Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Díky. Zatím jsem se nezkoušel na parkovišti točit abych to vyzkoušel, za normálních podmínek mi nepřišlo, že bych poskakoval.
Každopádně teď se kolem auta moc nedaří, nejdřív se mi před týdnem podařilo ťuknout do paní, viz. foto níže >:-& . Vše šlo rozleštit, všechno to akorát byla její barva. Jen mám trochu promáčklý blatník a nelícuje mi se světlem. Holt jsem nečekal, že při prvním probliknutí oranžové to zadupne (a jo, uznávám, že jsem akorát chtěl přidat, že se za ní ještě vejdu, moje blbost...hlavně jsem nikam nespěchal a jel jsem na klid, prostě pátek odpoledne a v hlavě po pracovním týdnu prázdno).
No a pak mě nějaký dobrák orazítkoval zadní nárazník a ztratil jsem záslepku, plus mám malý škrábanec, ale zase to je jen jeho barva a půjde to rozleštit. Ani nevím kdy se to stalo, všiml si toho až můj táta když šel kolem auta. Každopádně tam, kde normálně parkuji, jsem záslepku nenašel. No vypadá to bez ní hrozně...
Na konci měsíce už budou mít čas v Subaru HK tak jim tam dám auto a uvidíme, co s tím motorem vymyslí... :-/
Přílohy
IMG_20190410_165338.jpg
IMG_20190410_165345.jpg
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Auto mám stále v servisu, včera mi přišel dopis od pojišťovny abych jim poslal nějaké podklady, tak jdu dnes do servisu kvůli nafocení apod.

Jinak táta vyklízí garáž a máme tam tyto kola, nechal bych je za 7 000 Kč. Neměla by být kopnutá, co jsem zběžně koukal tak vypadaly v pohodě, bez nějakých větších oděrek. Jen rozteč je jaksi nesubarácká :-/ Pneumatiky jsou spíš k 6 mm, takže v pohodě.
https://auto.bazos.cz/inzerat/104115438 ... -22560.php
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Peripetie s autem pokračují. Pojišťovna chtěla foto přímo poškozeného dílu, takže mi včera volali ze servisu ať se přijedu podívat, že už to mají rozebrané.
No jedním slovem masakr. Jeden válec v sobě má dost mapy od rzi, ten naproti němu trochu taky. Všechny písty kde mají černou kluznou plochu, je ta černá barva nebo co to je jakoby oloupaná, je jen trošku na krajích. Klikovka naproti tomu vypadá celkem dobře. Trochu jetá je a bude potřeba ji přebrousit, ale v porovnání s válci a pístům je bez problémů. Platforma, na které je olejové čerpadlo, měla tři šroubky povolené na max, šly vyndat rukou (to se ale prý občas stává a neměly by vypadnout, protože pak jsou o něco opřené - každopádně je zvláštní, že to nežralo olej, protože to nemohlo pořádně těsnit).
V servise říkali, že tohle ještě neviděli :-/ Prý jim to připadalo, jako kdyby někdo auto utopil, pak to zarezlo a následně se to odtrhlo.
Dnes bych měl dostat fotky od servisu a nový cenový nástřel abych to poslal pojišťovně, tak sem pak něco dám.

Každopádně řešení jsou dvě, podle toho, jak se k tomu postaví pojišťovna.
A - pojišťovna to proplatí do nějaké výše a zbytek zaplatím já - v tom případě výbrus, nové písty apod.
B - pojišťovna nedá nic - vezmu motor z vrakoviště a podle stavu se udělá co bude nutné

Radost z "nového" auta po jednom roce ježdění celkem rychle opadla. Tak doufám, že se k tomu pojišťovna postaví čelem, já budu mít po GO motoru a budu moct spokojeně jezdit [3GEARS]. I tak v tom ale zahučím víc, než jsem plánoval...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Tak to je tedy pěkně blbý. Nedivím se ti, že radost opadla.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Tady je ta nádhera
Přílohy
P1000835.jpg
P1000839.jpg
P1000842.jpg
P1000852.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od sima »

Sakra :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

No to je teda humus. :-/
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Dnes přišlo vyjádření z pojišťovny, že schválili pojistné plnění v maximální možné výši 50 tis. Kč. Ohledně pojistek jsem dost pesimista, takže jsem s tím nepočítal a udělal mi to pořádnou radost. Sice to vypadá, že si na auto ještě několik týdnů počkám - výbrus dělají po sériích, takže to můžou po dovezení udělat druhý den, ale třeba až za 14 dnů. A taky v servise nemají všechny díly, budou je objednávat, ale to snad nebude nějak dlouho trvat.
Kalkulace opravy je na cca 75 tisíc, takže ještě budu doplácet, ale vzhledem k rozsahu oprav jsem spokojenej.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

No tak hurá, alespoň něco !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Už jsem přes čtvrt roku bez auta, stále čeká v servise na výbrus klikovky. Bohužel nevím, kam klikovku poslali, zítra jdu do servisu pro kontakt. Leží jim tam měsíc s tím, že se jim do toho nechce, protože musí přenastavit linku kvůli jednomu dílu. To je sice hezký a chápu, že radši udělají za den 5 dílů než jeden, ale taky by mohli pochopit, že kvůli tomu, že nemám auto, odkládám všechno možný a už je to na hraně únosnosti. Z pojišťovny už mi přišla druhá upomínka k zaslání zbývajících podkladů (foto nových dílů a opravy, faktura), s tím, že pokud nepošlu, plnění nebude.

To jsem si jen tak vylil srdíčko, abych aktualizoval vlákno :-/ Jinak mám v plánu dát folie na okna, jednak kvůli praktičnosti (nebude tam tolik vidět) a kvůli vzhledu. Budu volit asi nízkou propustnost, uvidím, až mi jednotlivé popustnosti ukážou. Kamarád má jednu z těch nejmenších propustností a přijde mi to celkem v pohodě.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od quickly »

Já mám fólie 5% propustnost na všech autech a úplně v pohodě.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od cleo »

Jak pise quickly, s 5% tam neni videt, pritom ven je a vypada to dobre.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

[BANANA] dneska si jdu vyzvednout auto, nakonec bylo v servise tři měsíce a dva týdny. Už jsem si myslel, že se snad nedočkám. Nakonec tedy výbrus válců a přebrus kliky, s tím spojené nové písty a ojnice. Když byl motor venku, udělaly se i rozvody, protože kladky už měly něco za sebou (podle servisky se rozvody dělaly, ale bylo tam napsané jen "roz" a kdo ví, jak to bylo. Každopádně už to bylo potřeba udělat, kladky šustily nebo hučely).

Předpokládám, že mi v servise řeknou, jak se k motoru teď chovat, ale rád bych dostal nějaké rady i od vás. Jak se má správně zajíždět motor a kolik km? Kilometry jsem se většinou dočetl že cca 5 tis km a pak vyměnit olej, ale styl jízdy moc nevím. Díky :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

No tak paráda !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Včera jsem se byl projet na chalupu a zpátky, takže trasu, kterou mám najetou. Auto mnohem líp táhne odspodu, nemusím tolik točit aby to jelo (kvůli zajíždění to ani k omezovači točit nechci) a nejspíš i díky tomu jsem měl spotřebu kolem 9 litrů, a to jsem se rozhodně necoural (podle palubáku). Dokonce jsem viděl číslo začínající osmičkou, což se mi dřív poštěstilo jen při ustálené rychlosti např na Hradubické.

Takže ve zkratce - lepší zátah, menší spotřeba, teď už jen bez dalších problémů jezdit.
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“