Chuckeeho autobus SJ18 MT

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20510
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Chuckeeho autobus SJ18 MT

Příspěvek od námořník »

Já si říkal jestli nejsem úchyl ze bych si za nějaký 4t dával řadičku sti. A koukám že nejsem :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Chuckeeho autobus SJ18 MT

Příspěvek od chuckee »

:-DDD
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Chuckeeho autobus SJ18 MT

Příspěvek od chuckee »

25.5 jsme měli s autobusem výročí, takže nějaké to poznávací období, kdy jsme si na sebe zvykali a kdy si člověk udělá obrázek o výhodách a nedostatcích které auto má, máme za sebou.
Zároveň sledování jestli se projeví nějaké ty nedostatky z výroby.
Takže k autu, motor vnímám jako dostačující, i když nějaký ten koník navic bych určitě uvítal, ale s tím jsem byl smířený před koupí. Jak tady hodně lidí píše, že motor nejvíc ožije kolem 6000km, tak mě to nejvíc přišlo, až po 13000km. Tam začala brát šestka, co jsem dřív jezdil na pětku.
Z čeho jsem byl překvapen a na co jsem se ptal u garancky, jak funguje sitič. Ať je léto nebo zima, tak funguje pořád stejně. Přijdu ke studenému autu, nastartuju, motor skočí na 1800ot a tam běží, dokud nepřidám plyn a nedám záběr. Pak otáčky nepadají postupně, ale spadnou hned na 600ot, na což si musím dávat pozor a ve správný čas přidat plyn, jinak by motor mohl chcípnout. Dostala se mi odpověď, dělají to tak všechny, kvůli emisím.
Převodovka, tak ta je nalazena tak nějak zvláštně. Řazení jde pěkně ve všech rychlostech, ale třeba koncern je teda o svět jinde. Nějak mi přijde, že se k sobě tento motor s manuálem nehodí. Na plynulost jizdy, hlavně při častém řazení se člověk musí hodně snažit a soustředit. U jiných značek mi to jde tak nějak samo. Zároveň občas pociťují občasné lehoučké cuknuti, hlavně v nízkých otáčkách a při záběru, což mi přijde právě kombinaci motoru, podvozků a téhle převodovky.
Co se týče spotřeby, tak ta je na tento druh vozidla famózní. Tam jsem za kompletní rok momentálně lehce přes 8L, což zahrnuje zajíždění. Takže si myslím, že půjde časem spíš lehce pod 8L.
Podvozek, pohodlí sedaček, prostor na palubě, tak toto všechno mi maximálně vyhovuje. Hodně se zlepšil komfort vytlumenim co jsem dodělal.
Z výroby auto vyjelo si myslím povedené. Olej a voda se neztrácí, startuje pěkně za každých podmínek, nikde nic neklepe a žádnou závadu jsem zatím nezpozoroval, takže to by mohlo být do budoucna dobré.
Celkově jsem s autem spokojený. Plní účel pro který jsem ho koupil.
Naposledy upravil(a) chuckee dne pát kvě 31, 2019 10:40 am, celkem upraveno 1 x.
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Chuckeeho autobus SJ18 MT

Příspěvek od chuckee »

Statistiky
Přílohy
statistika
statistika
Poslední spotřeby
Poslední spotřeby
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Chuckeeho autobus SJ18 MT

Příspěvek od Subaru70 »

..tak to je dobře, že jsi vcelku spokojen.Já jsem na spotřebě cca 7,2, (mám cca 40tis km), MT mi nevadí ikdyž občas mi tam jde obtížně jednička..nevim proč..Na řazení jsem zvyklej a auto držim stále na optimálních otáčkách, takže bych neřekl že si s MT nerozumí neboť až na tu jedničku tam všechny kvalty padají optimálně...ikdyž je fakt, že CVT je pohodlnější. Výkonově to není turbo, to je jasný,ale taky jsem si zvykl a když to potřebuju trochu roztočit tak přepnu na ,,S" a vytočim to, pak to docela jede [3GEARS] .To cuknutí co popisuješ se mi taky občas stává,ale myslím že to je spojkou, páč jí kolikrát pustim nahoře rychleji než bych měl, jenže ona zabírá skutečně po celou dobu tedy až nahoru, takže jí musím plynule pouštět až do nulového odporu, pak jde zcela hladce...
Tak přeju další spokojené km.. (*_^) |,,,,
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Chuckeeho autobus SJ18 MT

Příspěvek od chuckee »

Jako neříkám, řazení mi jde dobře na všechny kvalty. Jen není takové hladké jako jinde. Ale to mi přijde u většiny Japonců. Napsal jsem to špatně, to občasné cuknuti pocituju spíš při akceleraci, jak při záběru. Pocituju ho i s vyplou Klímou, ale já jsem na tyhle věci citlivější. Když třeba jede manželka, tak nic nepociťuje. Jen když ji řeknu a soustředí se na to.
Spotřebu mi ovlivňuje terén kolem Bruntálu. Je to tady pořád do kopce, z kopce. U předchozí Toyoty kde všichni psali, že jezdí za 5l já jezdil za 6l.
A s těma rezimama, jezdím stále na S. Na I jsem jel snad možná jednou, abych to vyzkousel. Na I to nejede do kopce, a to mi vadí.
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Chuckeeho autobus SJ18 MT

Příspěvek od chuckee »

tady :-)
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Chuckeeho autobus SJ18 MT

Příspěvek od chuckee »

Příští týden jedeme zase tak jako každý rok do Leskovce nad Moravicí na místní akci dračí lodě. V loni jsem tam spal sám a letos chceme i s manželkou, tak jsem musel předělat lůžkovou část pro dva. Zároveň jsem kvůli pohodlí zvedl dno kufru o 5cm a podepřel přední část u loketní opěrky. Toto jsem udělal tvrzeným polystyrénem. Ten ještě očalouníme látkou, aby se nedrobil.

Matrace 195x120cm stala 1750kc, včetně poštovného.
Přílohy
IMG_20190818_114332.jpg
IMG_20190818_114357.jpg
chuckee
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: ned úno 18, 2018 8:27 am
Jméno a příjmení: Rostislav
Bydliště: Bruntál

Re: Chuckeeho autobus SJ18 MT

Příspěvek od chuckee »

Ahojte, dneska jsem nechal namontovat tažné s 13pinem. Montovali ho v DanCars. Poprosil jsem je ať to vyříznou co nejpřesněji a musím říct, že si s tím fakt prohráli. Tak pěkně vyřezané jsem to snad ještě na žádném Foresteru neviděl. Jsem max spokojen.
Přílohy
IMG_20200421_153514.jpg
IMG_20200421_153502.jpg
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3398
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Chuckeeho autobus SJ18 MT

Příspěvek od mari75 »

Šikovní ti kluci Opavští (*_^) |,,,,
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“