Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od CoZmo »

Subaru Outback H6 3.6 2019 Premium - 26tis km - 191kW

Zhruba před rokem jsem započal akci zvanou nástupce otíka...obešel jsem všechny autosalony, pobrečel si, ponadával a prostudoval moudra na sfc a uzavřel s tím, že všechny alternativní řešení jsou málo alternativní a špatné. 2.5l moc nejede, z konkurence by šla tak RAV4...a další konkurence, co nabízí srovnatelné řešení s OTB je už nesmyslně drahá (Stelvio, Audi, Mercedes, BMW...) a navíc nesmí opustit asfalt...tak jsem začal koumat import ze zámoří. Rozhodnutí padlo na kanadu - auta jsou víc evropská oproti US (řeší se defacto jen zadní mlhovka), navíc to řešení je díky www.autazkanady.cz poměrně zvládnutelné - zjednodušeně vybereš si auto a dostaneš ho s papírama, RZ atp. hotové do ruky. Bez prostředníka tohoto typu bych se do importu vůbec nepouštěl, v kanadě je potřeba mít oprávnění pro export auta ven a umět se vypořádat s poměrně složitým systémem daní. Koupení hotového auta tady v EU jsem zavrhl - v zámoří neexistujou TP, na druhou stranu mají CARFAX, což je príma, pokud umíte francouzky. Tzn. pokud tady stojí kára už na papírech, může být její historie libovolná, dobrá i špatná. Obecné doporučení proto je chceš auto ze zámoří, vyber si ho sám, ať víš do čeho jdeš.

Praxe samozřejmě ukázala, že až tak levou zadní to nebude. Je překvapivě obrovský rozdíl mezi EU / US / Canada verzí aut. Jsou dokonce takový srandisti, že výbava v kanadě je značená přesně opačně proti US. Navíc i v Kanadě platí to, co u nás - subárek jak šafránu a když už je nějaký dobrý, tak inzerát vydrží max 24hod a auto je pryč. A díky panice na trhu se bazarníci často chovaj jak turecký dealeři v německu, platba cash je problém atp.

Zkušenost: záruka na auta je 60tis km/3 roky. Tam přichází první zlom v ceně. Další zlom v ceně je kolem 100tis km, tam už to padá hrozně dolu. Důvod je vcelku prostý, v kanadě se brutálně solí snad i v létě a auta se užívaj asi jako montérky. Tzn. čekat voňafku u auta, co má najeto 120tis je nesmysl, auta se běžně prodávaj snad i se zapálenym vajglem v popelníku a zbytkem od svačiny v kufru.
Další zkušenost je, že když na inzerátu není fotka, je z nějakýho kanadskýho AAA a popis má jednu větu často ještě ve francoužtině, tak volej, mejluj, snaž se...nejspíš je to auto ve fakt dobrym stavu a prodejce ví, že ho bez námahy prodá do týdne. Ale taky ti často neodpoví ani na mejl...
A poslední - černý otik s černým interierem je nejčastější a nejlevnější. Jen pozor na výbavu, eye sight vůbec není všude a socka výbava dokáže být i u takového auta neuvěřitelně socka výbava...jmenuje se to convenience...je prostě potřeba pozorně studovat fotografie a vědět na co na nich koukat, popisy nemusí znamenat nic.
Podtrženo sečteno - není na co čekat. 2019 je poslední rok, kdy byl montován šestiválec, už nikdy nebude a těch aut se v zámoří taky neválí tisíce, navíc rychle mizí z trhu, protože i tam vědí, že šestiválce prostě nebudou...
Jen poznámka - vývozem samozřejmě padají všechny záruky, svolávačky, podpora. Subaru Canada komunikuje, ale to je tak vše. A taky neplatí, že by se to cenově super vyplatilo, u mě to dává smysl leda díky nízkému nájezdu, jinak aktuální ceny jsou asi tak, že auto s 80tis km na hrbu stojí při importu defacto stejně jako nový/mírně jetý tady (myšleno 2.5ka s nějakou normální výbavou, takže asi pořád dobrý)

Na štědrý den jsem konečně objevil odpovídajícího fešáka a na čarodky převzal. Bude to asi magická kára. Původní majitel byl bejvalý ředitel Pfizeru, co chudák umřel a nestihl to zhuntovat dětma apod. Překvapivě doprava přes moře až po proclení v cz byla rychlá akce bez nejmenšího trápení, to započlo po příjezdu auta do čech. Prostě stálo a čekalo na razítka, vyražení VIN apod. Čekalo dlouho.

