Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Cleo to je škoda, rád bych se jich zbavil, nikdo se ještě nepřihlásil. Táta s cenou nechce jít níž a mně překáží v garáži :-/

Jinak teď řeším problém, který jsem měl od té doby, co mám auto. Myslel jsem si, že to vyřeším dvěma šrouby s větší podložkou na každé straně a asi to nepůjde, nebo dost obtížně. Nevíte prosím někdo, jak je původně přidělaný nárazník k "zástěrce" za zadními koly?
Mám to volné na obou stranách a vůbec to nelícuje a lítá tam bordel. Navíc mi namontovali tažné tak, že je sice malá díra v nárazníku a vypadá to dobře, ale nárazník nejde sundat bez demontáže koule, která není úplně user friendly >:-& . Takže ho mám teď všude povolený, ale drží na kouli (která je na jednom šroubu, druhý jsem musel sundat, abych nárazník mohl dát aspoň do této polohy).
Přílohy
IMG_20191119_181415.jpg
IMG_20191119_181608.jpg
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Levap »

Posílám ...ObrázekObrázek

Odesláno z Nokia 6.1 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Díky moc. Koukám, že to máš řešeno stejně, jen tobě to lícuje a mně ne... ty dvě dírky tam jsou nejspíš příprava pro zástěrky (který jsem taky nikde nesehnal). Tak to zkusím nějak líp napasovat a uvidím jak to dopadne.
Edit: Sestaveno, sedí to líp. Není to 100%, ale už to nevypadá tak blbě a na první pohled to není vidět.
Jinak jsem se delší dobu divil, proč mi nejde zapínat ZL pás. Nevím proč, ale ten klip, do kterého se pás strká, je více nalevo ke středovému pásu a více uprostřed k levému pásu (měl jsem vyndanou zadní lavici). Takže jsem ten ke středovému pásu dal pod sedačky, aby to spolujezdce vzadu nemátlo. V pěti lidech jsem stejně snad ještě ani nejel :).
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Další věc co mě na autě nevyhovovala bylo umístění displeje parkovacích senzorů a to, že nešly vypnout, když jsem vezl kolo na kouli. Takže jsem si pohrál a schoval jsem displej do středového tunelu (možná to posunu ještě trochu dál) a od krabičky senzorů jsem natáhl kabel a dal to na vypínač. Je to sice detail, ale aspoň mi nebudou lidi co vezu poukazovat na to, že ten kabel co vede k senzorům vypadá fakt blbě :)
Přílohy
IMG_20191123_114832[1].jpg
IMG_20191128_165043[1].jpg
Vypínač
Vypínač
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

:-/ Od GO motoru (a po rozvodech) je motor trošku hlučnější, při bližším zkoumání se mi zdá, že řemen alternátoru je hlasitější (dříve motor na volnoběh téměř nebyl slyšet, teď je slyšet nejspíš ten řemen). Poradíte mi někdo, co se s tím dá dělat? Po předchozích zkušenostech se mi do Subaru HK nechce (a vím, jsem blbej, měl jsem jim to říct při výměně oleje, ale byl jsem z toho tak vykulenej, že jsem na to v rozčilení zapomněl).
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

V neděli se mi snad poprvé stalo, že mě někdo zdravil (většinou mávám první já), byla to červená Impreza 2.gen 2006+ v Českém Meziříčí. Zrovna jsem byl zakecanej s kámošem, takže jsem blikl až na poslední chvíli, tak si toho snad všiml a tímto zdravím :)
Jinak auto se na sněhu chová prostě luxusně. Dojel jsem k chalupě po cestě i po louce (pravda, sněhu bylo max 10 cm) aniž bych měl strach, že se zpátky nedostanu. Známí s předokolkami tam radši ani nejeli. A cesta na Šerlich byla zívačka :)
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Levap »

Ahoj,

mně se po rozvodech taky změnil zvuk motoru. Upozorňoval jsem na to hned servis (BA) ale říkali že to je v pořádku. Je to jako bych měl v autě nějaký setrvačník :-)

Dobrý je, že je to slyšet jenom v nízkých otáčkách například při popojíždění na parkovišti a tak.

P.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Tak to jsi mě uklidnil, mám to stejný. Je to slyšet jen na volnoběh při zahřátém motoru, asi proto, že motor sám o sobě je pak tišší a za studena to zvuk motoru přehluší.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Mám tu nevyužité clony na zadní malá okénka, jedna je lehce protržená, asi 1cm trhlina. Daruji za odvoz, kdyby někdo chtěl. Koupil jsem je s autem a ještě jsem je nepoužil.Obrázek

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Tak jsem si všiml, že když se mi vzadu někdo v zatáčce opře do dveří, tak se mi rozsvítí stropní světlo a palubka hlásí otevřené dveře. Zatím jsem to nezkoumal, ale dá se nějak dotáhnout zámek zadních dveří, aby se toto nestávalo?
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Mira »

Spínač otevření není na sloupku dveří?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Spínač tam je, ten nejspíš funguje správně. Spíš nejsou úplně nadoraz dveře (od té doby jsem tam nikoho nevezl, takže jsem to nakonec neřešil...)
Co mě štve je to, že se mi včera zaseklo zadní kolo - zarezlý pístek. Kdybych před půl rokem nedělal komplet repas brzd, tak bych to bral jako klasiku. Takhle vím, že jsem tam špatně zandal gumičku a podělal jsem si to sám. I když jsem, alespoň v mé hlavě, přesvědčenej, že jsem tam těsnění měl dané správně. No tak jsem to rozebral, pístek vyleštil, dal zpátky, odvzdušnil a snad to bude fungovat.

