Mytí motoru

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Mytí motoru

Příspěvek od yeti »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli umíváte motory. A jestliže ano tak jak. Na jednu stranu si říkám, že by se měl motor a motorový prostor udržovat v čistotě, protože jednak to něco vypovídá o majiteli auta a druhak se líp odhalují případné netěsnosti, na druhou stranu si nedovedu představit, že bych to umýval wapkou jak na feldě. No a svěřit to nějaké "profesionální" firmě mám taky obavu - vezmou to tlakovkou a při troše smůly se pak nestačím divit, kde začnou hnít kontakty, co kde začne pískat a tak...
Co si o tom myslítě?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Mytí motoru

Příspěvek od RallyCAD »

Myju motor wapkou 4x do roka a bez problému. Peru to úplně všude velkým tlakem
s teplou vodou i se saponem. Jedinej zádrhel nastal jednou, když jsem měl
odskočený kabel od svíčky a neteklo mi ke svíčce. To jsem pak musel vytáhnout
od svíčky a kusem hadru na slabém šroubováku tu vodu vysušit. Minule jsem
už myslel, že nastal problém, ale byla to vadná lambda, kterou jsem montoval po
tom mytí.
Takže pokud si zkontroluješ jestli máš dobře docvaklé kabely na svíčky, tak
nehrozí nějaký zásadní problém. Důležitý je potom jet nějakou delší trasu, aby
se voda tím teplem a větrem dokonale odpařila. Ale asi se tu najde i někdo,
kdo tě bud odrazovat. Píšu jen svojí zkušenost...
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Slavek_xxx »

RallyCAD> vzivote jsem motor auta nemyl, nevidim duvod. Maximalne utru hadrem olej nebo prach. Tobe doporucuju zabalit jednotku LPG pred tlakovym mytim do igelitu, protoze i podle vyjadreni Staffa neni tak uplne vodotesna... :845:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Skywalker
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: čtv srp 11, 2011 7:24 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Maďa
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Skywalker »

Tož to mě taky zajímá. Chystám se už delší dobu umejt motor a rozhodl jsem se to udělat po výměně olejů. RallyCADe, nemáš nějaké tipy jak to udělat třeba s altíkem a ostatní elektronikou? Přelepit páskama nebo to stříknout něčím vodoodpudivým? (odpojení baterky je asi samozřejmost, co?) :655:
No road doesn't mean no way!
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, MY01
Spotřeba? Jak raketoplán...
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Mytí motoru

Příspěvek od RallyCAD »

Neřeším a myju to jak ruskej traktor - altík, kompresor, všechno...

To Slávek - já si auto servisuju sám a nechci pokaždý vypadat
jako kdybych čistil hovnocuc zevnitř, takže než jdu dělat něco
na motoru, tak ho umeju...:)

Ale každýho věc...
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Mytí motoru

Příspěvek od M.Z. »

Slavek: Taky jsem motor nikdy na žádném autě nemyl, pokud z něho nechčije, tak zůstane akorát zaprášený.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Mytí motoru

Příspěvek od RallyCAD »

Já mívám bláto až nahoře na motoru :811:
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Albi »

yeti píše:... Na jednu stranu si říkám, že by se měl motor a motorový prostor udržovat v čistotě, protože jednak to něco vypovídá o majiteli auta ...
Vypovídá, to jo, ale co? :655:
Třeba že je to pan mýval (nic proti RallyCadovi :845:)
Když kupuji auto, mytý motor mě osobně dost odrazuje ... říkám si kolikrát to bylo myto a hlavně JAK ??

Prozatím osobně každý, kdo se pohyboval okolo aut, mne od mytí současných motorů zásadně odrazoval, nezávisle několik servismanů (včetně 3 různých značkových servisů), známých mechaniků ... pak má člověk dilema jak s těmi oleji, jestli se řídit "doporučeními odborníků", nebo ...
RallyCad určitě ví co dělá, ale taky si v případě nějakého problémku (který může nastat třeba až po letech) poradí. Co ty? :wink:

Pokud z motoru teče, mytí to nevyřeší, ale ani neschová, když auto kupuji, stačí se projet ... a navíc zrovna ty úniky ven nejsou velká tragédie, těsnění či gufera, horší je to co vidět není, tedy především když motor pěkně papá ...
Navíc ten olej (nejsou to má slova) i konzervuje (tedy to co stačil zadělat) ...

