spatne studene starty

Většina našich vozů má konstrukčně stejné motory. Proto i řešení potíží je možné řešit společně
Odpovědět
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7848
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Klapka má být mírně otevřená, ale všude je uváděno, že se s tím dorazovým šroubem nemá kroutit.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22127
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, má být pootevřená - IACV jenom koriguje volnoběh. Nevím, přesně, jestli u Subaru by to celý "ufoukalo" přes IACV na volnoběh, ale vím, že jsem měl u Sierry podobný problém - tam šel za jízdy špatně volnoběh a bylo to tím, že byl ucpaný kanálek v tělese škrtící klapky a regulační bypass to neureguloval. U Subaru není tenhle kanálek, ale právě se to řeší dorazem, který nechá klapku pootevřenou.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7848
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Někde jsem četl, že to pootevření je i proto, aby se klapka nezasekávala do tělesa.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

Skusim ju mierne pootvorit, ale vo Forestrovom manuali som nenasiel, ze na kolko ma byt otvorena. Je tam iba udaj, co skontrolovat v SSM: 0 % - 0,50V. Ty mas len 0,44 V a mas ju mierne otvorenu, cize asi to mas zle nastavene :-)
Ked porovnam s tvojim, tak throtle senzor mi ukazuje viac voltov. Mozno mi ho treba nastavit aj voci oske klapky?Oska asi zapada do diery, ktora kruti potenciometrom. Ale to by som asi nespekuloval, asi to nieje az tak dolezite par desatin voltu :655
Naposledy upravil(a) vladdo dne pát led 15, 2016 10:14 pm, celkem upraveno 1 x.
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7848
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

To je právě problém, že jsi sahal na ten dorazový šroub a nyní se není čeho chytit. TPS se nastavuje při správně nastaveném dorazu klapky, natočením TPS, ale s dorazem se nic nedělá.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

mne to uz v servise minulu zimu zmenili, servisak skusal tiez viacmenej pokus omyl.
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7848
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Jinak pokud bych si rozházel nastavení dorazu klapky, tak bych to nastavoval zpět asi pomocí sledování impulzů na IACV. Ohřál bych motor na provozní teplotu, vyresetoval ECU a pak bych koukal osciloskopem, nebo diagnostikou na otevření IACV při volnoběhu bez zátěže. To otevření bych doladil pomocí dorazu škrtící klapky na střed. :?:
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7848
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

vladdo píše:mne to uz v servise minulu zimu zmenili, servisak skusal tiez viacmenej pokus omyl.
Tak to byl dobrý servisák. :666:
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22127
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od HonzaCZ »

mnov píše:Jinak pokud bych si rozházel nastavení dorazu klapky, tak bych to nastavoval zpět asi pomocí sledování impulzů na IACV. Ohřál bych motor na provozní teplotu, vyresetoval ECU a pak bych koukal osciloskopem, nebo diagnostikou na otevření IACV při volnoběhu bez zátěže. To otevření bych doladil pomocí dorazu škrtící klapky na střed.
Souhlasím. Nic lepšího se asi vymyslet nedá.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

Este otestujem (ak bude zajtra mrznut) - to co si pisal, ze asi dava moc vzduchu preto zdochne. Tak uvidim, ked je klapka teraz takmer zavreta, tak jedine cez IACV to moze nasat, podtlak je vyssi teraz, vyzera ze tam nie je nic ine derave :845:

Co sa tyka toho doladenia, mozem to skusit ako pises, ale ja lahko zistim tu povodnu polohu naspat na 0,56 V ako bol?Ci ty myslis este pred tym nez mi to v servise?
Honza , a v Legacy manualoch tam nie je navod ohladom klapky?Ci len tie volty?
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

Takze dnes pri -8 start, a to iste. Cize nebude to velkym mnozstvom vzduchu, lebo vsetko to ide teraz cez IACV, kedze klapka je zavreta.
Pred dalsimi pokusmi sa chcem spytat:
1. To co mam v SSM su naozaj skutocne hodnoty?(Nieco podobne sa riesilo vo fore stupajuce otacky motoru, kde bola nakoniec zla palivova pumpa, ale ssm nic podozrive neukazal) .Mozno si ECU mysli ze je nieco ok, ale v skutocnosti to moze byt ina hodnota, ci je to nepravdepodobne?
2. ECU som neresetoval po nastaveni dorazu klapky. Vsimol som si ,ze rano som mal znova 0,54 V(namiesto 0,48). (mozno teplotou klesol odpor).
AKo je najlepsie resetnut ECU?Staci odobrat minus, stlacit par razy brzdovy pedal a pockat cca. 10 minut?

3.bohatost zmesi co sa tyka benzinu ("sytic") v mrazoch mam dobru v prvom logu?Fuel pulse sirka pri starte 50 ms, potom okolo 8 ms, pri zdochynani okolo 16. Ci tych 50 nahodou nie je moc benzinu, a preto skape
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7848
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

ECU resetuješ výmazem chyb a to i když tam žádné nejsou. Akorát to chce asi podle zkušeností z vedlejšího vlákna, dělat přes OBD protokol.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
vladdo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 62
Registrován: ned dub 12, 2015 8:25 pm

Re: spatne studene starty

Příspěvek od vladdo »

Mam bluetooth OBD ELM, tak skusim. Uvidim ci bude po resete ina hodnota napatia TPS.
A ty mas v tvojom SSM moznost zistit fuel presure?Fuel level iba mam. Ci to nie je tlakom paliva, aj ked start je dobry, ale potom ho nieco zblbne mozno.
L'induction de l'apoptose est un autre exemple de couplage pays, la frГ©quence de l'expГ©rience du kamagra n'est pas recommandГ©e en cas d'intoxication..
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7848
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Tlak paliva by muselo měřit auto a to moje to určitě neměří. Je tam nějaký mechanický regulátor a předpokládá se, že funguje.
Ty různý hodnoty napětí na TPS nejsou způsobeny teplotou. Je to mechanická závada na klapce, nebo vydřený TPS snímač. :?: Ovšem teplota může mít vliv i na projev těchto závad.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7848
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: spatne studene starty

Příspěvek od mnov »

Zalogoval jsem studený start, ale zrovna jako naschvál mi to taky chcíplo. ::-DDD: Myslím, že u mě je problém v baterce, protože už to s tím skoro netočí a divil jsem se, že to vůbec chytlo. Opakovaný start bohužel v logu nemám, začlo to logovat až za jízdy a to už byl motor teplý. Asi to chtělo ukončit logování a spustit znovu.
Pustil jsem logování i cestou zpět. Tady na řádcích 2040-2065 je volnoběh na benzín s vypnutými spotřebiči.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Odpovědět

Zpět na „Motor“