Rozvody

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
luckyboy003
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 06, 2017 10:36 pm

Re: Rozvody

Příspěvek od luckyboy003 »

Zdravim,potrebujem radu od nekoho kto tomu rozumie.

Mam Lego 2004 2.0 101kw rozvod SOHC
-dal som dole hlavy,išli na repas(zrovnanie,zabrusenie,ventily a sedla,nove gufera atd.)
monoval som si vačky sám na hlavy,všetko podla manualu
-nove tesnenia pod hlavy+nove šroby,gufera,nove rozvody,nova vodna pumpa,nove kable+sviecky,vyčistená škrtiaca klapka,novy olej 10W50Total,nova chlad.kvapalina,novy snimač vačky aj kluky

1.otazka: ventilove vole som nastavoval ,ked boli hlavy mimo motora,čiže všetky ventily zavrete,je to spravne?alebo som mal nastavovat až na motore a točiť vačkou?

nahodil som rozvody,na remeni je smer otacania a 3 risky,kluku som mal zrovnanu,riska hore,no vačky boli popretacane,tak som ich tocil v smere hod.ruciciek aby boli tiež hore a nahodil remen,vsetko sedelo podla manualu,pretocil som kluku 2krat,všetko islo hladko,bez tazkosti.... nastartoval som a motor strasne klepe jako dizel od spodu,tak som radsej vypol a neviem teraz či mam rozvody dobre nastavene,je rozdiel ked otocim vacky o 360 ? tak aby boly zasa risky hore?
2.otazka:ako sa da este inak skontrolovat nastavenie rozvodov??? ...na diagnostike vypisuje snimac polohy vacky,vymenil som za novy kus a stale vyhadzuje chybu
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Rozvody

Příspěvek od Slavek_xxx »

Ahoj,
objednal jsem si na Imprezu GG 92kW tuto rozvodovou sadu včetně pumpy za 4200Kč i s dopravou.
https://mlparts.cz/autodily/subaru/impr ... tId=664495
Je to předpokládám ta správná?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
bahamut77
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 438
Registrován: ned úno 12, 2017 11:57 am
Jméno a příjmení: Petr Trnka
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

Re: Rozvody

Příspěvek od bahamut77 »

Ahoj...zkusím to pro jistotu i tady.
Koho by jste mi doporučili na rozvody v jižních čechách? Jedná se o motor 2.5Turbo DOHC...
Díky všem...

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
vodi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: čtv úno 08, 2018 3:35 pm
Bydliště: Plzeň, Vimperk

Re: Rozvody

Příspěvek od vodi »

Řeším teď klepání motoru a po hledání na netu jsem skončil u napínáku řemene, nebo u pístního čepu. Tak jsem vyměnil napínák a o hodně to ztichlo. Ještě zkusím ten trik s tim odvzdušněním. Ale nemůžu dohnat rozvodový kola přesně na rysky. Sedí vám to úplně přesně? Přikládám fotky. Nezdá se mi, že by to byl celej zub.
Jinak to klepání může dělat dvouhmota po smrti? Vím, že po smrti je.
2020-01-13-1494.jpg
2020-01-13-1495.jpg
2020-01-13-1497.jpg
Subaru Legacy 2.0R 121kW '07
Mazda MX-5 1.8 107kW '01
Škoda Felicia 1.3MPi 50kW '98
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „Motor“