Geraltosovo WRX 2003

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1708
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od Bodyšek »

Same akce,samé úpravy,vylepšování, super jen tak dàl . Oto je to raketa!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1350
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od geraltos »

Zdar

ještě plný dojmů z víkendového parádního srazu u Ference jsem editoval první příspěvek a dal tam shrnutí roku 2019. Kéž by byl ten letošní alespoň tak úspěšný, jako ten loňský.
WRX 2003
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od VDC »

Otíku parádní !!! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od emve »

To strmější řízení je asi nutnost, začínám trochu jezdit s GéTéčkem a to kormidlo místo volantu (sháním Nardi volant) a pomalé řízení je pro jakoukoliv svižnou jízdu strašné, zejména v porovnání s Evem, které má řízení hodně rychlé.

A Šlajfku (NBR NS) rozhodně doporučuju, pro mě vedle Alp nejlepší automobilový výlet. A doporučuju taky obětovat 200-300 EUR za Ringtaxi (jel jsem v McLarenu 600LT a Porsche GT2 RS v úpravě Manthey), aby jsi viděl, jak se tam dá letět, a to ještě taxi zdaleka nejede na limitu.

Musím říct, že díky tomu, že na Šlajfce jsou všechny typy zatáček ve všemožných rychlostech, celkem jsem poznal limity M3 a pneumatik a imho jsem i znatelně zrychlil na okreskách.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1350
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od geraltos »

emve píše:To strmější řízení je asi nutnost, začínám trochu jezdit s GéTéčkem a to kormidlo místo volantu (sháním Nardi volant) a pomalé řízení je pro jakoukoliv svižnou jízdu strašné, zejména v porovnání s Evem, které má řízení hodně rychlé.

A Šlajfku (NBR NS) rozhodně doporučuju, pro mě vedle Alp nejlepší automobilový výlet. A doporučuju taky obětovat 200-300 EUR za Ringtaxi (jel jsem v McLarenu 600LT a Porsche GT2 RS v úpravě Manthey), aby jsi viděl, jak se tam dá letět, a to ještě taxi zdaleka nejede na limitu.

Musím říct, že díky tomu, že na Šlajfce jsou všechny typy zatáček ve …

To jsou dost zajímavé postřehy, díky za ně.
Co se týče řízení, tak to je opravdu hodně slabá stránka toho auta (přirovnání ke kormidlu používám při těch 3 otáčkách také, je hodně výstižné) Dřív jsem myslel, že nejslabší místo je převodovka, ale ta se vyřešila naladěním krouťáku níže. Ono je to jedno s druhým, jak člověk staví z WRX STI, tak jak jednou začneš, nemá to konec :-DDD

Na ten ring spíš chci koučink, když už tak už. A určitě dává smysl tam napoprvé nejet sám. Ještě bych rád dosáhl zápisu 225/45 R17 do techničáku, abych ty gumy mohl pořídit a taky uvažuju o 1cm podložkách pod ta zlatá kola BBS, protože to ET55 je už moc a navíc s 215 je to trochu jako tramvaj. Kdyby se to všechno povedlo, udělat geometrii s mírnou sbíhavostí a možná malý odklon, tak pak myslím, že to auto bude na Ring připravené (jestli i já, to se uvidí).

Ale věřím, že teprve na tak rychlém okruhu člověk šáhne na limity toho auta. I když že bych měl pocit, že chci po okreskách jezdit ještě rychleji, to raději snad už ani ne :-D
WRX 2003
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od emve »

geraltos píše:
Na ten ring spíš chci koučink, když už tak už. A určitě dává smysl tam napoprvé nejet sám. Ještě bych rád dosáhl zápisu 225/45 R17 do techničáku, abych ty gumy mohl pořídit a taky uvažuju o 1cm podložkách pod ta zlatá kola BBS, protože to ET55 je už moc a navíc s 215 je to trochu jako tramvaj. Kdyby se to všechno povedlo, udělat geometrii s mírnou sbíhavostí a možná malý odklon, tak pak myslím, že to auto bude na Ring připravené (jestli i já, to se uvidí).
Koučink asi jo, já jsem byl s lidma, kteří tam mají dost najeto, takže první kola jeli se mnou a říkali stopu.

