BRZ armi

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
miar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2019 4:07 pm

Re: BRZ armi

Příspěvek od miar »

Díky všem, při tom focení na slunku ta barva šla trochu do modra, tak už to bylo lepší a jak říká manželka, barva nejezdí. Jinak po několika restartech se zdá, že se ventilky chytli, aspoň včera držely celý den-cesta do Jeseníku na Ovčárnu a zpět. Antikorozní ochrana přípravkem Dinitrol má být prováděna vysokým tlakem, včetně dutin a s demontáží plastů. Má vytěsňovat vodu. Nechám si to dělat v Canocar, kdyby chtěl někdo vědět víc, mají nějakou certifikaci od dovozce, nebo tak nějak. Jinak díky za rady ke gumám, zkusím najít nějakou vhodnou plochu plochu na hoblování a zabiji dvě mouchy jednou ranou. Vrátím kola do kulata a oživím si ježdění bokem. Přeci jenom od dob š100, 120 uplynula nějaká doba :-) =)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZ armi

Příspěvek od VDC »

To jsou takový marketingový kecy. :-) Aplikuje se to stejným tlakem, jako cokoliv jinýho a vodu to nevytěsňuje. Ale to je jedno. Hlavně, aby to udělali pořádně. :-) Hlavně tu demontáž plastů. Jinak jsou přípravky Dinitrol v pořádku a nic lepšího jsem zatím neobjevil.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19120
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: BRZ armi

Příspěvek od hamoun »

krasne auto !!!

ty gumy by se mely dat dohromady po par km normalni jizdou ...
pokud se to nestalo, nechal bych si obout nove ... jak uz nekdo psal. at to da do poradku prodejce ...
škoda superb
ex WRX 2008
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1231
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: BRZ armi

Příspěvek od Cheza »

Ten Canocar bych ještě zvážil:

http://landroverforum.cz/forum/viewtopic.php?t=34470
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZ armi

Příspěvek od ybrcek »

Kolega ma brz a nechal to tam dělat, v canocaru.

nasmrdlany v NOTE 9
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZ armi

Příspěvek od VDC »

Hlavně u novýho auta odpadá ta příprava. Tam i kdyby ten podvozek neumyli, tak se celkem nic neděje. Stačí, když to odstrojí, aby se všude dostali. Ale věřil bych tomu. Jinak Puschpullův brácha si nechával dělat nového Outbacka tuším u Antikoroze.cz a vyšlo to na 13000. A i to je v mých očích, za poctivou práci pořád slušná cena.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: BRZ armi

Příspěvek od Traveller »

Gratulace ke krásnému autu. (*_^) |,,,,
A jak psal strider, nech si ventilky vypnout v jednotce a budeš od toho mít pokoj. Tedy pokud je tam nechceš za každou cenu mít aktivní. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
miar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2019 4:07 pm

Re: BRZ armi

Příspěvek od miar »

Díky, ventilky jsou již OK, uvidím co bude s další sadou kol. Byl jsem dnes pod autem podívat se na spodek. Po přečtení různých diskuzí a recenzích jsem se rozhodl, že do té antikorozní ochrany půjdu sám. Prostřední část spodku je celkem dost důkladně zadeklovaná, předek také, spodní ramena ocel, vrchní slitina. Zadek přístupný, dokonce na části asi spodku kufru za koly nějaký černý lepivý nátěr.Ten i kolem podběhů kol. Na některých částech ramen apod. slabý film vosku. Tunel kardanu krásně přístupný s perforovaným krytem pod převodovkou pro odvod tepla. Vše čisté jen někde zaprášené, vodu to nevidělo (800km) a tak ji tam ani nechci nechat stříkat a pak čekat několik dní na vyschnutí. Podběhy kol sundám, dveře, prahy a kam se nedostanu, udělám hadičkou s tryskami. Když se podívám na civica 8g po 9,5 letech tak teprve začíná rezavět na některých místech spodku a to poslední dvě zimy jezdí každý den 80km po okreskách a nic jsem na něm nedělal. Tak snad to bude na brzku také tak a spíš lepší když na něj šáhnu. Nemám s touto značkou žádnou zkušenost, Honda 8g bez problémů, 6g po 13 letech začínaly spodky dveří a spojnice lemů a kufru zadních blatníků.
Nevíte náhodou jaké radio a repro jsou v autě? Něco říkali o Harmanu, ale doma mám zesik Harman/Kardon a Harman spolupracuje se spoustou světových značek. Jaké jsou zkušenosti s navigací a její aktualizací? Štve mě, že mi nevyhledá jednu díru a přitom externí ji najde bez problému.
Pánové jinak díky.
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZ armi

