Bartovo Forester SF

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
honzab
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 465
Registrován: stř zář 02, 2009 10:06 pm
Jméno a příjmení: Jan Bařák
Bydliště: Hošťálková 554

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od honzab »

V mém případě jsem to taky řešil, sehnal druhou totožnou hadičku. Nádrž byla venku tak to šlo vyměnit.
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Tak asi půjdu do hadičky poměřím průměry a něco koupím přímo na benzín. Jaké svorky mám zvolit aby to fungovalo co nejspolehlivěji klasické kovové svorky na hadice?
Může se ten systém nějak zavzdušnit nebo něco?
Postup práce bych viděl takhle. Nůžkama na plech to zkusím střihnout v rezavém spoji, vytáhnu spojku když to nepůjde šmiknu to za spojkou. Pokud bych kovovou trubku moc zdeformoval narovnám to sikama. ( nebo můžu to zkusit uřezat plátkem z pilky na železo?) pak počítám že se vyleje trochu benzínu z hadičky, pak nahodím kousek gumové hadice na jeden konec a na trubku, utáhnu sponama a hotovo? :-)
Vím že se to popisuju jak pro dementy ale nechci něco nějak doje*bat víc než to je :-D
nebude tam problém se spojem gumová hadice na gumovou hadici? Aby se to nějak moc nedeformovalo nebo aby to pořádně těsnilo když to nemá nějakou "pevnou" oporu
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od podvlada »

Svorku na hadice asi budeš muset pořídit nějakou takovouhle malou, mini, v týhle velikosti už se nedělají šnekový. Jestli existuje nějaká lepší varianta netuším.
Přílohy
svorka.jpg
svorka.jpg (8.87 KiB) Zobrazeno 851 x
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od Mira »

barts píše: Vím že se to popisuju jak pro dementy ale nechci něco nějak doje*bat víc než to je
nebude tam problém se spojem gumová hadice na gumovou hadici? Aby se to nějak moc nedeformovalo nebo aby to pořádně těsnilo když to nemá nějakou "pevnou" oporu
Jo, to bude problém. Stejný hadice na sebe fakt nenavlečeš. Musíš sehnat kus takový trubičky jako spojku. :-)
hs.jpg
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od VDC »

Největší problém je v tom, že plastový potrubí na kterým je rychlospojka, je napojené stejnou rychlospojkou na výstup od čerpadla na nádrži.
Skrz auto pak jde kovová trubka. Ideální by bylo, když ti to takhle sákne, napojit novou benzínovou hadičku přímo na výstup z nádrže a pak zase až na kovové potrubí vedoucí skrz auto. Upřímně nevím, jestli se ti nějak rozumně povede napojit gumovou hadičku na tu stávající plastovou, když jí nelze ohřát, aby změkla a dala se do ní narvat nějaká takováhle propojka.

Takhle vypadá nádrž shora
Obrázek

Osobně bych to vyřešil tak, že bych oddekloval víčka k nádrži v autě , odpojil tu stávající plastovou, zrušil tu rychlospojku, napojil novou hadičku rovnou na výstup z pumpy a pak až zase na kovové potrubí. Benzínovou hadičku koupíš v metráži třeba v autokelly.

Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

VDCho nápad není vůbec marnej. A myslíš že se ke všemu v pohodě dostanu bez nějaké demontáže ( nepočítám demontáž sedaček a krytek abych se dostal k nádrži z interiéru) abych tu jednu hadici vyndal a narazil místo toho druhou o pár cm delší aby se to navlíklo přímo na tu další schnilou trubku.
Zatím jsem ten spoj očistil do čista abych mohl sledovat jestli to třeba pomalinku kape nebo něco, zatím to jen smrdí na metr daleko. Za ten zrezivělej spoj jsem zkusil i zahejbat a v ruce mi nezůstal :-) .
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Ted operace repro. No je to nebe a dudy... Předtím byly nějaký noname koaxiály 165mm která vůbec nepasovaly do těch původních kroužku na 150mm repro. Ted tam jsou kompa 165mm Hertz + vytlumeno. Samozřejmě krásný hluboký basy v tapcích, výšky hrají tam kam mají a to do uší a ne do nohou :-) A i na hlasitost vybuchne ti hlava je to krásně čistý :-DDD .
Mám tady ty výměny repráku moc rád protože to je za relativně malo peněz dost muziky a montáž težká taky není, a přeci jen muziko člověk poslouchá často když zrovna neposlouchá motor ,,,,| (*_^) |,,,,

