Vrgadovo frflani o autech

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

Ackova omega měla podle mne pohodlné sezení, teda alespoň oproti legacy a V70r, jednou jsem v mladicke nerozvážnosti odridil den/noc/den a rozlamanej jsem nebyl
...
Ale zpět k vrakum. Takže aktuálně trojkový lego v twinturbu po půl roce ježdění a výměně perníkové příčky pod chladičem došlo na samotný chladič. Závada se projevila, že netopilo topení, po zvednutí kapoty a kontrole hladiny byla chladící kapalina na horní rysce. Divné, takže asi nějaký klapky? ...
...
Ne opravdu nedostatek vody, protože po 1 km jízdy pára zpoza kapoty a motor zlitej-chladic prdl definitivně. Legacy nemá klasickou expanzku, takže vás nic nevaruje a nedá se dolivat a s povoleným víčkem opatrně dojet do servisu. Stát se to na dálnici či v noci, kdyby pára nebyla vidět, tak je po motoru. Hladinovou kontrolku jako omega to nemá a pokud má, tak se asi vystraha zobrazuje na displeji, které v mém autě už chybí
...
A teď atyp motor, no nějak to nakonec zbastlili za 9, ještě jsem to neviděl, ale už do telefonu hlásili, že i vývod chlazení řízení byl načatý. Jojo opět jsem si pořídil vrak na konci životnosti a atyp a kamínkem to nebude, ruplo to na vnitřní straně
...
Za půl roku je tam ještě přední sklo, ale to opravdu může postihnout i nové auto, ale ukázalo se při výměně, že střecha byla stříkaná a to asi nějaký důvod melo
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od spm »

Hladinová kontrolka nemá kontrolovat moc co, ten chladící okruh je uzavřený a má být stále plný. To by muselo být čidlo někde v horní části toho chladiče, aby to chytlo a to je asi dost těžko realizovatelné... Jediné co by mohlo pomoct je nějaký display, co ukáže opravdovou teplotu chladící kapaliny, ne jenom ta lhající ručička. Tam, pokud je nějaký úbytek vody, se obvykle dá vykoukat, že ta teplota je výš, než by měla... alespoň dokud to teda utíká dostatečně pomalu. Jinak ale zase taková specialita to není; takovýhle chladící okruh má hromada aut, včetně evropských.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od romull »

spm: hladinové kontrolky jsou náhodou fajn, a to jak na vodu, tak i na olej ( co ta by třeba zachránila boxerů, když na to lidi prděj :-/ ). Prvně se oranžově dozvíš že je tam málo, a když na to nereaguješ, tak se červeně dozvíš že na to sereš a můžeš poškodit motor a nejedeš dokud nedoleješ :-D .......a když je někde díra, tak třeba i vícekrát za den >:-&
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od spm »

Ony fajn jsou, ale prostě v tomhle typu okruhu tam podle mě to prostě není kam namontovat... U aut s klasickou expanzkou jo, tam je to celkem jasný. Ale tady bys to čidlo fakt musel mít někde v tom chladiči, což je asi dost utopie...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od romull »

spm píše:Ony fajn jsou, ale prostě v tomhle typu okruhu tam podle mě to prostě není kam namontovat... U aut s klasickou expanzkou jo, tam je to celkem jasný. Ale tady bys to čidlo fakt musel mít někde v tom chladiči, což je asi dost utopie...
OK, tadyto beru .......a je mi taky jasný, že v dnešní době, kdy auta nemají už ani pořádný ukazatel teploty, tak nemůžeme chtít ještě takový fičůry jako ukazatel stavu náplně .....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od kjell »

romull píše:spm: hladinové kontrolky jsou náhodou fajn, a to jak na vodu, tak i na olej ( co ta by třeba zachránila boxerů, když na to lidi prděj ). Prvně se oranžově dozvíš že je tam málo ...
Nechci tu objevovat ameriku, ale prvně mě na SJ úplně překvapilo, že tam je právě ta oranžová a pak až ta červená (*_^) |,,,, A to na to zas tak neprdím ;-D
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

i omega z roku 1989 mela hladinovou kontrolku ve vicku expanzky (plovacek), totez hladinovou kontrolku motoroveho oleje a (oranzove svetylko), tak tlakovou (cervene). Vzhledem k moznym fatalnim skodam na motoru, bych to uvital i na subaru. Neoriginal chladic, ktery mitamnakonec prizpusobili, ma nahore vicko, To by mne zajimalo, ktere subaru melo na hore klasicke vicko na chladici? Teda pokud je to vubec ze subaru
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od spm »

Právě že subaru chladiče mají to víčko všechny, tlakové, to právě drží ten tlak a přepouští do nádobky vedle jenom kapalinu, když se tlak překračuje... A právě pod tímhle víčkem by měla být furt chladící kapalina.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od romull »

kjell píše: Nechci tu objevovat ameriku, ale prvně mě na SJ úplně překvapilo, že tam je právě ta oranžová a pak až ta červená A to na to zas tak neprdím
No vida, SJ je na mě moc nový, takže toto nevím (*_^) |,,,,
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

Pokud maji suba vicko, tak nekde schovane, ja ho ted mam i nahore na chladici jak na dvoulitrove omeze bez expanzni nadrzky, taky mam tuning odlehcene auto o nejaky spodni kryci plech a ted se tam nevesly hadice. Nafotim stav po vymene a foto pred vymenou nekde urcite mam. Samozrejme, ze pri casnovani pri vymene odesla i nejaka nacata trubka serva vedena pod akumulatorem. Nicmene vypada to zatim, ze auto to prezilo, topi, kapalina neubyva z vyfuku nejde mlha, uvidime, snad to ted bude chvili jezdit.
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1346
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od ok1mpx »

Ahoj, všechny Subárka, co mám, mají zátku v chladiči, podobnou jen o něco menší, jako měla Š100/110. Zato 105/120/130, Favorit i Felicie už měly jen expanzku jestli se nepletu. Ještě se mi tu válí trabant Pick-up a ten chladič nemá vůbec!
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19072
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od hamoun »

nektere (subaru vicko na chladici) mají, nektere ne …
škoda superb
ex WRX 2008
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

kdyby jste resili, kdo nakonec koupil to legacy gtb etune v manualu, pod heslem pockame, co na to rekne vrgada, tak ten blazen jsem byl ja, abych mohl porovnat, zda je lepsi automat ci manual a tim zakladam svoji sbirku anglicaku, auto ma 19 let, 91000 km na tachometru, je nehnile a vypada jakoby prave vyjelo z fabriky
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Vrgadovo frflani o autech

Příspěvek od vrgada »

blby je, ze nema odblokovany omezovac
http://www.subaruclub.cz/graphics/owner ... 657583.jpg
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“