Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od podvlada »

Nevidim na tom nic jinýho než na svym, krom toho loga Momo a červený nitě, ale samozřejmě pěkný to je =)
S tím servomotorkem, jestli jde prohodit jen to velký hlavní kolečko s dráhami, zkus použít komplet původní krabku jen s vyměněným kolečkem. Na 99 % bych sázel na něj - na ty vydřený dráhy.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3655
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od StandaB »

podvlada píše:Nevidim na tom nic jinýho než na svym, krom toho loga Momo a červený nitě, ale samozřejmě pěkný to je
S tím servomotorkem, jestli jde prohodit jen to velký hlavní kolečko s dráhami, zkus použít komplet původní krabku jen s vyměněným kolečkem. Na 99 % bych sázel na něj - na ty vydřený dráhy.
Mas pravdu. Ted jsem to porovnal. 8() Oboji je fajnova prace. ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od VDC »

Záleží na volbě kůže a volbě nitě. To může měnit vzhled. Ale kvalita provedení je rozhodně stejná.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5786
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od davidherda »

Myslím že teď budeme mít k prodeji podsvětlené prahové lišty na tvoje lego :-) za pár drobných =)

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Martin437
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: sob bře 16, 2019 11:40 am
Jméno a příjmení: Martin Kuška
Bydliště: Berounsko

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od Martin437 »

Taky si myslim, že Podvlada má stejně pěkně zpracovaný...navíc, pokud se nepletu, obě společnosti používají totožnou Nazca kůži...

A díky za hodnocení ,,,,| (*_^) |,,,,

@Podvlada: taky si myslim, že to bylo tim kolečkem...tam byly přímo rýhy vydřené! možná pro sichr prohodím celý ten vnitřek a bude to tutovka...napadlo mě totiž, že mohl odejít přímo ten samotný motorek, který jakoby vibroval sem a tam místo otáčení - a tím vlastně vydřel ty dráhy v jednom místě. Našel sem na YT jedno video, kde teda nemá borec tu krabičku rozebranou, ale jen vyndanou z držáku a připojenou a když mění MODE, taky to jen vibruje sem a tam místo plynulého chodu.

@David Herda: Davide, díky za info! Teď ale zase nějakou chvíli nemůžu moc investovat do auta...nemám teď takový příjem v důvodu koronaviru a taky sem zkoušel využít na burze propad akcií ale nepovedly se mi dva obchody >:-& >:-&
Legacy 3.0R Spec B (6MT) 2005
ex. Ford Fiesta ST150 (2005)
ex. Peugeot 205 GTI (1990)
https://www.instagram.com/martinkuskacz
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od podvlada »

Aby bylo jasno, nepsal jsem to že bych se cítil ukřivděn, to ne, jen je možný, že protože jsem to fotil mobilem tak práce Volantechu tolik nevynikla. Samozřejmě v tom může hrát roli volba barvy nitě, způsob šití - stehu, + to logo. Kvalitatině si troufnu říct, že to bude remíza, jen volanty.net teď mají tu MOMO raznici =)

Martine, jasně, pokud by pasoval i motorek, tak jedině dobře. Pokud vnitřek půjde poskládat z toho nejlepšího taky bych to tak udělal.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Martin437
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: sob bře 16, 2019 11:40 am
Jméno a příjmení: Martin Kuška
Bydliště: Berounsko

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od Martin437 »

@podvlada - přesně tak! dneska večer to zkusim prohodit...nevim, že mě to nenapadlo - díky za impuls! (*_^) |,,,, cenim!

