Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od podvlada »

Dieselový nezávislý topení. Taky tady na to máme celý vlákno :-) Malá krabička co pálí trochu nafty a dělá teplo. A abych rovnou předešel dotazům, nafta protože je jednodušší na konstrukci, z číny do tří tisíc, benzinový dělaj jen velký firmy a stojí tak dvacku. Ty naftový horkovzdušný čínský topení jsou dost oblíbený mezi dodávkářema a karavanistama. Mám ho momentálně v kufru a sání + výfuk pro spalovací komoru vyvedenej složitě ven. Co bych chtěl udělat je dát to celý ven (do tý díry po výfuku) a dovnitř vést jen ten ohřívanej vzduch.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od spm »

To vyměň za BH, to má jeden tlumič a je po problému :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od nivviri »

Na ty vaše východní safari to asi chápu :)

Jinak ještě koukám na https://www.35r.cz/Ferrita-vyfuk-Standa ... d15270.htm, tam je dokonce i na YT k dispozici zvuk:

https://m.youtube.com/watch?v=q9Q0lYXguOQ

Nevím, jestli to je taky tak pěkná instalace jako Fox, ale zní mi super. Nemám rád dunivé výfuky a tohle zní spíš lehce ostřeji, ale není to jako když má člověk vysypaný tlumič.
Ferritu asi někdo zdejší osazenou nemá, že?
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od spm »

Vláďa jinak k tomu čínskýmu topení akorát zapomněl napsat, že přijde s nefunkčním ovládáním, takže pak musí kreslit elektroniku na nové ovládání, kupovat součástky z jůesej, trénovat komunikace po silně nestandardním sériovým portu... a při započítání vlastního času to pak stojí víc, než to webasto, který spaluje normální palivo :-DDD :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od VDC »

Středový rezonátor je tam proto, aby ten výfuk byl tišší pro posádku. Když se vynechá, je výfuk víc slyšet v autě. To je celý.
Co se těch koncových tlumičů týče, tak já bych si klidně troufnul to svést do jednoho, protože tomu tvrzení, že to stáhne výkon nevěřím.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od Jechy »

Vláďo bohužel nevím teď kolik je tam místa a nechce se mi tam lest. Možná až zase nebude pršet.
Jinak zvuk to má takový decentní. Je to jen lehce hezky než origo.
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak aby se to stejně utlumilo, tak to výkon určitě stáhne. Ty dvě "krabice" tam nejsou pro srandu. Ono i ty ten výkon lehce stahujou. Pokud by se ten tlumič udělal, aby míň tlumil, tak by se to dalo. Doporučuju se obrátit na A-M-A, ty ti ten vejfuk spočítaj a pak vyroběj na míru z nerezu. Případně by se dala udělat klapka, aby se dal otevírat a zavírat, podle požadavku na výkon. BHE bypass na zadním hrnci mělo dokonce standardně. U BP by akorát byl problém, kde vzít "automatickej" signál k otevření. Jako ne, že by se nedalo, ale muselo by se to pořešit. Případně to ovládat růčo.

Akorát teda u A-M-A ( https://a-m-a.sk/ )se dneska už asi nedoplatíš a hlavně možná ani nedočkáš. :-DDD Ale napsat nebo zavolat bych jim zkusil. Já jsem teda s jejich výrobky a přístupem velmi spokojenej since 2014. :-D Umí právě i ten rezonátor, aby se tam vešel. :-) Viz viewtopic.php?f=39&t=3116&start=510#p341819
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše: BHE bypass na zadním hrnci mělo dokonce standardně. U BP by akorát byl problém, kde vzít "automatickej" signál k otevření. Jako ne, že by se nedalo, ale muselo by se to pořešit.
Tak u BH to bylo čistě mechanický - klapka na pružině. To by mělo jít i na BP, ne?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
Tak u BH to bylo čistě mechanický - klapka na pružině. To by mělo jít i na BP, ne?
No nepoužívá se to. Řekl bych, že vědí proč. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od spm »

Mě by samotnýho zajímalo, jak to auto s tim fungovalo... mi to hned při prvnim servisu ufikli flexou, protože to stejně bylo zarezlý a nepohyblivý :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
K25
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 04, 2014 10:01 am
Jméno a příjmení: Kamil Kuběna
Bydliště: Vyškov

