Levap: Impreza White MY18

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od spm »

námořník píše:Někdo bliká už když má pocit, že ho to oslňuje, pritom ho to neoslňuje. Víc oslňují ledky, když jsou tam kde nemají co dělat, třeba v O2 po fcl. Nechat odborně seřídit světla není problém a udelají ti to za pár korunv každým Bestu, kterých je víc než servisů Subaru.
Pokud víš, že je u tebe vše v pořádku, tak mu pusť dálkový ať se probere. Na okresce oslňují všechny světla, když do nich koukáš. Jinak každý zpětný zrcátko má funkci, aby jsi přes něj nemohl být oslňován Jendo
Takovy s prominutim curaky, ktery jeste rozsviti dalkovky, kdyz na ne clovek zablika, fakt miluju. Naposled mi to udelal nejakej prelozenej golf. Zrcatko ma funkci mozna to uvnitr, ty bocni jaksi ne a abych si na dalnici rozstelovaval zrcatko, kdyz za mnou jede nejaka sracka s hypermodernima svetlama, co nikdy nemela dostat homologaci, tak muzu zacit kupovat motorky do zasoby. Ty svetla proste oslnujou, stezuje si na to tady hromada lidi... a kdyz vidim tyhle komentare, tak to asi zacnu resit tak, ze ty dalkovky taky nebudu zhasinat. Nevim, proc bych mel ja jezdit poslepu kvuli tomu, ze ostatni jezdej s kraksnama...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od námořník »

Psal jsem, když si je jistej, že mu to svítí správně :-). A jak jsem psal, tak se do těch světel nekoukej :-). Určitě je horší tuning.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od spm »

Bohužel těch aut, který takhle už vyjedou z fabriky, jsou mraky... tuning sice horší je, ale novějších aut s těmahle hypersvětlama jezdí po silnici násobně víc, než těch napadených tuzerem... Ta rada mi přijde dost debilní, pač jestli na tebe někdo bliká kvůli světlům, takže asi blbě vidí a ty ho osolíš ještě dálkovkama, tak bude už tuplem vidět kulový. No a když jede proti tobě, tak to taky může i pro tebe skončit nehezky. Je to podobně chytré, jako vybrzdit kamion :-DDD

Ano, do těch světel nekoukám. Jenže to znamená, že čumím někam do škarpy a jedu úplně po slepu. To je, jaksi, dost debilní :-) Na těhlech světlech je "zajímavá" jedna věc - ony v určitém postavení doopravdy neoslňujou, respektive oslňujou méně, než normální halogenová světla. Typicky v situaci, kdy ty auta jedou rovně proti sobě ve stejné výšce. A tipl bych si, že ta homologace probíhá přesně za nějakých takových podmínek :-D Jenže pak stačí silnice se zatáčkou do/z kopce a ty světla svítí jak kráva, že je to i kolikrát horší, než dálkovky normálních světel.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od Tapan »

Jeníku, a ty si myslíš, že předseda zvednul auto o půl metru kvůli terénu, když Milovice jsou jednou do roka? Leda hovno, prostě nechce být oslňovanej. Řešení je nasnadě :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od VDC »

http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od námořník »

Mě teda neoslňují o nic víc než jiná. Tvou popsaná situace, zatáčky hup atd, je stejně na hovno u všech světel :-). A jak jsem ze začátku psal, tak to je ve většině případů pouze pocit, jinak řečeno :"kurva to mu to svítí, to mě určitě oslní" a už pro jistotu blikaj. Nemusím koukat do pangejtu, ale stačí koukat na svou stranu silnice. Funguje to a určitě nejedeš aniž by jsi nevěděl co děláš :-). Dálkový světla se dají taky v pohodě přežít a s vybržďováním naklaďáku bych to nesrovnával. Vím, že tyhle věci vnímáme každej jinak, ale když v noci jezdíš poměrně často, tak si člověk zvykne. Mě teda víc vadí zadní mlhovky :-D.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od quickly »

Mně štve zapnutá automatika na dálkové do zatáčky, kdy automat ztlumí světla až jsou auta napřímo proti sobě. Tady v Polabí dost častý jev >:-f . A nebo na mírném kopečku, kdy auto před kopcem svítí dálkovými a protijedoucí auto jede z kopečka dolů.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od námořník »

