Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Zdravím,

začátkem května jsem si po dlouhém rozmýšlení, jaké auto si pořídit, koupil Imprezu. Původně jsem chtěl nějakého Japonce, nejprve se mi zamlouvaly Hondy Civic, pak Accord, od nich jsem přešel úplně mimo a koukal jsem se po 2.0l Focusech a Alfách 159 1.8 tbi, až jsem se zase vrátil k Japoncům a vyhrála Impreza - benzin, manuál, ve dvoulitru.

Po celou dobu má vedenou servisní knížku, prvních 5 let byl dělán nástřik proti korozi, interiér je ve výborném stavu, až na oďoubaná madla u dveří. Jezdila jako firemní auto, takže asi dostávala zabrat, ale když jsem s ní byl v Pardubicích v servisu, tak zhodnotili stav jako dost dobrý. Samozřejmě, jako u každého kupovaného ojetého auta, tam je pár věcí, co je nutné opravit.

Jsou utržené silentbloky obou ramen, prostřední výfuk je hodně zrezlý, příruba v podstatě neexistuje a nahrazují ji veliké podložky, které už se pomalu nemají čeho držet a trochu sákne jeden přední tlumič. Auto od cca 2 do 2,5 tis. moc netáhne, nejspíš to bude škrtící klapka. V servise ale neměli náhradní těsnění (vypadalo, že se po demontáži rozpadne), tak ji zatím nevyčistili - tady mám dotaz, dá se k ní dobře dostat, mohu ji vyčistit doma sám? Doteď jsem jezdil Felicí a většinu věcí jsem si na ní opravoval sám (svody, výfuk, ramena apod), tak jestli se toho mám bát nebo to je v pohodě. Jako největší problém ale vidím to, že občas (ne vždy) při nastartování něco klepe v motoru. Začalo to dělat až po několika dnech, co jsem si ji přivezl, a v servise mi bylo sděleno, že je to kliková hřídel >:-& . K autu jsem si pořídil roční záruku na všechny mazané části motoru, diferenciály apod., tohle by měla pokrýt. Ale každá pojistná událost je jen do 50 tis. Kč a v servise mi řekli, že by to bylo za cca 90 tis. Kč, což je dost nepříjemný... Jako poslední věc je uražené řidičovo zrcátko - nejde sklápět a je trochu volné, ale za jízdy drží, výhřev funguje a el. naklápění taky, tak to asi nebudu řešit. Jo a taky byly dost poškrábané a oťukané nárazníky a bylo to přepatlané úplně jinak barevnou opravnou tužkou. Komplet auto jsem vzal Tempem, tužku tím odstranil a většinu škrábanců taky, takže už to vypadá o dost lépe.

Měl bych na vás, další Subaristy, pár dotazů.

Kde kupujete náhradní díly? Mám trochu pomačkanou lištu na zadním nárazníku, není to nic hrozného, jen tam je ta černá lištička, která je kolem dokola odloupnutá a nevím, jak ji elegantně opravit, proto bych tam dal radši novou, pokud to nebude stát ranec.

Víte o někom, kdo v Hradci Králové servisuje Subaru? Na roční prohlídky to budu dávat do autorizovaného servisu, ale na takové ty menší věci bych to raději dal soukromníkovi.

A nakonec několik fotek, abyste věděli, o čem vůbec píšu :).

Michal
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Majklaz dne čtv lis 15, 2018 11:00 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od Slavek_xxx »

Pekna. To klepani motoru zatim neres, jestli je tam dost oleje a chladiva, muze poklepavat pist a u EJ20 motoru muze klepat i nekolik set tisic kilometru...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od VDC »

Ahoj Michale, vítej mezi námi. V jakém servisu jsi se byl ptát ? V republice není mnoho opravdu kvalitních Subaru servisů, tak jestli jsi trefil zrovna některý z nich...

Spotřební materiál nakupujeme tam, kde ho mají nejlevnější. :-) ML Parts, autodily24, Granex, MJAuto a další, co Google vyplivne. :-)

No a co se vrakovišť týče, tak buď Subatech nebo Subaru-Kladno
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od Majklaz »

Díky, byl jsem v Chalupa motors v Pardubicích, první servisak vypadal docela v pohodě a ten, který mi to předával, vypadal že má hodně dobrý přehled.
Jde to přímo z motoru a jen při startu, třeba 4x to klepne, pak je klid. A je to tak 50/50. Jednou to udělá, jednou ne... Zatím to řešit nebudu, ale zase si říkám, že bych využil té záruky, než uplyne (1 rok, nebo 10k km od nákupu auta). A kdyby to byl jen píst, tak by to ani nestalo tolik a pokryla by to záruka.
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od Levap »

krásný auto :-)
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od quickly »

ahoj Majklaz, vítej u nás *_*=*_* , já jezdím k Chalupům do servisu (všechna 3 auta), dříve (s SH a SpecB) jsem jezdil do HK k panu Polákovi. K Chalupům jsem přešel, protože jezdím častěji do Pardubic ( i když mám HK i Pice stejně daleko), mají o třetinu levnější olej a díky většímu zázemí je větší šance najít v kalendáři místo na servis. Starší auta bych dával spíše k Polákovi, má moc šikovného mechanika, nová auta asi k Chalupům. Pokud půjdeš k p. Polákovi, tak se připrav, že není moc komunikativní typ, ale autům rozumí. Pokud občas jezdíš do Prahy, tak bych doporučil se domluvit na kontrole v AWD, protože mají dost zkušeností.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od Majklaz »

