Majklova Impreza MY08

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Tyjo tak to mně to včera připadalo výraznější a chvíli potom mi začala svítit rezerva, tak to mám přesně opačně :D Ještě mě napadly ventilové vůle, našel jsem tu jedno téma kde se to řešilo a při kontrole prý OK, ale při nastavování musí motor ven a je to kolem 10k, je to tak i u tohoto motoru?
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 249
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od majkl73 »

Čau, zkus vyresetovat jednotku odpojením baterky přes noc nebo přes OBD, skoro bych se vsadil, že to cukat přestane. Dělá mi to taky, jednou za čas to začne špatně táhnout a cukat mezi 2-3 tis. otáček, naskáčou tam korekce předstihu od knock senzoru a pak to takhle blbne. Stačí vyresetovat, vypnout zapalování, 10s, zapnout, 10s, vypnout a pak to zase jede normálně.
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Díky, zkusím to, ale moc nadějí tomu nedávám, jestli se nepletu, tak mi v servise ŘJ resetovali. Takže nechám přes noc vypojenou baterku, zapnu zapalování, vypnu, 10sec, zapnu, 10 sec, zase vypnu a pak můžu frčet? Před pár dny jsem měl odpojenou baterku a všechno pak docela dlouho nabíhalo, tak jsem myslel, že to už vyresetované je. Ale rovnou jsem startoval po cca 10 sec, nevypínal jsem to. Kdyby to pomohlo, tak by to bylo super :)
majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 249
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od majkl73 »

Já nevím, jestli je to u Tvého motoru stejné, jako u mého - těch cca 10s potřebuje škrtící klapka na to, aby si osahala krajní polohy, ale jenom při prvním zapnutí klíčku po restartu. Tzn. poprvé po restartu zapnout na cca 10s (kalibrace klapky), vypnout, nastartovat a tradá....To první vypnutí se dělá pouze když to resetuješ přes OBD.
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Když jsem měnil svíčky a měl cca 3 hod odpojenou baterku, tak bylo slyšet, že si to právě kalibrovalo, takže to tím asi nebude :( Ale zkusím to ještě jednou :)
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Cukání pokračuje, dal jsem tam jiný senzor klepání, ale bez výsledku. Neprošel jsem na STK (mám jiné ET disků, doufal jsem, že přivřou oko, to se nestalo). Očividně to nebyl fanda, protože mi to nedal kvůli ET disků a kvůli tomu, že mi svítil málo oranžově jeden zadní blinkr... Dál tam napsal nesmysly jakože sákne diferenciál a převodka řízení, přitom jsem dva týdny před tím byl pod autem a všechno bylo OK, v servisu si toho taky nevšimli, takže nesmysl. Ale třeba lehce sáknoucího tlumiče si nevšiml, tak nevím no <:-< Do konce týdne má být ošklivo a zima, potom tam dám letní a už by neměl být problém. Až to budu mít za sebou, hodím to panu Polákovi do servisu, ať se koukne na to cukání a taky na to klepání, jestli tomu přijde na kloub. Už mám docela jasně vysledováno kdy to dělá, ale je mi to k ničemu. Vyměnil jsem taky plynové vzpěry 5. dveří, protože se blbě otevíraly. Bral jsem ze subatechu, takže jeté, ale fungují. Není to jako nové, ale účel splnily.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

To teda zamrzí, narazit na pitomce.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
adavid555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 237
Registrován: sob zář 26, 2009 8:11 pm
Jméno a příjmení: David
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od adavid555 »

U toho ET disků tam není žádná tolerance?

odesláno z XRN 2
passat b5.5 V6
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Mira »

Co je psaný, to je daný. Máš snad u pneu toleranci? :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

V čechách určitě. Nevidím žádnej důvod když je povolený 45 a 55 tam mít 48. V čechách to možný není. Zase se to tam musí napsat. To je docela blbost ne?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od VDC »

Je to debilita, ale v tomhle jsme zase papežštější než papež. Žádná tolerance. Respektive tolerance být může, ale nesmíš jet na stk na blind.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Byl jsem v Olfincaru v HK, kde se říká, že toho projde dost. Ale očividně záleží na tom, koho dostanete, případně co máte za auto. Byl jsem tam 4 roky zpátky s Felicií, která na tom nebyla moc dobře a ještě mi ji vychvaloval že na to jak je to starý auto tak super (lemy před vyvařením, brzdový trubky zralý na výměnu, silentbloky víceméně všude kaput). No žárovku jsem vyměnil (je pravda, že už nesvítila oranžově skoro vůbec), tak tam příští týden zajedu na letních a už snad nebude problém.
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11885
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Traveller »

Tak to je bohužel všude. Narazíš na debila a nepomůže ti nic.
Já myslím, že už to bude v pohodě. Kvótu těch, kteří neprošli jsi jim už pomohl splnit, takže nebudou mít ani oni popotahování, že u nich projde každý. A při opakované STK už ti pakárnu dělat nebudou.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od Majklaz »

Opakovaná STK už byla rychlovka, kouknul se na kola, žárovku a bylo hotovo.

V pátek jsem měl v Subaru HK auto na poslech klepání motoru. Měli to tam od rána a průběžně zkoušeli startovat. Výsledek je takový, že zvuk je přesně jako když klepe klika, ale je záhadou, že to dělá jen při startu a později už ne. Teoreticky by to prý mohlo zapříčinit i nechuť motoru v určitém spektru otáček, že zvýšené vibrace od kliky zaznamená senzor klepání a změní předstih (proto nový senzor nepomohl). Koukali se do oleje a moc se jim nezdál, na to, že na něm je najeto asi 7 tis. km tak že byl poměrně špinavý a hlavně se tak zvláštně převaloval, na sluníčku na něm byly vidět jakoby mastné stopy (při výměně oleje mi v Chalupa motor taky říkali, že na to, že jsem to dal vyměnit dřív, tak byl poměrně zas...špiněný). No na konci měsíce mám u nich termín, vypustí olej, kouknou se co je na dně vany a pokud tam bude bordel, tak je diagnóza jasná - klikovka >:-& . V půlce května mi končí ta záruka co jsem si přikoupil v bazaru (normálně se do takových věcí ukecat nenechám, trochu toho lituju, ale náhoda je blbec, třeba mi to uznají), tak mám malinkou naději, že bych neplatil celou opravu sám...

Do toho mi přijde, že když při parkování apod. více vytočím kola tak hučí servo a musím víc šlapat na plyn, jinak mi to chcípne. Zatím jsem to tady nehledal, ale hádám správně, že to bude buď vadné servo nebo viskóza? Pomohla by výměna oleje?
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Majklova Impreza MY08

Příspěvek od námořník »

Pokud by to byla viskóza, tak by jsi při plným rejdu "skákal" a výměna oleje nepomůže.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“