nivviriho Outback 2005 (R.I.P.)

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od emve »

VDC píše:Nijak mě to nevyděsilo. Ta koroze je s ohledem na věk auta celkem standardní. A rozhodně to není nic, co by nebylo řešitelný. Jinými slovy, v AWD jsou kokoti.
Taky děkuji, trochu se mi ulevilo. :-)

Podle mě jsem se trefil s tím tipem, že si nivviriho pamatovali, že nevzal ten jejich ležák, tak mu chtěli zkazit radost. Faktem zároveň bude, že je to autorizák a opravdu jim tam jezdí spíš novější auta v záruce. Nevím kolik jim tam jezdí 16-letých aut. Další aspekt bude možná ten regionální, v Liberci, kam určitě jezdí víc aut "z hor" by se na to třeba dívali jinak.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od nivviri »

emve píše:
Taky děkuji, trochu se mi ulevilo.

Podle mě jsem se trefil s tím tipem, že si nivviriho pamatovali, že nevzal ten jejich ležák, tak mu chtěli zkazit radost. Faktem zároveň bude, že je to autorizák a opravdu jim tam jezdí spíš novější auta v záruce. Nevím kolik jim tam jezdí 16-letých aut. Další aspekt bude možná ten regionální, v Liberci, kam určitě jezdí víc aut "z hor" by se na to třeba dívali jinak.
Oboje je pravděpodobné, s tím chlápkem jsem komunikoval víckrát, tak bych se nedivil, kdyby si mě pamatoval. A ano, ten jejich super výhodný kus tam do teď mají.

Zatím teda podvladův servis pět hvězdiček, AWD dávám tak dvě za strašení spotřebitele :)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od podvlada »

Děkuji :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od xtcc »

to bude asi častější, mám s AWD podobnou zkušenost s vadnou viskospojkou u tehdy cca 15 let starý GF, "to je tak 30-35k, to je dražší než to auto, to nemá smysl do tak starýho vrážet" apod (tehdy chodily tak cca 60-70k). Bím mi sehnal novou za cca 16 a bylo.
V BA bylo něco podobnýho s brzdama.

Btw - na toho Oťase co tam stál asi rok jsem si posílal v září svýho člověka bo jsem o něm taky přemýšlel, odstranění vad mi spočítal na 38k bez výfuku / 56k s výfukem, a hlavně říkal že je to auto fakt strašně ošklivý, ze všech stran někde omlácený/promačkaný/odřený, kůže vevnitř doprasená ze světle šedý na černou zažranou špínou atd.

Každopádně k věci - je super, že máte v Plzni podvladův servis - ale je nějakej takovej dobrej servis se vztahem k Subaru v Praze, nejlíp s někým odsud? Občas jezdím k Bímovi do MB, ale je to pokaždý výlet na 2,5 hod, do toho mě tam někdo musí vézt atd, je to opruz
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od dethroned »

no, popravdě, službu v soli to auto mělo asi těžkou.... :-/ ...tohle neudělá tráva, jak jsou zoxidovaný i ty prvky v motorovým prostoru.
asi to není úplně taková trága, jak tvrdí v awd, ale ani jedno z mých BP takhle nevypadalo/nevypadá..
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od nivviri »

Jojo, to myslím nikdo netvrdil, že je to pěkné :D Podstatné je, jestli se to ještě dá servisovat (silentbloky, tlumiče, výfuk atp).
Taky hledám mezi Prahou 6 a 5 nějakého normálního servisáka, co prostě opravuje auta, co ještě nepřipomínají víc smartphone než auto. Dám vědět, pokud najdu...
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od nivviri »

Tak mám za sebou druhou návštěvu u podvlady [THNX]
PZ ložisko nové - ach, to ticho :-) Škoda že jsem se k tomu nedostal dřív.

Pak jsme ještě zkoumali tu korozi, vypadá to relativně OK, alespoň pro teď.
Chtěl jsem měnit ten výfuk, ale podle Vládi je docela pěkný, jedině kromě před těmi koncovými tlumiči. Uvidíme, jak se to zachová, každopádně jsme to zalepili vysokoteplotním tmelem, viz foto před a po :-D Zatím to krásně drží. Skoro by ale stálo za to to převařit, i když kdo ví, jak moc je to rozežrané kolem toho foceného místa.
(Trochu jsme si kolem toho dělali srandu, že to prostě zatmelíme postupně celé, dokud se z toho původní trubka nevysype a nezbyde jen kompozitní výfuk.)

Mimochodem je zajímavý kontrast projet Battlewagon, s tím tužším pérováním bez samoniveláků to pocitově sedí o dost lépe a působí jako o cca 100kg lehčí. Moje tlumiče jsou zatím docela ok, ale až dostanu k výměně, asi tam nakonec nacpu obyčejné.