Dneska jsem to konečně projel! Neuvěřitelné, jak může jen nově pošitý volant změnit řízení. Jak to není ta uklouzaná, osahaná původní kůže, tak to skvěle drží v ruce! Vlastně až člověk někdy zatočí víc, než chce :-D

Akorát se objevila jedna nemilá věc (auto stálo 3 týdny než volant a servomotorek přišel, odpojená baterka). Při ubrání plynu, vyřazení nebo stání na spojce bez plynu auto houpne otáčkama pod volnoběh, div nezhasne. V klidu volnoběh normálně drží na správných otáček, jde opravdu jen o popisované momenty. Nenepadá někoho, co se mohlo stát při stání auta a opětovnému připojení baterky? Řídící jednotka si něco špatně načetla? Usadilo se něco na škrticí klapce? %-) [?]
Je to nepříjemné, když se někde člověk rozjíždí nebo popojíždí...

Snad si tady toho ve vlákně někdo všimnete, jinak bych to hodil do kategorie...
Legacy 3.0R Spec B (6MT) 2005
ex. Ford Fiesta ST150 (2005)
ex. Peugeot 205 GTI (1990)
https://www.instagram.com/martinkuskacz
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od podvlada »

Minimálně u automatu se vymaže dočasná naučená paměť chování. Jestli to maže i něco v ECU nevím, HonzaCZ bude jistě vědět :-) zkus jezdit jestli se to zase naučí.
Ještě mi napadlo, někdy je třeba "synchronizovat" nebo jak to říct tu škrtící klapku, je na to nějaká procedura, snad se mi to s něčím neplete.

Jinak není zač samozřejmě :-) držím palce ať to těch much zbavíš =)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Martin437
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: sob bře 16, 2019 11:40 am
Jméno a příjmení: Martin Kuška
Bydliště: Berounsko

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od Martin437 »

Snad se tu @HonzaCZ zastaví a počte si... =) kdyby nic, zašlu SZ. jeho přehled s autem mě nepřestává udivovat! (*_^) |,,,,

Dneska sem prohodil vnitřky krabiček servomotorků a šlape to parádně.

Doufám, že zítra přijde ten emulátor mp3, ideální čas ho instalovat, když je auto ještě rozkuchané. Hlavně aby fungoval ;-D ale výrobce mě ujišťoval, že tyhle fungují super. Tak snad... Grom je fakt za nekřesťanské peníze!
Legacy 3.0R Spec B (6MT) 2005
ex. Ford Fiesta ST150 (2005)
ex. Peugeot 205 GTI (1990)
https://www.instagram.com/martinkuskacz
Martin437
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: sob bře 16, 2019 11:40 am
Jméno a příjmení: Martin Kuška
Bydliště: Berounsko

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od Martin437 »

V blízké budoucnosti bude asi další investice do Specka - pokukuji po druhých kolech, protože mám zatím jen jedny - ty origo Spec B na autě.
Dneska sem komunikoval s vrakovištěm Subaru-Suzuki z Hostivic...máte s nimi někdo zkušenosti?

Objevilo se tam Japan po-Fl Spec B (který muselo bejt před ťukancem na předek fakt krásný) s origo alu.
Maj něco za sebou, ale prý jsou rovné.

Má někdo odhad, kolik tyhle kola stávaj? Nabízej je za 8000,- a bude to chtít asi menší renovaci/retuše. Tak si říkám, jestli by to byla dobrá investice... aby cena nevylezla někam, kolik by nestály ani topovky...

Dodám jen, že se mi tyhle kola na Legu vždycky hodně líbily...ta kouřová barva dělá hodně.
Přílohy
IMG_8336.JPG
IMG_8337.JPG
IMG_8333.JPG
Legacy 3.0R Spec B (6MT) 2005
ex. Ford Fiesta ST150 (2005)
ex. Peugeot 205 GTI (1990)
https://www.instagram.com/martinkuskacz
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od Tapan »

Je to normální cena, resp. dost dobrá cena, na druhou stranu ty kola nejsou zrovna v top stavu. Hodit to do komaxitu může stát kolem 4 tisíc. Jestli nehážou a jsou jenom podřený, budeš mít za 12 litrů kola jako nový. Navíc originály, to by nemuselo být úplný bláto.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od HonzaCZ »

