Vrgadovo frflani o autech

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1344
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od ok1mpx »

>B-)
pěknej angličák!
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od mari75 »

,,,,| (*_^) |,,,, Parádní kára
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od Mira »

Je super, že tu jsou takový srdcaři, co ještě sbíraj angličáky. Gratuluju. (*_^) |,,,,
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od sima »

Ty jo 8() tak to kloubok dolů,parádní povoz!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

Je to to lego, co se tu probiralo na pocatku roku a privezl jsem si ho minuly tyden po upravach a legalizaci a servisu v AWD. Se sluzbami AWD jsem moc spokojen. Nejtezsi asi bylo nejak vyargumentovat doma, ze nutne potrebujeme dve naprosto stejna dvacet let stara auta, protoze to druhy je hezci a ma manualni prevodovku.
....
Moc jsem s tim tedy nenajel, takze jen prvni dojmy, mam dost gramlavou levou ruku na razeni a mam problem dostat levou nohu mezi tunel a pedal spojky, protoze tam neni misto. Automat se tedy ovlada vyrazne snadneji, ale jinak to zatim pusobi dojmem noveho auta. Neni to prekopany na mph a tedy omezovac to ma opravdu na 180kmh, coz je sice u auta s maximalkou 260kmh ponekud drasticke, ale jako starsi pan uz to tak asi necham, litajici rafika tachometru vypada dobre a usetrim za pneu :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od VDC »

Máš šanci to garážovat ? Takový auto by si to zasloužilo. Jinak je to fakt hezký, že jsi takovej magor !! A to má být kompliment z těch nejkomplimentovatějších.

Nemaje absolutně žádnou zkušenost s pravostranným manuálním řazením, zeptám se, to má kulisu jako levostranný auto ? Jedničku od sebe dopředu ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
františek1
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: úte dub 17, 2018 4:26 pm
Bydliště: Bojkovice-Luhačovice

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od františek1 »

to VDC: Ano, kulisa je stejná jako u levostranného vozu, aji pořadí pedálů je stejné, takže pro mě byl největší šok při automatickém pohledu do zpětného zrcátka, kdy jsem koukal na tapec stropu/oblouk dveří, to jsem se vždycky hooodně nasmál.
Forester STurbo 01
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od VDC »

Asi bych si to někdy chtěl zkusit. Fakt jen zkusit. Jinak to musí bejt naprosto příšerný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od PeteBiggy »

Žádná tragédie to není. Já už před lety najezdil po Skotsku přes tisíc mil. Vnitřní divný pocit tam trochu jakože je, ale nic hrozného a všichni tři ostatní členové posádky říkali, že nejde vůbec nic poznat a jezdím jak rodilý angličan :-)
Ale později, až jsem se zase do Skotska dostal na motorce, tak to bylo paradoxně horší. Pač člověk sedí a ovládá stroj absolutně stejně jako u nás, jenomže se jezdí vlevo že. Takže se člověk musí furt hlídat, ani ne tak na volné silnici, jakožto u různých sjezdů, výjezdů, k parkovištím, spleti kruháčů v Edinburghu apod. U toho auta tam když to je celé jiné, tak to člověka nemá tendenci tolik brát napravo jako na mašině....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od kjell »

PeteBiggy píše:Žádná tragédie to není. Já už před lety najezdil po Skotsku přes tisíc mil. Vnitřní divný pocit tam trochu jakože je, ale nic hrozného a všichni tři ostatní členové posádky říkali, že nejde vůbec nic poznat a jezdím jak rodilý angličan
Ale později, až jsem se zase do Skotska dostal na motorce, tak to bylo paradoxně horší. Pač člověk sedí a ovládá stroj absolutně stejně jako u nás, jenomže se jezdí vlevo že. Takže se člověk musí furt hlídat, ani ne tak na volné silnici, jakožto u různých sjezdů, výjezdů, k parkovištím, spleti kruháčů v Edinburghu apod. U toho auta …
Tak to mám bezmála stejný zážitek, taky před x lety v Anglii, cca 1000mil nalítáno po výletech Fordem z půjčovny. Sranda byla jak prvních pár jízd jsem měl tendenci řadit kličkou u okýnka :-) Pokud jel člověk v provozu, tak ani nebyl problém, člověk jel s davem, horší to bylo, když na silnici nebyl nikdo a bylo odbočení doprava, tak zamířit do (správného) levého pruhu za křižovatkou. Ale po pár desítkách mil v pohodě. A kruháče se staly mou specialitou, zvlášť když jich bylo třeba 4-5 v krátkém sledu za sebou na rovné cestě, kvalty 2-3-2-3-.. a polovička málem zvracela na sedadle spolujezdce :-D
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