To jsou přesně ty situace . Nevím, jak u jinejch aut, ale automatika u Levorga funguje teda pěkně na hovno. Hlavně na dalnici. Takže si přepnu světla a jedu postaru, manuálně :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od spm »

Hupy jsou houby se vším, ale ty moderní vraky jsou v tom daleko horší... A fakt si nemyslím, že je to jenom pocit. Fakt se na tý dálnici v sedačce kroutím jak had, abych neměl vypálený oči od toho, jak mi to ta popelnice zezadu pere do všech zrcátek, jenom z pocitu? To bych vážně neřekl... u těch koncernových zázraků jsem tím už byl oslněnej i za světla, když jsem třeba stál na vedlejší v křižovatce a koukal jsem do toho z většího úhlu...

Dálkovky jsou jinak taky super. Některým to rozsvěcí i na tý dálnici, když v pruhu před ním není auto (ale ve vedlejším jo), to je taky bomba :-DDD Na tohle nejhorší, co jsem kdy potkal, byla nějaká M4, která vyjela z poza horintu, když jsem byl skoro na něm. Hned mu to zhaslo, ale v tom mžiku jsem dostal těma brutálníma světlama z blízka. A to jsem šel na brzdu a zůstal jsem na tý silnici stát, protože jsem viděl akorát fialový fleky.

Naproti tomu zadní mlhovky mi fakt nějak žíly netrhaj... a hlavně se toho dá jednoduše zbavit - buď to předjet nebo si dát větší rozestup. U protijedoucího auta si nevyberu...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od námořník »

Když s těma mlhovkama jede 60 a předjet není kde, protože kvůli těm mlhovkám není vidět, tak ani není jak :-) a za tebou jedou auta, tak si ani odstup nemůžeš nechat :-).
Celkové mi s těma světlama víc vadí náklaďáky.
Ale co člověk, to názor :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od Levap »

Zkouším preventivní nástřik proto korozi. Opět Dinitrol.

Akorát se mi nechtělo oddělávat všechny plasty. Nakonec jsem vlastně ani nevěděl jak na to.Tak mně to čeká někdo v létě asi. Potřebuju se dostat hlavně nalevo, kde je nový blatník.

I tak jsme to stihnul tak tak před deštěm .ObrázekObrázek


jak si jistě někteří všimnou, po oddělání polystyrénového nesmyslu by tam místo na dojezdovou rezervu bylo v pohodě :-)

Odesláno z Nokia 6.1 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od Levap »

Mám novou zkušenost , tentokrát se Start stop systémem.

Koukal jsem na palubní počítač a při poslední nádrži mi to ukazovalo, že to vyplo motor celkem na cca 30 minut a ušetřilo 0,6 l paliva. Přijde mi to docela dost. Čekal jsem míň. Co to ukazuje vám, kteří SS máte (pokud ho teda nevypínáte)?

Díky
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od námořník »

Na 10t km jsem ušetřil 0.8 l. Od tý doby je stále vypnutý.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Skulile
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 190
Registrován: úte lis 01, 2016 2:52 pm
Jméno a příjmení: Roman Patzelt
Bydliště: Libouchec, okr. Ústí nad Labem

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od Skulile »

já ho nevypínám, ale to jen proto, že se mi během nádrže aktivuje max. 5x a to mi to pak ani nevadí
nejezdím moc po městě, takže se mi ani nevyplatí hledat tlačítko na vypnutí >B-)
Outback 2,5i ES Comfort MY2017 Obrázek
ex. Outback 2.0D, BR, 6MT, MY2010
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Levap: Impreza White MY18

Příspěvek od Levap »

spm píše: .....
Dálkovky jsou jinak taky super. Některým to rozsvěcí i na tý dálnici, když v pruhu před ním není auto (ale ve vedlejším jo), to je taky bomba
Tak to budou ty matrix LED. Má to Volvo a je to faktu super, jak to vystínuje protijedoucí auto i když máš puštěné dálkovky. Nádhera. Tohle je fakt výborná a užitečná věc (dokud se to nepokazí, protože to nejde jednoduše opravit výměnou žárovky :-) )
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“