Něco k práci nějak sem to moc nefotil, nebylo co. Ale kdyby to někoho zajímalo stručně to popíšu
Použitý materiál 2x MDF kroužky pro Forester SF (Padly na milimetr přesně super!)
7x Odlhlučnovací pláty 500x350mm
Sada komponetních repro Hertz k 165
Cena nějakých 1600 i s poštou. Chytl jsem to na black friday takže nějaký slevy byly

Samozřejmě demontujeme tapce, odděláme fólii, odmastíme si všude dveře.
A začneme lepit pláty do dveří, u toho se krásně doškrábaj ruce od ostrých plechů :-).Za repro jsem dal akustickou pěnu nalepenou obostrankou cca 20x20cm, pak nalepíme pláty na tu vnitřní část plechu která je pod tapcem a tam se snažíme zadělat všechny díry a otvory které nejsou potřeba k montáži tapce aby jsme udělaly "kapsu" a nandámě původní fólii. Původní repro a podložky pod repro demontuje a hodíme do nejbližší popelnice. Do podložky jsem si udělal malou drážku směrem k plechu abych tudma mohl protáhnout dráty. Kde byly mezírky mezi podložkou a plechem tak jsem zatěsnil plátama aby to bylo kolem kroužku 100%. Pomocí oboustrané pásky jsem nalepil výškáče k plechu. Dráty od výšek jsem namotal na "připojovací plošky" od repra a na to jsem navlíkl Fastony z kabeláže auta tím se to krásně zajistilo a drží to pevně. Pak už jen předvrtat si díry do podložek našrubovat repra a pak nahodit tapec ,,,,| (*_^) |,,,, .
Nejvetší obavu jsem měl s hloubkou repra 630mm ale vešlo se ještě bylo 30mm rezerva k oknu.

Časová náročnost 5 hodin zaleží jak jste zběhlý v nandávání a sundávání tapců :-D

A ted vymyslet co příště :-D . Láká mě kapota z S-turba v mojí barvě ale Olomouc a Subatech nejsou za humny :-DDD
Přílohy
IMG_20201213_145150.jpg
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od VDC »

Jo, když sundáš ty víčka na podlaze, měl bys být schopen tam tu hadičku protáhnout.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

O víkendu na to asi mrknu kdyby to šlo tak "jednoduše" bylo by to super jen vyměním hadici za delší zruším spojku stáhnu to sponou a paráda! Snad tam nebude nějaká skrytá past :-D
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Mám tady zas takovou anomálii :-D . Začalo to od té doby kdy jsem měnil rezervu. Z kufru se při jakýkoliv malých nerovnostech ozvýval zvuk jak se pneu tře o okolních plech. To jsem rychle vyřešil, pořádně jsem dotáhnul rezervu fakt jako pořádně aby to prostě nevrzalo.
A ok pomohlo to ALE jakmile s autem jedu někam do terénu kde se auto kroutí tak se to rozvrzá při každé nerovnosti a potom na silnici to dělá třeba ještě 2 km a pak přestane. Pak zas dobrý než vjedu do terénu :-D

Nesetkal se někdo s nečím podobným? Rezerva už víc fakt dotáhnou nejde, nic tam nějak nezavazí. Napadlo mě pneu třeba nějak zabalit do ubrousků aby se nedotýkala přímo z pneu. To se mi zdá jako blbost když to přece předtím fungovalo <:-<
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od Tapan »

Co něčím máznout spodní bočnici, tedy dosedací plochu?
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3658
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od StandaB »

Ja tu muldu na reservu taky kdysi necim napatlal, a pak se mi na to ta guma lepila. Nakonec jsem vzal plast. pytel, ostrihal do kruhu, polozil na dno, a mam to tam do dnes. :-)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od podvlada »

Já mám ve vaně pro rezervu narvanou 215/65 R16 AT gumu po přecedovi, sjetá asi na 6 mm , jinak by se nevešla. A jak je tam hezky nacpaná, ani nevrzne :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Auto jezdí jak má ,ale dostal se ke mě zvuk který asi u auta vždycky byl akorát jsem ho ted objevil.
Takový rychlý cvakání/cvrlikání pouze na volnoběh. Ne klepání to není, motor mi klepe za studena tak vím jak to zní :-D .
Tohle je za jakékoliv teploty. CHtěl jsem to nahrát ale nepobere zvuk mobil. Motor jede normálně
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od zhor »

Vstřikovače? To je normální, že jsou slyšet na volnoběh.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“