Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0 H6

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od spm »

No já jsem se 100% rozhodl v tom, že to nechci na naftu, zbytek je ještě diskutovatelnej (a hlavně je to ještě o názoru té druhé poloviny posádky :-DDD ). Nicméně... teplovodní topení (ok, je to trochu jiný sport) tu má každý pátý auto a nejspíš se to instaluje někam pod kapotu nebo podobně, kde na to lítají sračky. Tak nevím, možná si to představuju jako hurvínek válku, ale snad i ten teplovzduch, pokud ho tam člověk chce mít napevno a ne přenosný, jak to má Vláďa nebo ten LR (nic proti, jenom na můj pohled je to zbytečné, pač bych to stejně nepoužil) se dá strčit někam tak, aby foukal teplo do kabiny, ale zbytek toho topení, hlavně s tou částí, co fouká pryč spaliny, byl od obytného prostoru co nejdál :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak začal bych tím, že pod kapotou moc žádnej bordel nelítá. Možná se tam trochu práší, sem tam tam nastříká voda, možná nalítá bláto, když se jede nějakej ten offroad, ale to je tak všechno. Si vem, jak by vypadal motorovej prostor, kdyby tam lítal bordel. Já umyl motor jednou asi před 3 rokama a od tý doby je akorát zaprášenej.

Na spodku už to bude horší, ale tam se prostě dá dát nějakej plechovej kryt a je klid.

A co udělat takovýho kočkopsa? Teplovodní a udělat mu vlastní okruh s nějakým radiátorkem a větrákem? V podstatě by se to dalo přes nějaký ventily zapojit i k motorovýmu okruhu a když bys chtěl, tak bys tím mohl i předehřívat motor. Ale jak jsme se o tom už tuhle bavili, tak myslím, že nejsnazší bude nepořizovat nic a pani můžeš koupit elektricky vyhřejvaný fusekle. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od podvlada »

A nebo tak, jak se běžně teplovody instalujou - že se k tomu paralelně připojí ventilátor normálního topení v autě a fouká to tím...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od HonzaCZ »

No a budeš u toho Libera ohřejvat trubky, co vedou přes celý auto. Teda počítám, že to má radiátor vpředu. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od RadekN »

Tak bude mít aspoň podlahové topení. No kdo z vás to má? :-)
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od podvlada »

:-D
Nevim fakt jak to je dělaný... Teplovzduch bych prostě dal dovnitř, to klidně může bejt někde "pod postelí" nebo "ve skříni", kde by to místo stejně využitý nebylo, moc zas nezabere. A byl by klid.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:No a budeš u toho Libera ohřejvat trubky, co vedou přes celý auto. Teda počítám, že to má radiátor vpředu.
Radiátor je mezi předníma kolama, takže spíš vpředu, ale furt metr od konce auta :-DDD

Nicméně důvod, proč jsem primárně zavrhnul teplovodní, je spotřeba elektriky. Ty malý teplovzduchy berou při běhu nějakých 1 - 2A (údajně dle datasheetu :-D ), což se reálně z nějaké rozumné baterky ukrmit dá, tak aby to topení mohlo jet celou noc. Vodní se přiznám, že jsem nezkoumal, ale podle mě budou žrát min. 2x. tolik kvůli čerpadlu... Což už je v pohodě o něco míň.