Jinak jsem koupil komplet náplně do difu, převodovky (dřív škrtala 4 při vyšším vytočení, teď škrtá už i 3) a serva. Až bude trochu tepleji, u dědy, který má díru pod auto, to vyměním. Jinak kolem auta nic moc nového, spokojeně jezdím. Jen mi pořád něco drncá u spolujezdce, což mě chvílema vytáčí, ale jinak dobrý. Trochu mě mrzí letošní zima, žádný sníh, kde bych se vyblbnul (nebo bych z HK musel jet pěkný kus, abych na sníh narazil).

Jo a nějak se mi viklá řidičova sedačka. Jednou jsem ji už vyndával a bylo to tam špatně vyřešené, moje vylepšení asi nemělo trvalého efektu, protože jsem tam nedal pružnou podložku a povolilo to znovu. Příští víkend se k tomu snad dostanu to opravit už definitivně.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Po delší době něco píšu, takže co se změnilo - mám připravené oleje do převodovky a do diferenciálů, kapalinu do serva jsem už vyměnil. Byla to černá neprůhledná kapalina, tak to snad k něčemu bylo.
Vyměnil jsem přední znak na masce, byl poničený (hvězdy byly různě popraskané) a také jsem vyměnil plastová madla v tapecích za méně poškrábaná.

Co mě teď trápí
1) sehnal jsem už druhé vzpěry kufru, ale kufr se pořád otevírá špatně, zůstává v poloze, v jaké ho nechám. Netuším, čím by to mohlo být - jsou tam jen panty a vzpěry, nezdá se mi, že by to bylo nějak zkřížené, vše lícuje. Původní vzpěry jsem objednal v Subatechu a moc to nepomohlo, teď jsem to bral od nějakého chlápka, od kterého jsem si nechal poslat video, jestli vše chodí tak jak má. Jemu se to otevíralo naprosto bez problémů až do vrchní polohy, do které to já musím vždy dotlačit. Strany L a R mám dobře, zkoušel jsem to i prostříknout. Nevím, co víc tam mám dělat. A nezdá se mi, že by mi ze Subatechu přišly vadné vzpěry a ten týpek mi poslal video funkčních a poslal nefunkční.

2) Klepání při startu - občas mi při startu něco klepe v motorovém prostoru. Zvuk je hodně podobný tomu, co mi to dělalo před GO motoru. 95% startů si nahrávám do telefonu, abych to zachytil, ale většinou se to stane v těch 5%, kdy nemám mobil při ruce, takže mám jen jednu nahrávku. Až budu doma, tak ji sem nahraju. Je možné, aby to zase byla klika? >:-& Zajížděl jsem to poctivě, první cca 3,5k km jsem to netočil nad 5 tisíc, řadil jsem radši dřív. Navíc jsem jezdil dlouhé trasy (roadtrip, denně 500km, převážně mimo město), šetřil jsem to, nedusil jsem to, snažil jsem se měnit spektra otáček. Po 5-6 tis km výměna oleje a cca po 5 tis km jsem to už občas vytočil víc, po nějakých 7 už jsem se občas dostal k omezovači. Vím že mi to loni asi dvakrát kleplo, ale to bylo fakt tak jeden ze sta startů. Teď už to je častější, tak mám strach. A přivézt to do servisu jde dost těžko, když jim to vůbec nemusí klepnout, takže čekám na víc nahrávek.

3) Z ničeho nic mi přestala fungovat CD mechanika. Přepínat mezi CD jde, ale žádný to nepřečte. Nepodařilo se mi najít téma, ve kterém se to řešilo (i když si jsem jistý, že jsem ho tady viděl). Můžete mě na něj někdo prosím odkázat, případně poradit s řešením? Táta má doma čistící disk do mechaniky, tak to zkusím použít, tím asi nemůžu nic zkazit. Ale nevím co dělat, kdyby to nepomohlo.

Krom věcí výše jsem s autem spokojený, ale všechny tři věci mi dělají vrásky na čele >:-& Tak snad se mi je podaří vyřešit.
Uživatelský avatar
Ladaf
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1196
Registrován: ned črc 17, 2011 11:43 am
Bydliště: Praha - Řepy

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Ladaf »

to s tím víkem kufru mi dělá taky, zatím jsem línej to řešit, není čas :-| , ale spíš to vidím na problém v pantech, který už budou namazaný bordelem než na ty vzpěry, proto se to zastavuje i na půli cesty :-/
for fun: Subaru Legacy Turbo skoro RS-RA, MY93
for work: Subaru Impreza 2.0R, MY07 <= ex Subaru Impreza 2.0 Sport RS, MY05
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Asi to v těch pantech bude muset být, jinak to není možný, díky.
Úplně se mi nechce ty dveře sundávat, pročistit to a namazat, ale vzhledem k tomu, jak mě to vytáčí, tak na to snad ještě tenhle týden vlítnu :D
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“