Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od hamoun »

co znamena nestihaly?
nebrzdily?
hřály se?
hodne pomaha "ostre" podrazovat ...
ja mel k tomu automaticke meziplyny .. to dost pomahalo :) (mam pomale nohy na "rucni" meziplyny)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

Nevím co si pod tou projížďkou mám představit,ale jestli si myslíš že ti to bude s normální brzdovou a deskama nějak skvěle brzdit a brzdy budou stíhat,tak tě bohužel zklamu. Repase brzdičů ti nijak v účinnosti nepomůže.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Je mi jasný, že obyčejný desky a kotouče nebudou nějak skvěle brzdit. Ale vím, že spodní čepy vzadu se téměř nevrací, pístky zatlačit jakž takž šly, ale jsem si skoro jistej, že budou orezlý a přenos té síly není ideální. Navíc nevím, kdy a zda vůbec se měnila brzdovka a jak je to zavzdušněné. Proto chci při jednom zrepasovat třmeny, vyměnit brzdovku a pořádně to odvzdušnit. Věřím tomu, že pak to bude brzdit líp. Samozřejmě ne tak, jako nějaké sportovnější varianty.
Jinak projev byl takový, že to moc nebrzdilo a hřálo se to. Je to asi 12 km trasa, celou dobu za 2 nebo za 3, každou chvíli zatáčka, takže to pak asi i vadlo. Měl jsem za sebou vyjížďku na kole a měl jsem dost unavené nohy, tak to mohlo být subjektivní. Meziplyny taky moc nezvládám, to bych se chtěl pořádně naučit. Pro mě je zatím bezpečnější varianta podřadit bez nich, protože se potom pořádně nesoustředím na řízení, jak to nemám zautomatizované.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

Poslal jsem ti zprávu. Jenom, pokud by byly brzdy zavzdušněný,tak by jsi prošlápnul pedál a nebrzdilo by ti to vůbec.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Už mám doma komplet věci na repas brzd, teď už jen čekám, až bude mít kamarád čas to opískovat. Vyměnil jsem alespoň plovoucí čepy v zadních brzdách, protože byly orezlé a ty spodní už plovoucí nebyly vůbec. Každopádně to pořád není ideální. Vnitřek třmenů jsem vyčistil, dal jsem tam nové čepy včetně vazelíny, která k nim byla přiložená, ale spodní čepy stejně moc nechodí. Horní chodí krásně, ale ty spodní jdou ztuha a moc se nevrací (rozhodně ne tak, jako horní). Co s tím? Napadlo mě, že když byly zrezlé čepy, může být zrezlý i vnitřek třmene. Nevím ale, čím bych ten vnitřek přeleštil (a chápu, že to musí být zlehka, aby nevznikly vůle).
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Jinak táta tu stále má obutá kola na prodej, kdyby byl zájem https://auto.bazos.cz/inzerat/110592431 ... -22560.php.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Opískování bohužel nedopadlo, tak jsem to očistil drátěnými kartáči na vrtačku a pak růčo. Mám zrepasováno, zadek komplet i s nabarvením, předek jsem jen vyměnil čepy, pístky a gumové části, nestíhal bych vše očistit a nabarvit, už jsem auto potřeboval. Nechal jsem vytéct starou brzdovku a dal tam novou. Při té příležitosti jsem rovnou přezul na zimní.
Vše už chodí tak jak má, je znát, že to brzdí líp. Snad tam všechno těsnění pořádně sedí, abych to nemusel dělat za chvíli znovu. Jinak obě lůžka zadních spodních čepů jsem musel vzít rez jemným šmirglem, jinak by čepy nechodily vůbec, natož hladce. Při pouhé výměně čepů, vyčištění lůžka a použití vazelíny od ATE byl efekt minimální. Jinak se mi stalo to samé co na Felicii, na jednom třmenu jsem musel nechat starý zrezlý odvzdušňovák, protože s tím novým to netěsnilo. A upevňovací šrouby, které přišly se sadou na repas třmenů, jsem nechal ty původní. Měly hlavu na 14 klíč, ty nové na 12, s tím, že ve 12 plavaly a 11 jsem tam nedostal, takže by v budoucnu mohl být problém s povolením.
Když už jsem byl v garáži, sundal jsem nálepku ze zadního okna která tam byla od koupě, po zimě bych tam chtěl dát zatmavovací folie.
Pořád si hraju s tlumením pazvuků. Z palubky už se neozývá nic, jen občas něco u spolujezdce a to je nejspíš kastlík. Ale něco mi bouchá v kufru. Dnes jsem vytlumil další záslepky a je to lepší, ale ještě tam někde něco je >:-&
Přílohy
IMG_20191024_111040.jpg
IMG_20191024_161614.jpg
IMG_20191023_195646.jpg
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Ty lůžka vodících čepů bejvají rezatý jako prase....
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Přesně tak, ale jen ty spodní, vrchní byly v pohodě. Chtěl jsem to vzít drátěným kotoučem na vrtačku, ale nikde po HK jsem nesehnal 8mm kartáč, nejmenší měli 12 mm, i když jsem na internetu menší našel. Nakonec jsem si na pilník dal šmirgl a stačilo to. Jiné řešení mě nenapadlo. Teda jo, měl jsem akorátní frézku, tam jsem se ale bál o to, že by vzala moc materiálu a pak by tam byla vůle.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Frézka by byla moc, to je dobře, že jsi to nezkoušel. :-) Já když jsem repasoval brzdy na mým autě, tak jsem kupoval drátěnej kartáček myslím od Dremellu nebo Proxxonu. Taky jsem ty díry měl rezavý jako prase.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7829
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od mnov »