Jsem tu! :-D Rozviňte červený koberec... haha

ad klima motorek: Nakonec jsi to vyřešil pěkně. Ty podřené dráhy to je jak s vejcem a slepicí... ty dráhy se většinou na jednom místě poničí, dostane se tam bordel nebo tak a výpadek při přejezdu toho místa způsobí, že si řídící jednotka myslí, že je jinde, než je (přitom by stačilo, aby tam byl nějaký ochranný algoritmus proti tomu) a cukne s tím motorkem zpět. Pak se to zase chytí a zase to jede dál a třeba to to místo i přejede... no a tohle se opakuje a postupně se ta dráha v tom místě ničí víc a víc, navíc se do vazelíny dostává vydřenej vodivej prach... no prostě se pak stane to, že postupně to zlobí ve více a více polohách... Jinak já se trochu bál, že mi tam motorek nebude sedět - kupoval jsem z dieselu 2008/9 a nejsem si teď úplně jistej, ale tu kulisu, co se celá hejbe na motorku jsem určitě dával svojí původní a držák jsem tam nechal ten, co byl na tom motorku s tím, že pokud nebude sedět, tak ho přehodím. Přišlo mi, že motorek a jeho držák se může spíš změnit, ale kulisa a těleso topení bude furt stejné. Tak s tím předpokladem jsem to udělal tak, jak jsem to udělal.

ad volant: Ten je prostě špičkovej! Asi se budu brzo opičit. :-D Ale prolítlo jich tu už víc... uvažuju o tom už delší dobu.

ad ECU/stání bez baterky: Samozřejmě se tam vymažou nějaký korekce, ale to by nemělo způsobit houpání. A když jo, tak jenom na chvíli. Na pár km... Kalibraci nebo adaptaci škrtící klapky jsem v manuálu vůbec nenašel. Já jí dělal u BH, ale tam je lanko a snímač polohy. Tady je throttle by wire a i volnoběh to řídí škrtící klapkou - tedy není tam žádný bypass nebo tak něco. Píšou, že ani snímač polohy škrtící klapky není demontovatelný díl, tak se na to nemá hrabat. :-) Ale houpání může způsobit víc věcí. Třeba lambda. Chce to diagnostiku a tím nemyslím vyčíst a smazat případné chyby, ale sednout si k tomu s kompem a číst hodnoty, zkoumat, co se jak děje atd. Prostě diagnostika jako fakt diagnostika, ne jako ten význam, kterej je zažitej na facebooku. :-D

ad kola: Cena je fajn. 17" originál se daj koupit za 4-5, ale 18" za 8 jsou v pohodě. Slušná renovace je tak za 4-5/sada, rovnání 1000-1500/kolo. Nevybavuji si, odkud jsi, ale doporučuju Alukomax.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od nothink »

HonzaCZ píše:Nevybavuji si, odkud jsi, ale doporučuju Alukomax .
Zrovna bych rád pořešil opravu odřených disků, díky za odkaz, bude se hodit. (*_^) |,,,,
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od podvlada »

HonzaCZ píše: Kalibraci nebo adaptaci škrtící klapky jsem v manuálu vůbec nenašel. Já jí dělal u BH, ale tam je lanko a snímač polohy. Tady je throttle by wire a i volnoběh to řídí škrtící klapkou - tedy není tam žádný bypass nebo tak něco.
Jasný, to je vono =) Ještě že tě tu máme, fakt že jo, bez ironie :-)

A červený koberec zde prosím :-D

████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████
████████


Edit: Asi byl dlouho srolovanej, má faldy :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Spec B přírůstek v ČR - Martin437

Příspěvek od Tapan »

Jinak jsem dnes v inzerci narazil na tyhle 18ky, je to trochu jinej styl, ale taky hezký...
https://auto.bazos.cz/inzerat/117862337 ... 85x100.php
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“