Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1462 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98
Motorový olej - nikdy nekončící téma 
Autor Zpráva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

spm píše:

...Ne že by mě ten hluk bavil, ale tak můžeš se odstěhovat do města, když tě to tak štve Aby ti pak taky nevadily ty zvonce krav, jako kdesi v Německu

Je vidět, že vůbec nemáš potuchy o mém naturelu. ;-D

Já jsem se naopak vrátil "ke kořenům", tedy odstěhoval jsem se z města.
Na ty zvonce krav se tedy nepamatuji, ale leda tak na jejich bučení.
Také na ranní kokrhání kohoutů, kvokání slepic co snesly vejce, zvuk naklepávání kos (kosa-nástroj sekáče ;-D ), případně jen občasný!! vzdálený zvuk cirkulárky.
To byly ty zvuky vesnice, co lahodily uchu a uklidňovaly.
Ale to už je bohužel padesát let...

Dneska na vesnici?
Místní křupani leda tak dělají bordel a hluk!!! Autama, motorkama,
starým traktorem, který má každý "u chalupy", jen tak z plezíru i když ho vlastně vůbec nepotřebuje, protože dělá ve městě ve fabrice.
No a to, že musí mít doma každou blbost, co nabízejí hobby prodejny i když má sám obě ruce levé, to už je jenom takové zlo navrch :-DDD

Ale nikomu tyto stroje nezávidím, protože všechno co si lze vymyslet, kromě traktoru, mám také.
Všechno na elektriku, kromě benzínové řetězové pily a elektrocentrály.
Tu pilu téměř vůbec nepoužívám, a elektrocentrálu mám pouze jako zálohu pro případ války... :-DDD

Veškeré činnosti provádím nenápadně, ve vší tichosti, v postatě o tom nikdo neví.
Dokonce i kotouč k cirkulárce mám v "odhlučněném" provedení.
(8 000,- stál jenom tento kotouč o průměru 300 mm ;-D )

stř kvě 08, 2019 11:53 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Koupil jsem si před časem Ryobi excentrickou brusku na baterky a je to teda tragédie. Nejen, že to nemá výkon, ale i velkou 5Ah baterku to vycucne za 10-15 minut ... To je pak radost s tím pracovat :-).

Elektrické nebo Aku nářadí asi dává smysl u novostaveb na zelené louce, kde máš malý rovný pozemek a kde máš sousedy, kterým to vadí ... Ve starší zástavbě to podle mě problém není - tam jsou svátky a víkendy pracovní ;-D

stř kvě 08, 2019 12:13 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

RadekN píše:
Koupil jsem si před časem Ryobi excentrickou brusku na baterky a je to teda tragédie. Nejen, že to nemá výkon, ale i velkou 5Ah baterku to vycucne za 10-15 minut ... To je pak radost s tím pracovat .

Elektrické nebo Aku nářadí asi dává smysl u novostaveb na zelené louce, kde máš malý rovný pozemek a kde máš sousedy, kterým to vadí ... Ve starší zástavbě to podle mě problém není - tam jsou svátky a víkendy pracovní

Ne, že bych si tak snadno nechal "hnojit mozek", nějakou přiblblou reklamou, ale s tímhle teď začal Mountfield, jako obdobou "elektromobility"... :-DDD

https://www.mountfield.cz/aku-zahradni-technika

Osobně to tedy nechci, protože beru pouze "proud síťový, silný a třífázový"...

stř kvě 08, 2019 12:27 pm
Předseda klubu
Předseda klubu

Proud ze sítě je bezva v dílně, kde se s tím nemusím zase tak moc pohybovat. Ale lézt po zahradě se sekačkou a furt hlídat, abych si nepřesekl kabel je prostě vopruz. Totéž platí o elektrické řetězové pile, elektrických nůžkách na živý plot, elektrickém křovinořezu. Atd.

Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Subaru-Robin Generator 3 kW

stř kvě 08, 2019 12:38 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

VDC píše:
Proud ze sítě je bezva v dílně, kde se s tím nemusím zase tak moc pohybovat. Ale lézt po zahradě se sekačkou a furt hlídat, abych si nepřesekl kabel je prostě vopruz. Totéž platí o elektrické řetězové pile, elektrických nůžkách na živý plot, elektrickém křovinořezu. Atd.

Na to se dá zvyknout a ještě se mi nestalo, že bych nějaký kabel poškodil (pouze paní plukovníková přesekla jednou kabel a jednou zahradní hadici :-DDD )

Je ale pravda, že moje zahrada je jenom 1 500 m2.

No a když se kabel naruší, co se stane, rozvod má ochranu proudovým chráničem a veškerá zahradní technika je ve II. třídě bezpečnosti... :-)
Navíc různých prodlužováků mám hafo

stř kvě 08, 2019 12:47 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

No ono jde o to co poridis. A Mountfield je přesně ta prodejna, kterou by museli při zákazu dvojí jakosti, zavřít.
Ale Husqvarna je průkopníkem a její Aku program je dobrý. Mám pilu, sekačku, krovinak, plotostrih....Clay

A ano nemůžeš dělat 8hod vcelku, ale rád si po 30-40 minutách ofouknu a vyměním baterií.

Odesláno z mého Nokia 7 plus pomocí Tapatalk

Spotřeba SUBARU OUTBACK 3.6R Boxer (EJ255) 195 kW / 265 HP

stř kvě 08, 2019 2:36 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Závislý uživatel
Závislý uživatel

Hlavně jde opravdu o plochy, o výdrž, když seču 5000 metrů,dobrá odhadem čistě tak 4000 tak si nechci ofouknout po půl hodině, to by mě jen tak nasralo a řešit prodlužky, tak to jsem kdysi zažil na mini ploše u mých rodičů a nikdy více! Ne tak na 1500 metrech, to asi blbě čtu nebo nevím. Mám k tahání káblů, roztahování ho a hlídání ho totální odpor!
Opravdu osobně vidím aku jako řešení jen pro případ šmidlání v novozástavbě,na rovinatém pozemku, možná to vývoj změní, to nevím, navíc je tu otázka jak je to zase moc eko,to s eko nemá dle mě nic společného. Stejně jako u aut.
Jo je pravda, že akučky-ty kvalitní, drahé dokážou už cosik udělat, ale na pořádnou, tvrdou několika hodinovu práci jsou furt totálně marné, totálně.
Edit: až včil jsem si všiml, že je to vlákno o olejích, prepáčtě :-/

stř kvě 08, 2019 9:20 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1462 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98