Jinak místo, tam si fakt nemyslím, že by to měl být nějaký zvlášť problém... i výrobce připouští instalaci mimo vozidlo, takže pokud se to fakt nedá za podběh, aby do toho lítalo všechno... :-DDD Nějaký místo, který je v podstatě ten motorový prostor, se už rýsuje; ještě aby se to tam vešlo doopravdy :-D Jenom jsem teda dneska narazil na ještě jeden nehezké specifikum nezávislých topení (obou typů) do mnou zamýšlené instalace... a nevím ještě úplně přesně co s tím. Aby to neskončilo tak, že si budu muset sám vyrobit celé řízení toho topení :-DDD
podvlada píše::-D
Teplovzduch bych prostě dal dovnitř, to klidně může bejt někde "pod postelí" nebo "ve skříni", kde by to místo stejně využitý nebylo, moc zas nezabere. A byl by klid.
Tenhle byl fakt dobrej :-DDD Jako pro představu, koukni do mýho vlákna na nějakou fotku, jak vypadá kufr outbacka, když jsme někam jeli. Představ si, že obsah toho kufru hodíš do auta poloviční velikosti, přidáš k tomu velkou baterku s těžkou bižuterií okolo (nabíječky, podpěťovka, solární regulátor, ...) a na to hodíš postel pro dva lidi. A teď zkus někam dovnitř ještě dát topení, které je sice malé, ale zase mu musíš nechat nějaký prostor okolo a moc s ním nepohneš, protože z něj stejně vedou 3 trubky skrz kastli
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od podvlada »

heh, ok no dobře. :-)
No tak ven s ním. Na tom "hardwaru" stejně není nic, čemu by to mělo vadit, pokud vezmeš přívod ohřívanýho vzduchu odněkud tak, aby ti právě tudy dovnitř nelítaly sračky, protože by ti to mohlo zablokovat ventilátor... jinak když budou lítat sajrajty z vnějšku na ten kryt, tak asi ok, dovnitř by se moc dostat nemělo... a pro jistotu, elektroniku bych "zalil" nějakým takovým tím epoxidem nebo zalakoval, co se běžně dělá třeba u RC modelů vystavených vodě? Jenže zase záruka, co? :-D tvl, vykašli se na Webasto, kup čínu, dokup k tomu tohle ovládání Afterburner a máš lepší funkce než bys měl u Webasta, a co se vysere postupně nahradíš dílama z Eberspacheru :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od spm »

Vzduch se bude nasávat z kabiny, takže to by taky neměl být problém... záruka jasně, ale ono by mě nepřekvapilo, kdyby to bylo zalitý už z výroby :-D Ad afterburner: aby to pak s nim nestálo víc než webasto :-DDD A jako... ty funkce jsou sice na hraní hezký, ale zase pokud to má být topení a ne jaderná elektrárna, tak 99% z toho nikdy nepoužiješ :-D Ano, má to tu nastavitelnou podpěťovku, což je ta věc, která mě trápí... ale přidat relátko do webasta je furt asi jednodušší, než vyměnit řízení na číně :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od mišus »

HonzaCZ píše:No a budeš u toho Libera ohřejvat trubky, co vedou přes celý auto. Teda počítám, že to má radiátor vpředu.

Libero v sérii (jen když je to superdeluxe) má dvě topení, tzn. dva radiátory, dva ventilátory, vše je přes jeden okruh, jedno topení na čumáku druhý pro zadní pasažéry pod sedadlem řidiče. Rozumný je benzínový topení na způsob tryskovýho motoru. Kamarád to v liberu má (Webasto) a dost si to chválí.

Jinak přední radiátor je od motoru necelý 3 metry. Trubky pod podlahou mají 160cm zbytek jsou hadice. U strany motoru a na straně radiátorů. M.
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1496
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od mišus »

HonzaCZ píše: Ale jak jsme se o tom už tuhle bavili, tak myslím, že nejsnazší bude nepořizovat nic a pani můžeš koupit elektricky vyhřejvaný fusekle.

Líp bych to neřekl:D:D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od spm »

mišus píše:

Líp bych to neřekl:D:D
Teď je Honza chytrej, ale včera mi sám napsal, ať si tam to topení namontuju, ať v tom autě nezmrznu, až mě žena vyhodí z domu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od parabolD »

Je to vizionář a navíc mu jde o tvoje dobro!
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od sima »

spm píše:
Teď je Honza chytrej, ale včera mi sám napsal, ať si tam to topení namontuju, ať v tom autě nezmrznu, až mě žena vyhodí z domu
:-DDD :-DDD
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Polomáčenej battlewagon - Vláďovo Outback 2004 (BP) 3.0

Příspěvek od HonzaCZ »

Já jsem mu chtěl ušetřit zbytečný rozhodovací iterace. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“