Díra pro čep zadních brzd má průměr 8,5 mm. Zkoušel jsem to vrtákem. Vrták 8,4 mm má vůli a 8,5 mm tam jde, ale ztuha. Zarezlý díry bych klidně vrtákem protáhnul. Vrtáky se dají koupit po 0,1 mm, tak to brát postupně.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

No je pravda, že kdyby to člověk protáhl ruční vrtačkou, nebo ručně, že ten úběr materiálu lze ohlídat. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Nad vrtákem jsem taky uvažoval, ale neměl jsem k dispozici vrtačku, jen starou Narexku která točí tolik, že bych měl strach, abych toho nevzal moc.

Jinak dnes jsem k panu Polákovi do Subaru HK dal auto na výměnu oleje, když mi dělal GO motoru, jinak bych si to vyměnil sám. Překvapila mě cena, čekal jsem kolem 2,5 tis. Kč, bylo to lehce přes 3,5 tis. Kč. Litr oleje za 470 Kč + DPH mi přijde dost přemrštěný. :-/ Ještě jsem se s ním musel dohadovat, aby mi tam nenalil 10W60, další tam měl 10W40 a 5W30, dal jsem tedy 5W30. Jsem na sebe naštvanej, protože mi k tomu stejně nic neřekl (jestli byly nějaký špony v oleji nebo že se všechno tváří OK, jeho komunikace je fakt špatná), musel jsem se dohadovat aby mi tam dal to co jsem chtěl (teda já bych radši 5W40 / 5W50, ale to neměl) a nakonec jsem zaplatil z mýho pohledu dost peněz za nějakej kompromis. Ještě mi přišlo, že jsem ho s tím obtěžoval. Takže příště to udělám sám a pokud budu mít s něčím problém, tak si na něco menšího s čím si nebudu vědět rady někoho najdu, případně využiju Chalupa Motors v Pardubicích, protože tam je přístup a ochota úplně někde jinde.

Pořád bojuju s vrzáním interiéru, odstrojil jsem páté dveře a utěsnil cvočky které drží kabely a ještě jsem podlepil plasty kde drnčely o plech. K tomu nějaké záslepky v kufru. Ještě jsem sundal tapec zadních dveří, jedny byly OK, u druhých trochu vrzal, takže podlepeno sucháčem a dobrý. Při přejetí nerovnosti ve větší rychlosti tam ale stejně něco bouchne, mám podezření na zadní tyčky stabilizátoru nebo něco tam (už si nepamatuju jak to tam vypadá) - budu řešit až po zimě.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

To je nepříjemný, když je to tak drahý a ještě s kyselým ksichtem mechanika.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od cleo »

Majklaz píše:Jinak táta tu stále má obutá kola na prodej, kdyby byl zájem https://auto.bazos.cz/inzerat/110592431 ... -22560.php.
Škoda, že nejdou na Forestra, šel bych do nich.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“