Jízdně jsme tedy zatím na v podstatě ideálním stavu, dál se uvidí, až se spláchne sůl ze silnic...
Přílohy
IMG_3551_Original.jpeg
IMG_4454.jpeg
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od emve »

To je fajn, že dál slouží. Když už tě nebude bavit, tak ti ho případně v AWD za 20 rádi vykoupí. ;-D
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od vena »

Jakým tmelem jste to lepili?
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od nivviri »

emve píše:To je fajn, že dál slouží. Když už tě nebude bavit, tak ti ho případně v AWD za 20 rádi vykoupí.
A pak ho budou další dva roky prodavat za 120k, jojo, známe :-D
Dokud mi ho někdo dokáže opravovat, jiné nechci, je to strašně příjemné auto bez moderních kurvítek.
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od nivviri »

vena píše:Jakým tmelem jste to lepili?
Od Sonaxu, nějaká opravná pasta s mikrovlákny přímo na výfuky
Zatím to cestu z Plzně do Prahy přežilo :-)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od podvlada »

Jsem rád, že je všechno v pohodě :-)
Ta pasta od Sonaxu, maj dvě co jsou dost podobný - jedna je montážní a jedna opravná - jedna má vlákna, jedna ne. Ta s vlákny je super :-) akorát asi po roce byla už dost ztvdlá. Patlat šla dobře, ale nešla z tuby. Museli jsme na tý tubě stát celou vahou :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od VDC »

Já tu s vláknem používám jako montážní. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od podvlada »

Jo, to jsem zapomněl dodat.
1) Tip na tu pastu mám od Toma.
2) To, k čemu výrobce pastu určil je nám úplně jedno, taky jsem tu "opravnou" použil jako montážní :-D Potřeboval jsem vyplnit vyrezlou přírubu na Mondeu, zapatlal jsem to, prej se to pak má nastartovat a teplem se to zapeče - ale bylo to hned za svody, před katem, bál jsem se, že ji to vyfouká ven, tak jsem to nejdřív ohřál zvenku horkovzduškou dokud to "nevyschlo" a pak to teprve nastartoval. Od tý doby klid :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: nivviriho Outback 2005

Příspěvek od nivviri »

Tak je po autě.

Zrovna jsem se vrátil vlakem po návštěvě Boxera, kde jsem chtěl slyšet protinázor vůči AWD a bavit se o výfuku.
Závěr byl takový, že mě nenechali odjet, auto je nezpůsobilé k provozu a na odpis.
Řekli vlastně to samé co AWD, jen u toho nebyli hnusní a mohl jsem u toho stát přímo pod autem a vidět, jak šroubovákem prorazili karoserii u zavěšení přední nápravy.
Náklady jen na sváření po konzultaci cca 50-100k (oproti odhadu 150k od AWD), plus brzdy (vpředu úplně tuhé, předek skoro nebrzdí, ohlé kotouče atp), silentbloky a deset dalších kritických věcí včetně výfuku, tlumičů a trubek chladiče, se kterými jsem jako jedinými počítal...
A pak jsme zjistili, že je utržené zavěšení předního tlumiče u motoru. A tím jsme skončili, protože to dlouhodobě opravit bezpečně nejde, nehledě na absurdní náklady, pokud by to auto mělo zase bezpečně jezdit.

Prý si s AWD moc do oka nepadnou, ale tady říkali, že jejich hodnocení bylo správné a potvrzují ho.

Musím říct, že dost nadávali, byť ne na mě, a dali mi to zdarma, za což jsem opravdu vděčný, vzhledem k tomu, že mě teď roční provoz auta stál bez dalších nákladů 110k. Vrakoviště dá 20 díky krásnému interiéru. Snažili se i zjistit, jestli není volná nějaká dárcovská karoserie po dieselu, že by udělali transplantaci orgánů, byť to byla taková zoufalá/legrační myšlenka (zrovna jednu takovou transplantaci dokončovali u Imperezy, mají to trochu jako masochistickou hobby bokem).

Tak nevím, co na to říct. Asi šok a zklamání z toho, že za životnost u Emveho táty žádný servis neřekl "pozor, celá pravá strana karoserie je v podstatě pryč" nebo "pokud nevyměníme zadní prahy teď, za pár let už to skoro nebude možné". A z mé naivity, že jsem auto bral bez prohlídky na dobré slovo, protože zrovna v servisu bylo. Docela se mi honí hlavou, kdo tu vlastně pochybil a kde měla být zajištěná kvalita zboží.

Přikládám dvě náhodné fotky, zbytek mají u sebe u Boxera jako dokumentaci.
A jdu vymýšlet, jak sehnat nějakou rozumnou náhradu, kterou rozpočet neplánovaně unese.

S Outbackem to byl krásný rok, jezdil skvěle, jen to byla časovaná bomba.

Uf.
Přílohy
signal-2021-06-23-172754_001.jpeg
signal-2021-06-23-172754_002.jpeg
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“