nothink-ův SUBARU koutek

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od nothink »

Tak se s vámi podělím o nějaké další servisní úkony, ať je vidět, že auto má péči, kterou potřebuje a vyžaduje ... :-DDD

Při posledním servisu u dvorního servisáka mi bylo sděleno, že by to chtělo vyměnit stávající chladič (trochu teče), takže ten už mám taky nový a nedošlo k vyřešení problému s otevíráním kufru. Klíčkem šlo, dálkovým bohužel ne. I to byl důvodu vzít celé zadní víko (viz můj předchozí příspěvek), jelikož byl předpoklad, že nefunguje motorek. Abych mechanika neotravoval s každou blbostí zvlášť, nechali jsme řešení problému otevírání kufru spolu s výměnou panelu světel na víku kufru. Nakonec motorek v kufru fungoval a problém byl stanoven na elektroinstalaci ve voze. No, takže jsem byl odkázán na auto elektrikáře a ten si s tím, řekl bych vcelku snadno poradil (problém byl ve svazku kabelu v husím krku, které přechází z víka kufru do kastle vozidla) a při té příležitosti jsem ho zneužil i na výměnu dvou žárovek nesvítících kontrolek na přístrojové desce. Tím byla hotová ta lepší část :-DDD.

Se vzrůstající teplotou venku jsem byl donucen začít používat klimatizaci a tím jsem došel k další překážce, a to, že klima moc nechladí. Určitě to není nic neobvyklého, ale můj servisák klimatizace nedělá, a protože jsem potřeboval něco řešit skrze těsnící gumy okolo oken/dveří, prý by měly být vymačkané a tvořit onen akustický projev okolo 130 - 140 km/h, tak jsem byl nasměrován do místního autorizovaného servisu. Recenzi, resp. zkušenosti dám do jiného VLÁKNA, aby se to dostalo k "více" lidem.

Na konci bych jen řekl, že to beru jako vychytávaní much (auto už na to má roky i km) a rozhodně to nemění můj pohled na [SUBARU]. Takže těď už jen jezdit :-D
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od VDC »

To je opravdu jen vychytávání much.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22707
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od spm »

Já to mám s kufrem přesně obráceně, dálkáč funguje, klíč ne :-DDD Asi bych si měl pořídit ten rozhýbávač zámků, abych to opravil předtím, než to bude jednou potřeba :-D Chladič jsem ještě zatím neměnil :-DDD Ale kabel ve svazku jsem už taky opravoval. Mně teda paradoxně fungovalo všechno (přervaný byl nějaký černý kabel, takže se to kostrou nejspíš vracelo někudy jinudy), ale byl úplně utržený :-)

Co se týče klimatizace, tak u mě to zatím pravidelně funguje stylem, že to celé léto chladí jako kráva a na podzim to naráz uteče :-D A pokaždý to zatím byl jenom nějaký pitomý O kroužek, takže největší položka opravy bylo znovunaplnění. Ale asi furt lepší, než Mazda 6 - co mám ve skoro příbuzenstvu, tam jim klima utíká chladičem, který je děravý jak řešeto a nový údajně jenom originál za cenu zhruba celé H6ky :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od nothink »

No já ten kufr měl celý nějaký zakletý. Pač jsem ho nemohl zamknout, kliček tam sice vlezl, ale otočit s tím nešlo a dálkáč s tím taky nic udělal. Tak jsem prvních asi 14 dní měl sice auto zavřené ale bez kufru, takže to byla před barákem vcelku loterie, jak do dopadne do rána. Pak mechanik rozhýbal zamykání alespoň klíčkem, ale nádaval na tu práci jak špaček. Naštěstí jsem vše vyřešil a nebylo to ani moc zdlouhavé. Já se naštestí k cenám za nový chladič klimy nedostal, jelikož se našla závada jinde, tentokrát na kompresu a tam už ceny znám, a je mi z toho taky špatně :-D
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22707
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od spm »

Ja tam mam "vrakovistovy". Taky nejakou kacku stal, ale nebylo to az tak hrozny a funguje doted.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od nothink »

Když ty věci fungují, tak bych se vůbec vrakáče nebál, ty ceny originálních dílu, alespoň v tomto případě, jsou nesmyslné :-D. I když v případě filtru oleje automatu a vodící rolny s ložiskem jsem mechanikem byl odkázán na nákup originálu, ne že by to bylo za ty dvě mini věci málo, ale platil jsem pár tisícovek, tak jsem to ještě zkousnul :-). A v případě věcí potřebných na servis automatu se raději držím originálu :-)
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22707
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od spm »

Tak já mám vlastně teď taky originál, jenom použitý :-DDD Nevím přesně už kolik to bylo, řádově něco jako 4-5k Kč. U toho kompresoru navíc podle mě celkem záleží, jak moc se používá... Teda, mám jistý podezření, že to odchází hlavně lidem, kteří klimatizaci nepoužívají nebo skoro nepoužívají :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od nothink »