ovladani je stejne jako u levostranneho rizeni s vyjimkou prohozeni pacek blinkru a steracu. A ano poprve v zivote jsem si pronajal garaz. Muj plan je automatem hrkat v zime a manualem v lete (letni a zimni auto). No jeste mi prebyva volvo V70R a muj pokus na volvoforu prodat slonika (nehezky mluvis o slonikovi, takhle se ho nezbavis...) nedopadl. A darovat se mi ho zase nechce, kdyz mne loni na opravach volvo stalo 100 litru. A asi nikdo neoceni 220 kW v manualu po poctive generalce motoru, po pravde podle mne je volvo kram.
...
Loni koupeny anglican ma korozi (zadni lemy, prahy, podlaha) a muj dvorni opravar po te co uz jedno subaru zachranoval mi to po subaruzkusenosti odmitl vyvarit. K tomu klouzajici hydromenic pri vyssich rychlostech s nakladem na strese, ale to kupodivu prestalo, bud pomohla vymena oleje v automatu anebo se to rozjezdilo. Ale ja moc na samoopravy neverim, takze predpokladam, ze se to casem vrati. Dale se obcas rozsviti kontrolka motoru, sice po chvili zhasne, ale... Typicky po jizde a znovunastartovani, tipuji lambdu. No a parkrat se rozsvitilo i ABS svetylko, ale taky uz je delsi dobu klid. K tomu nejakej silenej dobastlenej imobilizer/alarm a autoelektrikar co umel tyto porevolucni houkajici zhuverilosti vykuchat mi odesel do duchodu. Takze koupit jiny nehnily prave zajety s manualem mi prislo jako prima napad

...
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

s automatem jsem jezdil rok prakticky denne do prace a byl jsem s nim vloni u more a az v Srbsku a v zime nekolikery hory. Menil se chladic (praskl plast nahore) a jeden homokineticky kloub. A predni sklo-kaminek. Prestal troubit klakson a protoze nefunguje razeni na volantu tipuji krouzek. A jinak bezudrzbove auto, je s tim radost jezdit, pokud clovek vytesni spotrebu plnotucneho benzinu. Asi lepsi volba nez manual, je to takova klasika, ale manual mi prijde jako vetsi jistota a ja tu levou ruku rozcvicim a poridim si uzsi boty na rizeni :-)
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

dnes jsem po dlouhe dobe vyvetral volvo. Takze porovnani. Volvo ma presnejsi a kratsi drahy razeni a umoznuje mnohem citlivejsi praci se spojkou. Navic 5valcovy motor stejne jako 6 valec omeg tahne prakticky od volnobehu. Kdezto 4valcove subo se do 2000ot/min trapi o humpolacke traktorove spojce nemluve. Zaver? Kombinace boxeru s klasickym automatem, kdy tyto nedostatky eliminuje prokluz hydromenice je asi nejlepsi kombinace. Ale i tak jsem moc rad, ze mam manual.
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

a nejake fotky me hvezdne sbirky ze souhvezdi Plejad:-)
...
4 turba subaru
...
http://www.subaruclub.cz/graphics/owner ... 254382.jpg
...
ti bili bojovnici ze Star Wars
http://www.subaruclub.cz/graphics/owner ... 252205.jpg
...
manual a automat
http://www.subaruclub.cz/graphics/owner ... 302108.jpg
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od VDC »

Fakt hezký !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“