Bartovo Forester SF

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Přepsal jsem se 27 jsem myslel. :-D . 92kw mám 1998 rok. Ale nevím jestli jsou rozdíly někde jinde. nechci blbě něco objednat to už bych nedal :-D . Jako dle mého by měla pasovat. všechno sedí krom délky tu teda jsem si nespočítal Ale divný že to vyhazuje jen u verzí 90kw
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od VDC »

Ono to nemusí úplně odpovídat realitě. Mroauto je jen přeprodávač dílů a mají to katalogizovaný podle Autodoc. A u okrajových značek a okrajových dílů se celkem běžně stává, že je to blbě.
Já ti samozřejmě s jistotou neumím říct, že to, co tam mají je správný díl. Může být a nemusí.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Tak, provar byl v tom že vekovní koub jak se objednával na rychlo byl asi o půl cm delší, ačkoli jsme to měřily z původní kloubem prostě jsme se sekly. Ono půvdoní kloub byl hodně rozzřezanej takže je možný že skrze to.
Každopádně nová poloosa sedal krásně jak má.
Řazení je ted uplná lahoda. Předtím nešlo prostě rychle zařadit a jet zas pod plynem ale člověk si s tím musel hodně pohrát a přidávat plyn uplně opatrně aby to nezacukalo, když jsem to chtěl trychlit cukalo to jako blázen.
Když šlapnuji rychleji na plyn nebo pustím nohu z plynu cuká to tak o 60% méně ale uplně to nezmizelo ale to šlo čekat.
To samé když jedu kolem 50 na trojku a mám nohu na plynu stejně aby to jelo pořád 50 tak auto malinko pocukává ale zas je to elpší tak o 60%.
Vibrace zatím posoudit nemůžu protože jsme měnily kloub na řízení u kola protože manžeta už byla vejpůl, a rozhodila se geo ačkoli jsme se snažily to dát stejně. Takže ještě šup na geo a uvidí se.
O možná se to klasicky zdá ale předek se mi zdá pevnější a intuitivnější. Ačkoliv ta chyba s kloubem mě stála 2800 :-/

Jako dál bych to tipnul na silentblok převodovky a silentblok na zadním difu k zadní nápravnici, silentblok motoru co je pod vzduchovým filtrem. Utrhaný nejsou ale už to asi víc pruží.
A přeci jen v zadních poloosách a kloubech taky musí nějaká vůle bejt.
Později sem hodím dětailní fotky spodku jestli to někoho zajímá [SUBARU]
Naposledy upravil(a) barts dne úte bře 16, 2021 7:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od VDC »

To je jasný, že zajímá !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
wenzel
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 287
Registrován: sob bře 06, 2021 9:16 am
Jméno a příjmení: Václav Šikl
Bydliště: Šumperk

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od wenzel »

Zajímá, zajímá... Fotky házej! :-)
Forester 2.0 AT, 2006
Superb VR6, 3.6, AT, 2012
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

takhle krásně vypadaly zadní silentbloky ramen ač to skoro nešlo vidět. Už to měly dávno za sebou. Holt majitel předemnou už do toho asi nechtěl investovat.
K albu: https://bartss.rajce.idnes.cz/Subo_spodek/
První fotka jak je všude bahno to je spodek chladiče >:( . Musím tam vymyslet ještě nějaký kryty, mám tam kofilkův šusplech ale lítá to tam asi fest, jak tam nejsou ty boky toho původního plastokrytu.
Jinak jak bude léto tak to tam trochu popucuju. Ideál by bylo sundat zadní nápravnici, odrezit a nakomaxitovat možná by z ní i něco zbylo ale to prostě nejde =)(= .
Plánuju zadní nápravnici kam se dostanu, zadní výztuhy škoda nechat orezavělý, domečky homokinetaku u zadního difu, zadní dif a no uvidím. Neakutnější je ta zadní nápravnice ale je tam a šroubovákovej test přežila :-D
Vezmu to jak jsem dělal ty zadní podběhy Rodexolem a natřu polyuretanem.
katík je sice taky dost oorezlej ale nikde díry nejsou zbytek je v cajku výfucku.
Přední lemy jsou fakt v topu, zadní tak 80%. Pěkně zdravé až na třeba 5cm na každé straně co je chycené už víc.
Převodovka trochu rosí na táhle ale nikde nic nechčije >>:-@@
Jinak to že jsem podběhy natřel polyuretanem do bíla a na to hodil tlumex tak to byl dobrej nápad je aspoň krásně vidět kde se "ofrézoval" tlumex a kde se to má zas přetřít.

No ted už jen se modlit že vydrží ještě dlouho jezdit motor klepající za studena na čtvrtým
-zadní brzdový trubky směr nad nádrž v tom koleni jsou prostě pěkne orezlý ( ty by člověk nejradši hned vyměnil ale prostě.... všichni víme co všechno musí pryč)
- a ted divnej orezlej spoj na palivo co je těsně před podlahou od nádrže ( kupodivu jak na něm byly kapky tak jsem to před 3 měsícema otřel a vypadá furt stějně )

Tod k mému podvozku. Z hrůz co vídám ohledně Forejsů SF na tom nejsem zas tak špatně. *_*=*_*
Přílohy
IMG_20210312_135655.jpg
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od StandaB »

Na 22let stare auto, to vypada porad dobre. Porovnej to s takhle starym Peugeotem nebo necim podobnym. Jedina skoda je, zes to auto nedostal do ruky pred 10roky. To by pak bylo faro, ze bys konkuroval i seatikovi. :-DDD (kdyz vidim v jakem susu mas tu bilou "Filcku") ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Safra cekal jsem ze nekdo zabrouzda do vedlejsiho alba :-D
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
rajnoch
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 460
Registrován: stř říj 25, 2017 8:13 pm
Jméno a příjmení: ondra
Bydliště: palkovice