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od K25 »

nivviri píše:Jinak ještě koukám na https://www.35r.cz/Ferrita-vyfuk-Standa ... d15270.htm, tam je dokonce i na YT k dispozici zvuk:

https://m.youtube.com/watch?v=q9Q0lYXguOQ

Nevím, jestli to je taky tak pěkná instalace jako Fox, ale zní mi super. Nemám rád dunivé výfuky a tohle zní spíš lehce ostřeji, ale není to jako když má člověk vysypaný tlumič.
Ferritu asi někdo zdejší osazenou nemá, že?
To video s Ferritou je od zdejšího člena JackeOb, viz. viewtopic.php?f=39&t=6996&start=150#p352861 plus následující strana.
Nicméně co já vím, tak on už auto prodal, ale tuším, že nový majitel se tu taky hlásil. Snad nekecám, kdyžtak mě někdo opravte.
2000 - 2015: Subaru Impreza 2.0 GL 1996
2015 - ... : Subaru Legacy Outback 3.0R 2008
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od nivviri »

VDC píše:Středový rezonátor je tam proto, aby ten výfuk byl tišší pro posádku. Když se vynechá, je výfuk víc slyšet v autě. To je celý.
Co se těch koncových tlumičů týče, tak já bych si klidně troufnul to svést do jednoho, protože tomu tvrzení, že to stáhne výkon nevěřím.
No pro tu posádku je to nejdůležitější :)

Koukám že Vláda se chce masochisticky pustit do elektrikářského projektu :-D
Jinak webasto jsme měli na starém rodinném bavoráku, E34 - nefunkční s tím, že webasto vždy stahuje z oběhu dokumentaci k neaktuálním modelům, aby sis musel kupovat nové. Ale nevím, třeba přístup změnili.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od spm »

Tak na to si jí stačí uložit... ale já třeba k tomu mýmu dostal akorát dokumentaci v nějakym vymřelym jazyce a tu srozumitelnou jsem taky našel až někde na internetu mimo oficiální stránky webasta :-DDD Ale hlavně pokud se bavíme o teplovzduchu na benzin, tak on fakt neni výběr... vyrábí to webasto a eberspacher, nic jinýho jsem nenašel...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
nivviri
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 122
Registrován: úte čer 16, 2020 3:26 pm
Jméno a příjmení: David Tulach

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od nivviri »

Jechy píše:Ahoj, montovali mi ho v Boxer Auto. A právě dávají přednost Foxu protože nepotrebuje takové úpravy. Nebo ty nejmenší, to se přiznám že nevím jeslti nějaký malý detail tam neřešili. Ale pokud si to pamatuji správně, je to opravdu jen sundat starý a dát nový. Plus mají odzkoušeno že tenhle nerez je opravdu nerez. Prý často ty levnější časem stejně zreznou.
Teď koukám na ten Boxer Auto, nevím proč jsem si myslel, že jsou na Moravě. Jsou dobří? Respektive abych se zeptal konkrétně, není to druhé AWD? :)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10634
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jechyho H6 s poštovní schránkou...

Příspěvek od podvlada »

Já už Jendu spm "zneužil" aby mi to sehnal a spájel :-) a poslední co zbývá je to jen spojit. V autě už to topení mám, a nakonec i ten původní ovladač funguje, ale nevěřím mu :-D Jen to topení chci udělat jinak, jinam...
Každopádně... A.M.A. by byl krásnej, FOX by byl krásnej, ... ale já nepotřebuju aby to bylo krásný, ani aby to bylo performance, chci jen mít jednu rouru, střed bez rezonátoru a zadek s jedním tlumičem. Asi se zkusím domluvit s Málkem, aby vzali ten standardní koncák a jen na něj dali větší průměr trubky, stejnou jako střed (origo jsou užší, protože jsou dvě) a vyzkouším to, nic jinýho tady nevymyslíme. :-) Jestli to jen sežere trochu výkonu tak no a. Hlavně aby to nedělalo neplechu motoru, pokud to bude jen znamenat že se i do motoru dostane míň vzduchu, což váha + lambda budou vědět, tak by to přece mělo bejt v pohodě... třeba to bude i míň žrát ;-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“