavil to třeba přes noc...
Uživatelský avatar
Dušan
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1374
Registrován: stř zář 02, 2009 8:44 pm
Jméno a příjmení: Dušan Šindel
Bydliště: Ostrava

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Dušan »

Terén jezdím ve srovnání s většinou ostatních subaristů silně nadprůměrně. Přesto motor zásadně nemyji. Možná taky proto jsem zatím nikdy neměl žádnou poruchu (klepu na dřevo). Motor i elektrika šlapou už pár let naprosto spolehlivě. Špínu setřu hadrem vždycky jen před STK - a jenom to, co je vidět. Razím zásadu: dokud slouží, nevrtat do něj a neumývat.
Tam je jakoby cesta .....

Forester 2003 - manuál, zvýšený, oplechovaný
Toyota Land Cruiser 95 - r.2001, Ironman 2", šnorchl
janste68
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 134
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:54 pm
Bydliště: Krnov

Re: Mytí motoru

Příspěvek od janste68 »

dušane souhlasím s Tebou , já svojí barču nemyji skoro vůbec a pod sukni jí nekoukám :-)
Hans von Jagendorf
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí motoru

Příspěvek od yohn »

no, když pominem debatu proč mejt a proč nemejt, tak mě by ponejvíc zajímalo "čim mejt a jak mejt". pointa je taková, že jsem právě rozebral motorku, vybrabčil motor a protože ho budu komplet dělat a je z něj jedna veliká koule mazutu, přemejšlim jak ho umejt, aby vypadal jak na správnym veteránkovi. dokážete mi někdo poradit jak na to ? nikdy jsem to nedělal, napadá mě arva s horkou vodou a kartáčem? nebo technickej benzin? poraďte nejlepší postup prosim

dííík :pr:
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
jorgge
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 112
Registrován: čtv zář 10, 2009 2:55 pm

Re: Mytí motoru

Příspěvek od jorgge »

Já jsem rozebranej motor umýval tak, ze jsem si pod nej dal plech na peceni s technickym benzinem a pekne setetcem jsem to sudlil
Forester SG 2.0X Dark Grey
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí motoru

Příspěvek od jaromir »

Já mám dobré zkušenosti s Arvou, jenom pozor pokud po opláchnutí (nejlépe teplou vodou jak píšeš) budeš ještě znovu mýt Arvou, tak nechat vodu oschnout, protože jinak na mokrém povrchu Arva trochu ztrácí svoji účinnost a hned se dělá bílá emulze. A vem si gumové rukavice, jinak Ti budou dlouho smrdět ruce...
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí motoru

Příspěvek od VDC »

já používám na odmašťování benzin a přiznám se, že nejčastěji natural 95, protože ho mám furt v kanystru. :)
Na motor je samozřejmě lepší technickej. Ale mám zkušenost, že takový ty fakt hustý letitý usazeniny z prachu a mastnoty se krásně mejou naftou, dobře meje, nesmrdí a neodpařuje se a pak se to jen odmastí benzinem.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Mytí motoru

Příspěvek od lojzmen »

Možná se to už změnilo, ale dříve Arva narušovala povrch z hliníku a slitin. Pokud se to dobře nespláchlo, nejlépe teplou vodou. Hodně teplou a hodně, hodně, hodně vody. A ten smrad!!!
Pokud se Arva dostala na ocelové díly a nevysušilo se to opravdu dosucha, do druhého dne koroze na oceli (válec, klika, ložiska, šrouby).
A ještě - nejen rukavice. Počítej s tím, že při použití štětce, klacíku(šroubovák dělá rýhy), teplem přihnutého kartáčku na zuby a kartáčku na nádobí s rukojetí nechutně zaprskáš okolí, včetně obličeje a oblečení.
Musí to jít ihned do pračky.
Ale výsledek při pečlivé práci s horkou vodou bývá excelentní.

Raději tu naftu a potom benzín. Zaprskáš se sice stejně, smrdět budeš stejně, ale benzín v zákoutích se nakonec vypaří a máš pokoj. Po umytí důležitá místa jemňoučce nanafti, nebo naolejuj.

Mně po naftě rudne opuchá kůže, vypěstoval jsem si alergii, na to bacha.
Vysoké koncentrace benzínu jsou omamné :-)
A výbušné.

Čištění emulgátorem a horkou vodou se běžně používá ve strojírnách a opravnách. Jsou to komplet myčky, na konci se suší horkým vzduchem.
Ty to můžeš vymáchat v několika kýblech, nebo polét hadicí. Ale na vysušení nezapomeň.
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí motoru

Příspěvek od VDC »

Jinak mám jeden takovej odmašťovací tip. Koupil jsem v Lidlu přípravek na mytí řetězů jízdních kol. A taky přípravek na mytí motorů. Je to to samý, jen v jiným spreji. :845: Důležitý ale je, že oba přípravky jsou v podstatě technickej benzín ve spreji, takže je to super. :826: Jen jsem se ještě nevšiml, jestli to mají jen v akci, nebo normálně. V každým případě až to tam zase uvidim, koupim to zase.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
steve33
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned říj 10, 2010 1:21 pm
Jméno a příjmení: steve

Re: Mytí motoru

Příspěvek od steve33 »

...a co tak pouzit Supermafrasol

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Legacy sedan H6
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Mytí motoru

Příspěvek od tango »

jéé když čtu supermafrasol, tak se mi vybaví bezpečnostní karty,školení a keště milion věcí kolem, když nás bezpečák jebe za životní prostředí. No prostě sranda. Nevím jestli je to dobrý nápad použít tuhle látku doma na zahradě :655:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí motoru

Příspěvek od mamut »

Nepřijde mi to jako takovej neekologickej sajrajt, když píšou použití napříkla dna čištění trub a digestoří :)

http://www.auto-samolepky.cz/ma-fra-sup ... 1pu2OWS_fI
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Motor“