Bushmanovo STÍhačka

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od bushman1 »

Je to tak.
Zatím nové Oktávky moc nepotkávám, ale zanedlouho jich bude na silnicích mraky. Stejně tak, jako teď jezdí mraky těch trojkových.
A je pravda, že fun factor je úplně na minimu. V tom autě se člověk ukouše nudou.
Ale když mi to koupí firma a každých pár let je nová, tak jsem to akceptoval.
To auto nese hlavní zátěž rodinných kilometrů.

Na druhou stranu je asi spousta lidi, pro které je to auto jako soukromé sen, protože ho vidí u souseda jako fleetové firemni auto a oni by chtěli také takový společenský statut :-)

A také je zajímavé, jak je to auto některými lidmi v diskuzích na webu strašně nenáviděno. Myslím, že jsou to často majitelé deset a více letých bavoráků a audin. Tihle lidé se asi považují za něco víc a Oktávkáři jsou podle nich chudáci, kteří ještě neprozřeli.

Prostě je tady v národě pestrá směska lidí.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49197
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od VDC »

Rozhodně nelze dneska tvrdit, že Škodofka dělá hnusný auta. To ne. Vlastně proti prémiovějším slepencům z VW a Audi, jsou ty "Böhmen" ještě krásný. :-) A když to člověk fasuje v práci, tak tím spíš se to úplně neřeší. Vždyť je to vlastně lopata. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od bushman1 »

Tak já osobně to nemám jako pracovní pomůcku - nejsem obchodní zástupce, ale jako benefit k pozici.
Takže teoreticky mohu říct, ze to auto nechci.
Mě ale vyhovuje, ze máme v rodině jednoho otloukánka, který nese hlavní zátěž a můžeme si k němu dovolit zajímavá soukromá auta s nižším nájezdem (STI, Mini?)
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49197
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od VDC »

Jasný, je to lopata, se kterou můžeš ale nemusíš dělat. :-D Naprosto to chápu. Jestliže takový bonus zaměstnavatel nabízí, jen idiot by ho nevyužil. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od Augi »

Pak si jen člověk může položit otázku (pokud má dost chechtáků), zda mu stojí za to trávit svůj čas za volantem nudného auta :-)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49197
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od VDC »

Nestojí, když má dost svejch chechtáků. Ale když ti to zaměstnavatel přidá ke stravenkám, tak tu nudu holt kousneš.
Lepší nudný auto, než mastná tyč.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od romull »

bushman1 píše:Je to tak.
Zatím nové Oktávky moc nepotkávám, ale zanedlouho jich bude na silnicích mraky. Stejně tak, jako teď jezdí mraky těch trojkových.
A je pravda, že fun factor je úplně na minimu. V tom autě se člověk ukouše nudou.
Ale když mi to koupí firma a každých pár let je nová, tak jsem to akceptoval.
To auto nese hlavní zátěž rodinných kilometrů.

Na druhou stranu je asi spousta lidi, pro které je to auto jako soukromé sen, protože ho vidí u souseda jako fleetové firemni auto a oni by chtěli také takový společenský statut

A také je zajímavé, jak …
Tak já jsem Škodofky nesnášel vždycky, nevím čím to :-/ .....a nebo už vím, služební a soukromou poznáš už zdálky, v soukromé si strýc jede tak jak by se mělo jezdit, ale služební ti leze do zadku celou obec a blinkr dává ještě než vidí ceduly s koncem obce a potom peláší jako by to ukradl ....a ty reakce když se nechceš nechat předjet :-( . To ale dělají určitě všechna služební auta, ždímá se z nich, co v nich jenom je podle hesla poslední prohrává .......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22741
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od spm »

VDC píše:Nestojí, když má dost svejch chechtáků. Ale když ti to zaměstnavatel přidá ke stravenkám, tak tu nudu holt kousneš.
Lepší nudný auto, než mastná tyč.
Ono zadarmo neni ani to sluzebni... pripocitava se nejaky procento porizovaci ceny k hruby mzde, takze se z toho zaplati odvody (pokud ma byt papirove mozny pouzivat auto i k soukromym ucelum)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od quickly »

spm: 1% z pořizovací ceny k hrubé mzdě. Když jsem měl SJ i na soukromé cesty, tak jsem státu platil cca 4500,- Kč měsíčně.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od tracid »

bushman1 píše:Je to tak.
Zatím nové Oktávky moc nepotkávám, ale zanedlouho jich bude na silnicích mraky. Stejně tak, jako teď jezdí mraky těch trojkových.
A je pravda, že fun factor je úplně na minimu. V tom autě se člověk ukouše nudou.
Ale když mi to koupí firma a každých pár let je nová, tak jsem to akceptoval.
To auto nese hlavní zátěž rodinných kilometrů.