Levap díky za pochvalu, quickly díky za tipy. Byl jsem právě u Chalupy kvůli tomu, že měl dříve čas, jinak jsem z HK, takže je pro mě blíž Polák. Jen mě moc nenadchla paní na telefonu, otrávená až za hrob, plus neměli čas, takže Chalupa vyhrál. Do Prahy občas jezdím, ale na servisování auta by mi to moc nevyhovovalo.
Za olej jsem platil teda docela dost, nebo nevím kolik se normálně platí za Castrol EDGE Prof. 5w30 OE v servisech, ale 2 360 Kč s DPH za 4,2l mě moc nenadchlo, když si můžu koupit 5 litrů za 1 200 Kč.
Teď mám různě pojížďky, ale asi zkusím toho Poláka. Jo a ještě jsem nenapsal, že bych na auto rád dal tažné zařízení. Procházel jsem tu fórum ale většinou se řešilo TZ na Forestery. Rád bych odepínací, většinou jsem narazil na Westfalii, která ale není úplně nejlevnější :-/ Chci to kvůli držáku na kola, který budu teprve také pořizovat. Máte nějakou jinou značku? Na internetu jsem toho moc nenašel, výrobci, které znám, většinou neměli přímo na tuto Imprezu ten správný typ. Nebo jestli to jde zaměnit s TZ na jiné auto...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od quickly »

Majklaz: ohledně tažného napiš na sklad@chalupa-motors.cz, většinou nabízejí originály i druhovýrobu a jsou schopni říct i cenu montáže.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od VDC »

Jinak zapomeň, že by tam šlo tažné z jiného modelu. To neexistuje. Jednak to nejde konstrukčně a pak legislativně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od Traveller »

Majklaz píše:Levap díky za pochvalu, quickly díky za tipy. Byl jsem právě u Chalupy kvůli tomu, že měl dříve čas, jinak jsem z HK, takže je pro mě blíž Polák. Jen mě moc nenadchla paní na telefonu, otrávená až za hrob, plus neměli čas, takže Chalupa vyhrál. Do Prahy občas jezdím, ale na servisování auta by mi to moc nevyhovovalo.
Za olej jsem platil teda docela dost, nebo nevím kolik se normálně platí za Castrol EDGE Prof. 5w30 OE v servisech, ale 2 360 Kč s DPH za 4,2l mě moc nenadchlo, když si můžu koupit 5 litrů za 1 200 …
Je pravda, že olej (Motul 5W30) pořídíš v Praze v AWD prakticky za polovičku..., a hned jsi na stejných prachách i po zaplacení cesty. A navíc tomu rozumějí. 8-?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od Slavek_xxx »

Jinak tazne na tento model neni drahe a je bezne k sehnani. Na rozdil od predhoziho GG...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od Levap »

Podle fotek to je 2.0 RS. Je to tak? Aspoň zvenku podle zadního nárazníku to tak vypadá.melo by to mít vevnitř lepší sedačky apod.
Zajímá mne za kolik s tím jezdíš. Mne to bere kolem 8.5 v průměru.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od Majklaz »

Jojo, je to RS. Převážně jezdím město, kde se snažím jet s lehkou nohou a jsem na 10 litrech. Když jedu rozumně, tak třeba HK - Pce těch 8,5 litrů taky dám. Ale na okreskách to zatím rozumně neumím, užívám si to auto, takže cesta do Orlických hor na chalupu a zpátky je taky zhruba za 10 litrů. Vlastně ať jezdím kdekoli, tak jsem na 10 litrech - město, okresky, dálnice. Teď budu dávat auto do servisu kde budou mj. čistit škrtící klapku, třeba to potom bude trošku jinak (cca od 2-2,5 tis. to auto netáhne i když sešlápnu pedál na podlahu).
jammie
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv led 31, 2013 10:00 pm
Jméno a příjmení: juraj

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od jammie »

cistenie klapky pri MY 08 je rovnake ako v navode na wiki? netreba po vycisteni nic nastavovat?
https://subarufanclub.cz/wiki/navody/ci ... _r.v._2004
ex-Legacy MY 2000 92 kw
Impreza MY 2009 110 kw (benzin)
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza

Příspěvek od Majklaz »

To právě nevím, proto to raději nechám na servisu. Říkali mi tam, že se potom nic nenastavuje v ŘJ, musí si to sednout samo.

Moc mi nevyhovuje Subarácký klíček, daly by se vnitřnosti přeskládat do něčeho takového? Jak je to pak s kvalitou signálu a s imobilizérem, čip tam je kam nastrkat?
odkaz
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“