No a pokud budu auto prodávat, a zájemci se nebude ušmudlaný líbit, to nejmenší je si to někde nechat za 2-3 kilča omýt, případně za pár desetikorun na wapce sám. :idea:

Já tedy nemeju ...
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Mytí motoru

Příspěvek od CoZmo »

motor nemyju, bahno mivam taky az nahoře...

u starších pekáčů je vždycky riziko, že ti nateče voda k nějakýmu čidlu, navíc všechno akorát ihned zrezne. Přilepenej prach s olejem pěkně konzervuje a případný úniky taky nezkryje. A navíc u starýho pekáče už je fakt asi riziko, že wapkou něco ustřelíš.

ale jinak je krása vidět čistej motor...moje autí ho mělo, když sem ho kupoval...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
celer
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 477
Registrován: úte lis 09, 2010 8:00 pm
Jméno a příjmení: Jiří Paleček
Bydliště: Hradec Králové

Re: Mytí motoru

Příspěvek od celer »

..hihi, moje H6 má takovej ten hezkej plastovej dekl, tak ho dycky otřu hadříkem a pod něj radši nekoukám, nemeju, nehrabu. Dokud to jezdí a nic to nechce tak je to pro mě ideální auto. :-) Jeden můj kamarád říká: Nelez do toho dokud to jezdí. Auto sis koupil aby jezdilo a ne aby ses v něm vrtal. Jestli se chceš v autě hrabat, kup si Francouze.. :-)
...to auto mě prostě baví....
Subaru Outback 3,0R AT, MY 2006 - prodáno
Subaru Outback 3,6 AT MY 2012
BMW C1 125 Executive
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Mytí motoru

Příspěvek od yeti »

Albi píše: Vypovídá, to jo, ale co? :655:
Třeba že je to pan mýval (nic proti RallyCadovi :845:)
Když kupuji auto, mytý motor mě osobně dost odrazuje ... říkám si kolikrát to bylo myto a hlavně JAK ??

Prozatím osobně každý, kdo se pohyboval okolo aut, mne od mytí současných motorů zásadně odrazoval, nezávisle několik servismanů (včetně 3 různých značkových servisů), známých mechaniků ... pak má člověk dilema jak s těmi oleji, jestli se řídit "doporučeními odborníků", nebo ...
RallyCad určitě ví co dělá, ale taky si v případě nějakého problémku (který může nastat třeba až po letech) poradí. Co ty? :wink:

Pokud z motoru teče, mytí to nevyřeší, ale ani neschová, když auto kupuji, stačí se projet ... a navíc zrovna ty úniky ven nejsou velká tragédie, těsnění či gufera, horší je to co vidět není, tedy především když motor pěkně papá ...
Navíc ten olej (nejsou to má slova) i konzervuje (tedy to co stačil zadělat) ...

No a pokud budu auto prodávat, a zájemci se nebude ušmudlaný líbit, to nejmenší je si to někde nechat za 2-3 kilča omýt, případně za pár desetikorun na wapce sám. :idea:

Já tedy nemeju ...
Jo. S tím souhlasím. Na druhou stranu si myslím, že není od věci mít čistý motorový prostor. Nevím jak tobě, ale mě se třeba líbí, jak to mají naleštěný a třeba i nalakovaný někteří tuneři. Vím, že leštit ani stříkat do barvy to nebudu, ale líbilo by se mi to mít aspoň čistý. A taky jak říká RallyCAD - občas tam stříkne blato, bordel, v zimě sůl.... S postupem času se vrstva nabaluje... Takže to je zase argument, proč to občas umýt.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Albi »

šak já neříkám že se mi to teď líbí :845:

pokud někdo offroadí až tam má bláto, tak to potom člověku asi nic jiného nezbyde ... ale pak je tohle asi detail, ono takový výfuk či vana urvaná o pařez je větší průser ;-)
ad soli, aby to mělo ofekt, musel by to člověk mýt přes zimu často, jinak pokud se to tam půl roku sbírá a drží, pak už je to stejně fuk; navíc se to stejně postupně zase při dešti propláchne stejně tak jako se to nasolilo ...
(a právě ten olej to pěkně konzervuje ::-DD: )

jen jen můj názor :655:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Mira »

Motor nemeju. Není proč. Naopak, viděl jsem spoustu zoufalců na wapce, kteří auto museli vytlačit, protože po důkladné očistě motoru nenastartovali. Teda nebyly to subara, ale přesto... Voda zateče kam nemá a je o problém víc. Takže jak zde už zaznělo - nevrtat se v tom, dokud to jezdí. Maximálně vemu hadr a co se mi nelíbí utřu. Ale vodou ne-e.
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Mytí motoru

Příspěvek od marek.sm »

Párkrát jsem motor myl wapkou a žádnej problém jsem nezaznamenal, u subaru jsem to ještě nemyl, je to nastříkaný voskem a vypadá to zatím pěkně.

Nemáte někdo zkušenost s chemií? , na internetu je spoustu nabídek na třeba pěnové čističe motoru atd. Nastříká se to a pak jen opláchne hadicí, to by možná bylo k el. instalaci šetrnější.
Avonrs
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon srp 15, 2011 7:18 pm
Jméno a příjmení: Josef Vejvoda

Re: Mytí motoru

Příspěvek od Avonrs »

Chemii neberu, motor nemeju, foukám stlačeným vzduchem.
Odpovědět

Zpět na „Motor“