Tenhle víkend seznamovačka a objevování těch rozdílů - USA má super manuály, krátké, přehledné...k ničemu...na kanadu to prostě nesedí. DAB radio to nemá, protože to má nějaký satelitní, co funguje jen v americe. Carplay jen přes kabel, subaru to bezdrátově umí snad až teď. Zrcátka přiklápět neumí. Automatický stěrače to nemá (škoda, subaru fungujou dobře, ale možná to nějak půjde). Režim sport jsem zatím nenašel. Tažný je ultimátní konstrukce, originálně 2668kg, úředně pouze 2000. Nemá to přední parkovací senzory ani přední kameru ani kamery v zrcátkách. Zato zadní kamera kontroluje všechno a umí dopočítat kolize jedoucích aut do 100m v okolí. Wifi bez problémů, párování telefonu taky.
3.6 jede jak z praku, v kombinaci s CVT by člověk nejradši jen závodil a vykašlal se na bodové konto. To CVT je hrozně rychlá věc, navíc mám pocit, že to pořád sype do kvaltů a vůbec se to nesnaží držet nějaký konstatní otáčky. Podvozek je super, nicméně váha motoru vpředu je v porovnání s 2.5 znát jako vždy. Umí to vzdálený start přes DO a umí se to připojit k domu a otevírat si to vrata a najít se to na parkovišti. Start/stop to nemá, trochu podezřívám eye sight, esli něco vůbec dělá, za celý víkend se neozval...ale adaptivní tempomat funguje...občas mi akorát probliklo přejetí bílé čáry, ale jinak nic.
Jinak DO k autu je kapitola sama pro sebe, umí to asi 16 věcí a při tom vlastně keyless vstup, start vše...Asistenti do ničeho nemluví a jakoby ani nebyli v autě, to jsem zvědavý, jestli se to udrží v pruhu. Ergonomie skvělá. Mělo by to umět rozeznat klíče a automaticky přenastavovat sedačky. Při ježdění to hrozně připomíná starýho otíka, jen je vše rychlejší. Tak uvidíme...

A ještě poznámka - často jsem se dočetl, že kupující nakonec koupil 2.5 s argumentem, že rozdíl v dynamice moc nepoznal. No, do kila tam u prázdného auta opravdu velký rozdíl není. Ten začíná v kilu. A rozdíl tam je a ne že ne...
Přílohy
IMG_7360.jpg
IMG_7359.jpg
IMG_7361.jpg
IMG_7354.jpg
IMG_7364.jpg
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od CoZmo »

Jinak ještě otázka za 10 bludišťáků - co je sakra tohle? Je to na okně vedle eye sightu a vypadá to jako antena s čudlíkem...ovladač k vratům moc smysl nedává, těch tam lze napárovat hodně do zrcátka...
Přílohy
IMG_7365.jpg
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od námořník »

Moc pěkný 👍. Otočil jsem ti jednu fotku. .
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od gerda »

Gratuluji k 3.6! Sice z Kanady, ale ten ročník a nájezd :) Přeji co nejdéle bezporuchový provoz a užívání si cestování ;)

Min. týden jsem jel v Outbacku 2.5 a do 100 km/h to jede celkem obstojně v porovnání s 1.8 i-VTEC od Hondy; pak přichází zmiňovaný zlom, kde 3.6 zrychluje snad ještě rychleji než do 100 km/h :D Ale mám srování 3.6 5AT a 2.5 CVT a to ještě na docela krátkých tratích.
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2870
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od .dundee. »

CoZmo píše: pon kvě 02, 2022 11:02 am Jinak ještě otázka za 10 bludišťáků - co je sakra tohle? Je to na okně vedle eye sightu a vypadá to jako antena s čudlíkem...
Není to anténa k tomu satelitnímu rádiu? A gratulace k mohykánovi, ta EU úředničina je teda šílená.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od HonzaCZ »

No pecka! 👏🏻 Gratuluju a přeju co nejmíň komplikací při servisu. Doufám, že budeš dávat vědět, na co narazíš.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od CoZmo »

já teda doufám, že do ničeho nenarazím...ale absence předních čidel mě trochu štve, přes haupnu je prd vidět jak je to dlouhý...

zeptám se ještě místních zkušených...k čemu je dobrej starlink? Ostatní appky už ignoruju, sou to vždycky nějaký radia apod., ale u starlinku si to vynutilo jeho instalaci, jen prostě furt nechápu k čemu je to dobrý...

A pak se zeptám, jesli tady někdo neumí kouzlem přesvědčit to auto, že je v evropě a tudíž má nějaký evropský mapy...upozorňuji, že žádný slot na sd kartu to nemá...nebo aspoň ne viditelný...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18908
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od hamoun »

Clovece .. nadhera .. gratuluji !!!
to je fajn, ze to vsechno nakonec klaplo :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od VDC »

Pavle super report !! Tak ať to jenom jezdí a dělá radost !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od námořník »

Starlink není dobrý k ničemu
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od strider »

krasny auto, krasnej motor. At slouzi co nejdyl!
SI drive nehledej, nema ho to.
Ad ta krabicka - nemuze to byt treba naky udelatko na elektronicky myto na jejich dalnice? Jen napad.
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od cleo »

Krásnou radost sis udělal, tak ať to jezdí k tvé spokojenosti .


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od Mráča »

To je nádhera. Moc gratuluji.
WRX 08
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od suubaru »

není to anténa na sirius sat rádio?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Poslední mohykán - H6 2019 Kanada

Příspěvek od suubaru »

gerda píše: pon kvě 02, 2022 11:31 am
Min. týden jsem jel v Outbacku 2.5 a do 100 km/h to jede celkem obstojně v porovnání s 1.8 i-VTEC od Hondy; pak přichází zmiňovaný zlom, kde 3.6 zrychluje snad ještě rychleji než do 100 km/h :D Ale mám srování 3.6 5AT a 2.5 CVT a to ještě na docela krátkých tratích.
rozjezdy H6 5AT z nízkých otáček jsou oproti 2.5iCVT lehce zoufalé.
Typicky z 80 kmh při zablokované pětce trvá hooodně dlouho, než se auto pohne. Leda prošlápnout plyn, ale trvá to dlouho a výsledkem je neadekvátní sprint.
H6 s CVT bude top.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“