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od rajnoch »

jako zas tak hrozne to nevypada ten podvozek stacilo by ocistit kartacem vystrikat poradne vyjetym olejem a mozna ti to vydrzi dalsich 10let zalezi jak budes litat ;-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od VDC »

Mám asi jiný měřítka. Mě ten spodek přijde strašnej.
Zasloužil by si péči.
Nápravnici by to zasloužilo vyndat. Ale v žádným případě ne do komaxitu. I kdyby ti to někdo opískoval dobře, tak se nedostane do spojů plechů a do dutin tam to zůstane rezavý. Pak to zakreješ komaxitem, pod ním to bude reznout dál a až ten komaxit upadne, tak i s plechem.
Takže buď žárové zinkování, nebo prostě kvalitní epoxidový základ a ochranný nástřik. Obecně nedoporučuju komaxit na jakékoliv starší plechové díly na podvozku, které byly zasažené rzí a jsou vystavené kamínkům a soli.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

No uvidím je to takový sen sundat nápravnici dát ji do pucu sundat nádrž a dát do pucu brzdovky a hadici na palivo. Třeba někdy seženu prostory aby se to dalo všechno do pucu.
Aspoň jsem našel odvahu ukázat podvozek ostatním :-) , Ted už nemám co skrývat :-DDD
VDC: Vím že to podle tebe vypadá výsostně špatně, ale na 22 let starýho forestra, na kterýho nikdo nesáhnl to není uplně špatný :-)
Šahat se teprve začne. Když o tom tak přemýšlím možná by bylo lepší ale dražší sehnat druhou nápravnici dát ji do pucu a pak to "jen" vyměnit
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od VDC »

To je samozřejmě ideální. Nápravnice se prodává za dvojku. V klidu si jí připravit a pak jí tam jen vetknout.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
hubajs
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 70
Registrován: čtv úno 07, 2019 7:34 am
Bydliště: kósek od Holomóca

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od hubajs »

barts píše:No uvidím je to takový sen sundat nápravnici dát ji do pucu sundat nádrž a dát do pucu brzdovky a hadici na palivo. Třeba někdy seženu prostory aby se to dalo všechno do pucu.
Aspoň jsem našel odvahu ukázat podvozek ostatním , Ted už nemám co skrývat
VDC: Vím že to podle tebe vypadá výsostně špatně, ale na 22 let starýho forestra, na kterýho nikdo nesáhnl to není uplně špatný
Šahat se teprve začne. Když o tom tak přemýšlím možná by bylo lepší ale dražší sehnat druhou nápravnici dát ji do pucu a pak to "jen" vyměnit
Mám ten spodek podobnej jen teda má nápravnice byla už s dírama navíc.
Já to tak zrovna dělám že jsem koupil druhou, nic méně za 2000 jak píše předseda jsem nenašel (zde nikdo nenabídl a na vrakáčích 3000-4000 podle toho jestli je nebo není vyztužená). Já se vydal cestou že jsem ji nahrubo otryskal a pak ručně dopískoval všude kde se šlo dostat ,pak jsem ji "okoupal" v základu a barvě. Ale jak píše předseda do těch spojů plechů se pískem nedostaneš a do těch úzkých míst mezi vyztuženími taky ne. Tam by pak stálo popřemýšlet nad odstraněním zbytků rzi a barvy nějakou chemickou cestou.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od VDC »

Ono je to žádaný zboží, tak zřejmě zdražuje.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
barts
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 949
Registrován: ned bře 15, 2020 9:06 pm
Bydliště: Holomóc

Re: Bartovo Forester SF

Příspěvek od barts »

Tak dneska na geo, jen se seřídila sbíhavost a jelo se.
Bavil jsem se s kamarádem ohledně silentbloku převodovky ( pod sáním a pod řadičkou ) ohledně pocukávání při puštění plynu. A poradil mi jednoduchý trik jak zjistit v jakým jsou stavu.
Když akceleruju pak pustit plyn a sledovat řadící páku jestli se bude hýbat dopředu do zadu, no a měla tam pohyb :-). Takže vyměnit ty dva silentbloky a snad to bude bez jediného cuknutí :-). Nic jinýho to už být nemůže :-D
Takže další investice jasná, snad bude demontáž bez problémů. Když to budu mít na zvedáku tak při těch silnetblokách se udělaj i zadní brzdy a nastaví se konečně dobře rukáv a pak no pak by se mohlo už víc jezdit než opravovat :-DDD
No a měly jsme doma takovou konverzaci kolik jsem nasypal do auta od doby co ho mám což je rok a nasypáno 40 000. :-) .
Snad obhajoba typu, když se to spraví tak to bude spravený bude stačit :-D.
Samozřejmě mě to neva s tím se počítalo a hlavně když to člověk chce přizpůsobit o obrazu svému [SUBARU]
Subaru Impreza WRX Hawk 06 / 169kw
Subaru Outback BP 06 / 121kw
Pežůt 206 CC / 80kw


Ex: Lexus IS 200 Sportcross 04 / 114kw
Ex: Subaru Forester S-turbo 99 / 125kw
Ex: Mazda 3 Kintaro 07 / 110kw
Ex: Škoda Octavia 1.6 / 74kw
Ex: Subaru Forester SF 98, 2.0/92Kw
Ex: Škoda Felicia 98, 1.3 mpi/40Kw
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“