S přípravama bych to zbytečně nepřeháněl, určitě tam poprvé nejedeš jezdit rekordy, první víkend je taková seznamka. Spíš na základě prvních dojmů bych následně ladil co je potřeba pro další návštěvy. A pokud už chci honit časy, tak je lepší nechat si auto nastavit přímo v některém ze specializovaných servisů tam. Tady tomu každý servis samozřejmě hrozně rozumí, ale kdo přijel na šlajfku s autem nastaveným od českých odborníků, tak se mu tam jenom vysmáli.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1350
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od geraltos »

emve píše:
Koučink asi jo, já jsem byl s lidma, kteří tam mají dost najeto, takže první kola jeli se mnou a říkali stopu.

S přípravama bych to zbytečně nepřeháněl, určitě tam poprvé nejedeš jezdit rekordy, první víkend je taková seznamka. Spíš na základě prvních dojmů bych následně ladil co je potřeba pro další návštěvy. A pokud už chci honit časy, tak je lepší nechat si auto nastavit přímo v některém ze specializovaných servisů tam. Tady tomu každý servis samozřejmě hrozně rozumí, ale kdo přijel na šlajfku s autem nastaveným od českých odborníků, tak se mu tam jenom vysmáli.

určitě nemám ambice na nějaké časy, chci hlavně přežít a užít si to. Jen myslím, že s větším rozchodem a širší gumou se zlepší stabilita ve vysokých rychlostech, což je tam dost potřeba. A i ta dlouhá skříň tam bude asi paradoxně spíš výhodou. Takže jediné plány na přípravy jsou ty gumy a zase snížit auto, jak bylo, na zimu jsem ho teď nechal zvednout o 2,5 cm a už má jen cca 2 cm k civilnímu autu.
WRX 2003
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1371
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od marzi »

K tomu Ringu, pred casem jsem nahodne narazil na netu na to, ze M.Z. porada nebo dela, jeste s nekym, nejaky zajezdy na ring. A snad tam vozi a ukazuje stopu se svoji M2. Akorat si nepamatuju, kde jsem to objevil.
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1350
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od geraltos »

To by bylo fajn, nejdříve se tam podívat s někým znalým, než dojet hned s vlastním autem. Potom koučink se svým,to je ideál.
Podíval jsem se na YT na nějaká instruktážní videa a asi to fakt není od věc, nějaké to taxi.

Odesláno z mého Redmi 5 Plus pomocí Tapatalk
WRX 2003
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1350
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od geraltos »

Včera jsem si ve Forza motorsport 6 nasimuloval své vozidlo a trochu potrenoval. Zatím 8:21 a moc dolů už to asi nestáhnu. V reálu jak jsem říkal, žádné ambice na časy nemám,ale je dobré znát trochu trať,než tam člověk poprvé vleze ObrázekObrázekObrázekObrázek

Odesláno z mého Redmi 5 Plus pomocí Tapatalk
WRX 2003
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19120
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od hamoun »

parada !!!! :)
to jsem dycky chtel .. nejakou hru s realnym okruhem :)
notas uz by neco utahl .. jen .. da se to hrat i na klavesnici? :)
škoda superb
ex WRX 2008
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od emve »

Určitě se hodí vědět, jak zhruba trať vede, akorát všechny zatáčky a kopce jsou v reálu tak 2x ostřejší, než na videu. A trať je pocitově užší. :-D
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
geraltos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1350
Registrován: stř zář 18, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Ota

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od geraltos »

Hamoune, klávesnice určitě ne,chce to minimálně tohle. Ideální by byla i racing sedačka.
Ještě jsem to upgradoval páskem, který spojuje židli se stojanem, aby při tvrdém brzdění neodjela židle nebo stojan ObrázekObrázek

Odesláno z mého Redmi 5 Plus pomocí Tapatalk
WRX 2003
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19120
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od hamoun »

covece ... nadhera !!!!!

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Bony8
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1091
Registrován: sob dub 16, 2016 3:00 pm
Bydliště: Praha

Re: Geraltosovo WRX 2003

Příspěvek od Bony8 »

Urcite je super znat tu trat a zatacky aspon takhle..ale realita je pocitove fakt uplne jina..nemluve o silencich a zkusenejsich co musis neustale poustet..jet svou stopu je vlastne zazrak..zazitek je to ale naprosto nenahraditelnej =)
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“