Mě bylo řečeno, že to spíše vidi na tu spojku s cívkou, ale pokud ten kompresor prý dlouho neběžel, tak když jí vymění tak se kompresor spálí. Tak je prý lepší shánět celý komplet :-) Ale osobní zkušenost ještě nemám ;-D
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od nothink »

Tak, abych své malé dobrodružství s klimatizací nějak pozitivně zakončil, tak foto níže, běžícího nového klima-kompresoru. Jsem rád, že jsem nakonec narazil, mimo autorizovaný servis, na odborníka přes klimatizace, který cca za 30 min, přišel na to, co je za problém s klimatizací, postupnými kroky, vylučovací metodou. Jen škoda, že jsem musel předtím absolvovat, 3 denní návštěvy, vždy po týdnu v autorizáku, k zjištění problému. Mimo to, pro zasmáti nebo k pláči, to už nechám na každém, ale při "vysávaní" chladiva z oběhu, docházelo k odlučovaní barviva v separační nádobce, ta slušně přetekla, až jsem měl "strach" co jsem to nezpůsobil za ekologickou katastrofu. Načež jsem se ptal mechanika, zda je to normální a běžnou praxí, bylo mi řečeno, že toho barviva je tam násobně více, a dává se ho tam tolik v případě, že se někdo snaží zjistit únik chladiva ze soustavy za každou cenu. Když jsem si to spojil, s mojí druhou návštěvou autorizáku, kdy za mnou přišel přijímací technik se zděšením v obličeji, ať ho následuji na servis, že mi musí ukázat soustavu klimatizace, která je děravá, jak ementál, se slovy, to, to i to, i toto je potřeba nutně vyměnit (nejlépe snad vše), mi to došlo :-D. No co už, alespoň vím na koho se mám v případě klimatizací obracet, takže to k něčemu přeci jen bylo.
IMG_7266.jpg
Jelikož už nějakou dobu krásně chladím a zase si užívám super povoz a v nedávné době jsem si přivezl krásný dárek, tak je potřeba se posunou zas o kus dál, a začít se věnovat další části vozidla. Zatím jen na zkoušku, po demontáží z koupeného předního nárazníku, než jsem ho odvezl lakýrníkovi. Plech je trochu o bouchaný, tak ho zkusíme vyklepat a dát ho do parády, a když to nedopadne, tak nechám někde vyříznout nový :-DDD
IMG_7529.jpg
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22707
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od spm »

Super že chladí, ale neřekl si nám, co s tím bylo :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od nothink »

Když tedy musím :-DDD, to jsem v zápalu psaní nějak zapoměl. Nejdříve se to jevilo jako jako magnet ovladanící cívku, ale nakonec byl nefunkční klima kompresor, vůbec se nerozeběhl. A jelikož mě mechanik zaskočil telefonátem a ja už od toho chtěl mít skoro po měsíci klid, tak jsem kývnul na nový neoriginální klima kompresor :-)
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od VDC »

Vidím, že rám už je na autě, ale bez nápisu. Je hodně zmordovanej, viď ? Kdysi, když jsem si myslel, že by ten můj rám šel opravit, nechal jsem si nový ten plech vypálit z nerezu. Rám opravit nešel, ale ten plech pořád mám. Zítra ti ho vyfotím, třeba by se ti hodil.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22707
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od spm »

Hehe, tak super že už funguje :-) Asi ty kompresory fakt odcházely nepoužíváním :-) Já ho právě měnil taky, byť teda nakonec za vrakáčovej originál. A od tý doby to chladí jako blázen. Teda, 2x mi to uteklo, pokaždý v nějakým O kroužku, ale jinak to chladí jako blázen :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od nothink »

VDC píše:Vidím, že rám už je na autě, ale bez nápisu. Je hodně zmordovanej, viď ? Kdysi, když jsem si myslel, že by ten můj rám šel opravit, nechal jsem si nový ten plech vypálit z nerezu. Rám opravit nešel, ale ten plech pořád mám. Zítra ti ho vyfotím, třeba by se ti hodil.
Byl tam zatím jen na oko. Z mordovaný je od tažného jiných vozidel, určitě můžeš foto zaslat :-), budu rád.
spm píše:Hehe, tak super že už funguje Asi ty kompresory fakt odcházely nepoužíváním Já ho právě měnil taky, byť teda nakonec za vrakáčovej originál. A od tý doby to chladí jako blázen. Teda, 2x mi to uteklo, pokaždý v nějakým O kroužku, ale jinak to chladí jako blázen
Je možné, že to tak bude. Chladí to velice slušně. Uvidím, jak dlouho chladivo zůstane v soustavě mne, ale prý únik kolem 100 g ročně je normální, je tam něco kolem 700 g, takže snad to chvilku vydrží, a když ne, tak budeme hledat místo úniku a vyměňovat dál :-D
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49150
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Outback BE/BH - první Subaru

Příspěvek od VDC »

Takhle to vypadá. Je to výpalek z jedničky nerezu. Font jsem našel na netu, aby byl tomu originálnímu co nejpodobnější. Ten povrch je ochranná folie. Kdybys to chtěl, je to tvoje. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“