Příspěvek od seatik »

K antikoro ochraně asi takto... mám brz 5 let od nova, nejezdím s ním v zimě v soli a podvozek je zcela bez náznaku rzi. Pokud budeš jezdit v zimě v soli, pak bych ti dodatečnou ochranu doporučil. Pokud je to víkendovka, je to zbytečné. Po čase ochrana sesychá, popraská a chce to dodatečnou práci co rok ochranou vrstvu udržovat.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
miar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2019 4:07 pm

Re: BRZ armi

Příspěvek od miar »

Tak prahy a podběhy jsou vystříkány a nastříkány. Klipy z podběhů šly krásně a lehce, bez poškození. Teď ještě dveře a něco na spodku. Má někdo zkušenost se sundávání tapecíru ze dveří? Když je prostříknu spodem přes díry na odvod vody, nezalepím repro a stahování oken? Ještě jedna poznámka, zavírání kufru. Musím s víkem dost praštit, je to celkem rána a nepříjemný plechový zvuk. koukal jsem, že gumový dorazy nejsou štelovatelné, tak co s tím? Díky.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZ armi

Příspěvek od VDC »

Tapecírunky na dveřích jsou na klipech, kolem madla jsou někde 2 samořezy. Sundat to není problém. Jinak těma odtokovejma otvorama to ošetřit můžeš, dělám to tak taky. Pod tapecírunkem je na dveřích igelit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
miar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2019 4:07 pm

Re: BRZ armi

Příspěvek od miar »

Díky za dodání odvahy, naposledy jsem to dělal na Civicu 6 gen. před mnoha lety. Tak jsem dnes dodělal protikorozní ochranu spodku a dutin. Končil jsem právě dveřmi. Po odstranění jednoho klipu a 3 samořezů to nechce se bát a pořádně zabrat a tapec vyrvat ze dveří - narážecích klipů. Co mě doslova šokovalo, byl reprák ve dveří. Nevím jak je to u ostatních typů, ale to co je v BRZ jsem ještě neviděl. To mám snad lepší repro v tranďáku. Je tam totiž 14 cm raprák zalisovaný v koši z umělé hmoty s malým možná 3 centimetrovým magnetem o parametrech 4 ohm a 40W. Váhu odhaduji snad 5 deka. Nic tak lehkého jsem fakt neviděl. To budu muset řešit. Jinak jsem si udělal radost a spravil zavírání kufru. Po prozkoumání proč s ním musím tak třískat jsem zjistil, že musím překonat odpor pružiny, která po aktivaci otevření vystřelí - otevře kufr. Vyměnil jsem ji za slabší a v pohodě zavřu i otevřu. Ta co tam byla, byla tak tvrdá, že by otevřela snad i dekl s metrákem sněhu.
Ještě dotaz na přední kapotu, z čeho je, že je tak lehká vzhledem k rozměrům.
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZ armi

Příspěvek od seatik »

Ahoj, kapota je hliníková.
Z čeho jsi použil tu měkčí pružinu prosím?
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
miar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2019 4:07 pm

Re: BRZ armi

Příspěvek od miar »

Měl jsem ji náhodou doma, nevím z čeho je, mám ještě asi dvě. Shodou okolností je rozměrově shodná s originálem, jen je na tah slabší. Myslím, že bys mohl koupit v nějakém kovomatě, železářství.
miar
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 10, 2019 4:07 pm

Re: BRZ armi

Příspěvek od miar »

Dotaz, má někdo zkušenost, kolik km se dá ujet ještě po ukazateli dojezdu 0 km a jak je přesný počítač spotřeby?
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“