Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Je to těsnění pod hlavou? 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Ahoj Subaráci,

ještě před návštěvou nějakého servisu bych chtěl požádat o potvrzení nebo vyvrácení mé domněnky o fouklém těsnění pod hlavou. Výčet příznaků:

1. Mizí chladicí kapalina. Netěsnost chladiče by to být neměla, není to tak dávno, co byl měněn (původní měl prasklinu na neopravitelném místě). Doufal jsem v špatné spojení hadic nebo nějakou prkotinu, neměl moc čas to řešit, kapalinu jsem doléval a pravidelně kontroloval olej - emulze žádná ani v oleji ani pod víčkem nalévacího hrdla nebo měrky. Současný stav - olej v pořádku (bez emulze), pod víčkem lehce posifleno, proto jsem to začal řešit.

2. Začalo zlobit topení - pokud chci topit, mlží se okna (zejména za vlhka) a do interiéru jde smrad. Při nastavení teploty na minimum (18°C, s klimou i bez klimy) problém není.

Jo a jedná se o Lego BH 2.5 115 kW v plynu. Je šance, že by to mohlo být způsobeno něčím jiným?

Doporučil by mi někdo nějakého šikovného a ne moc drahého opraváře či servis v lokalitě Zlín, Vizovice, Vsetín?

Jaké zhruba počítat náklady na opravu? Díly jsem si případně schopen objednat sám.

Děkuji převelice, přeji všem hezký den a bezporuchové ježdění.

pát říj 06, 2017 9:41 am
Předseda klubu
Předseda klubu

Vítej mezi námi. Auto se hřeje ? Nebo teplota drží ? Zkontroloval jsi, jestli není děravý radiátor topení ?
Když se mlží okna, mohlo by to být tím.

pát říj 06, 2017 11:50 am
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Taky mě napadlo topení, hned jak jsem se dočetl o mlžících se oknech. Chtělo by to víc info o tom, jak se chová teplota, bohužel teploměr na palubce toho moc neprozradí. A taky jak rychle (kolik vůči nájezdu) chladivo mizí.

pát říj 06, 2017 11:55 am
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

K tomu servisu, můžu vcelku doporučit vsetínský CLP servis. Párkrát jsem tam s Forejsem byl a vždycky (teda až na jednu drobnou výjimku) jsem byl spokojený. Hodinová sazba cca 350 Kč. Majitel jezdí (nebo jezdíval, dlouho jsem tam nebyl) Imprezou WRX :-)

pát říj 06, 2017 12:28 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

VDC píše:
Vítej mezi námi. Auto se hřeje ? Nebo teplota drží ? Zkontroloval jsi, jestli není děravý radiátor topení ?
Když se mlží okna, mohlo by to být tím.

+1

pát říj 06, 2017 1:07 pm
Nováček
Nováček

Děkuji za reakce. Radiátor topení zkusím lokalizovat a prozkoumat.

Teplota drží a auto se nepřehřívá, dokud je dost kapaliny. Zjistil jsem problém při právě při prvním větším úbytku, kdy teplota skočila nahoru. Po dolití do chladiče i do nádržky v pořádku, teploměr ukazuje stálou teplotu. Od té doby pravidelně hlídám množství chladicí kapaliny a stav oleje.

Kapalina mizí řekl bych dost, nevím přesně, ale tak půl litru na tisíc km? Najezdím poslední dobou relativně málo, tak nevím přesně. Ze začátku určitě méně. (Že to chtělo řešit rovnou je mi jasné...)

Kontakt na servis si ukládám, díky.

pát říj 06, 2017 1:23 pm
Předseda klubu
Předseda klubu

Půllitru na 1000 km není zase tak dramatický únik, to se stihne v pohodě odpařit, jestli je tam nějaká mikrotrhlina. Může to být klidně jen netěsnost na hadici. Na to hledání se budeš muset zanořit pod palubku.

pát říj 06, 2017 7:32 pm
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nováček
Nováček

Měl jsem takové zlé tušení, když jsem neobjevil nic adekvátního v motorovém prostoru.

To mě moc netěší, ale co se dá dělat. Z interiéru jsem zatím kuchal pouze kastlík před spolujezdcem (kvůli výměně kabinového filtru), je to někde tam nebo budu muset jít pod středový panel? Než jsem se dnes k něčemu dostal, začalo se stmívat...

pát říj 06, 2017 8:56 pm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Mě se na Foresterovi voda ztrácela přes starý těsnění na termostatu. Normálně nebylo nic vidět a teklo to jenom při jízdě jak vibroval motor. Zkus zahejbat tou hadici co k němu vede.

sob říj 07, 2017 7:17 am
Nováček
Nováček

Dostal jsem se k tomu aspoň na chvíli až dnes, aktuální fáze rozborky na fotkách.

Kde přesně najdu radiátor a co všechno musí přijít pryč, abych se k němu dostal? Nedá se nějak zkontrolovat, jestli teče nebo neteče, aniž bych musel rozebrat půl auta?

Těsnění termostatu zkontroluju, díky za tip (ale to by tipuju nemělo negativní vliv na mlžení a smrad v interiéru...).

Přílohy:
lego-pristrojovka-1.jpg
lego-pristrojovka-1.jpg [ 269.88 KiB | Zobrazeno 163 krát ]
lego-pristrojovka-2.jpg
lego-pristrojovka-2.jpg [ 183.03 KiB | Zobrazeno 163 krát ]
stř říj 11, 2017 12:56 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Zdar zkus jak máš u spolujezdce vymontovanou přihrádku omakat vrchní část koberce zda nebude mokrá, radiátor topení pokud se nepletu je v místech kabinováho filtru a z motorového prostoru k němu přes dělící přepážku půjdou dvě hadice.

Legacy Turbo Combi Limited 147kw 1994 236 000km v kompletní rekonstrukci

stř říj 11, 2017 8:36 pm
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]