Na druhou stranu je asi spousta lidi, pro které je to auto jako soukromé sen, protože ho vidí u souseda jako fleetové firemni auto a oni by chtěli také takový společenský statut

A také je zajímavé, jak …
Tak já se taky řadím k lidem, kteří se na Octávku dívají skrz prsty a starýma bavorákama ani audi nejezdím. Důvod je prostý, příjde mi, že u Škodovky dostává člověk za hodně peněz málo muziky. Je to auto, které jak sám zmiňuješ nenabízí žádný fun faktor, je to prostě jen dostavník, který tě dopraví z místa A do místa B. Totéž umí Focus, Corolla nebo Ceed a přitom vycházejí cenově lépe. Neříkám, že to je špatné auto, jen z mého pohledu nenacházím moc důvodů, proč jako daily kupovat zrovna Octavii. Samozřejmě pokud to mám v práci jako benefit a mám volbu Octavia nebo nic, tak to úplně mění situaci.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22741
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od spm »

Jj, tak nějak si to vybavuju... což pak celá výhodnost tkví na tom, kdo platí PHM :-DDD Protože když vezmu, že bych si to (správně) měl platit ze svého, tak by mě provoz v mojí šestiválcové vráně vyšel nejspíš levněji a baví mě víc. Ale tak, ne každý to tak má, hromada lidí chce radši to nové auto, ikdyž nudné :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22741
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od spm »

tracid píše: Tak já se taky řadím k lidem, kteří se na Octávku dívají skrz prsty a starýma bavorákama ani audi nejezdím. Důvod je prostý, příjde mi, že u Škodovky dostává člověk za hodně peněz málo muziky. Je to auto, které jak sám zmiňuješ nenabízí žádný fun faktor, je to prostě jen dostavník, který tě dopraví z místa A do místa B. Totéž umí Focus, Corolla nebo Ceed a přitom vycházejí cenově lépe. Neříkám, že to je špatné auto, jen z mého pohledu nenacházím moc důvodů, proč jako daily kupovat zrovna Octavii. Samozřejmě pokud to mám v práci jako benefit a …
Ono ještě záleží, kdo to kupuje... když to kupuješ jako soukromá osoba, tak je to nějak jak říkáš. Na druhou stranu když jsem viděl cenu u naší služební octavie ve firmě, tak to vypadalo taky dost jinak...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od tracid »

spm píše:
Ono ještě záleží, kdo to kupuje... když to kupuješ jako soukromá osoba, tak je to nějak jak říkáš. Na druhou stranu když jsem viděl cenu u naší služební octavie ve firmě, tak to vypadalo taky dost jinak...
Jasně, já se na to dívám z pohledu zaměstnance/soukromé osoby. Rozhodně nepovažuju Octavii za špatné auto, jen neúměrně drahé pro soukromou osobu.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od bushman1 »

Naše cena bývá: ceníkovka mínus 18%.
To pak poněkud mění srovnání s konkurencí.

Mám dojem, že se Škodovky prakticky přestaly kupovat jako soukromá auta a lidi si dnes radši koupí Kiu, Hyundai nebo Peugeota.
Hlavní prodeje Škodovce dělá fleet.
Ten chtějí udržet a nově ukousnout i z té soukromé klientely, kterou dříve ztratili.
Proto asi Scala.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
tracid
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 269
Registrován: ned pro 29, 2013 9:58 am

Re: Bushmanovo STÍhačka

Příspěvek od tracid »

bushman1 píše:Naše cena bývá: ceníkovka mínus 18%.
To pak poněkud mění srovnání s konkurencí.

Mám dojem, že se Škodovky prakticky přestaly kupovat jako soukromá auta a lidi si dnes radši koupí Kiu, Hyundai nebo Peugeota.
Hlavní prodeje Škodovce dělá fleet.
Ten chtějí udržet a nově ukousnout i z té soukromé klientely, kterou dříve ztratili.
Proto asi Scala.
Slevy dává i konkurence, byť o trochu nižší. Na Levorga jsem měl kolem 9% a na Ceeda 13%. Je to sice méně než na Octávku, ale pořád to vychází cenově jinde.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“