Přecedovo Kredenc a další povozy....

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19030
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od hamoun »

sima píše:
Kýble jsou v jistých podmínkách nej,
nez jsi sehnal pulene prepravky, co? taky na chlazeni, kdyz nejsou schody .. jo .. verim, ze kyble umis pouzit :)
škoda superb
ex WRX 2008
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od sima »

mnov píše: Tyto kýble po čase zkřehnou a nevydrží nic.
Tak tj blbost Marku, mám kýble několik let a ani jeden neprasknul. Věřím, že jsou kýble A kýble, mě je dodává kámoš, jsou ověřené, ale i ty co mám jako první z jiného zdroje zatím furt drží, tj už pět let. No a když praskne po těch letech nakrásno tak praskne no, dostanu nový, nebo koupím, službu to splnilo ne? Kua to jsme to tu předsedovi pěkně zakýblovali :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od sima »

hamoun píše:
nez jsi sehnal pulene prepravky, co? taky na chlazeni, kdyz nejsou schody .. jo .. verim, ze kyble umis pouzit
Půlené přepravky sem radši nebudu tahat ;-D ty jsou úplně nej, mám tři a furt se točí, nespočnou ;) došlo to tak daleko, že jsem dnes otevřel kufr lesníka a tam basa plná prázdných lahví, byla tam od neděle, úplně jsem jí zazdil. Nevím kde mě hlava stojí :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od mnov »

Je pravda, že fasádu jsem dělal před více než dvaceti lety. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od sima »

No plasty jsou dnes jinde, tj fakt, já dám klidně i tu značku výrobce té směsi stavební, začíná to na S, nenosím to v hlavě, taky je pravda, že je to hodně drahá směs, odolná, má dá se říct vícero využití, nepraská ani v tenké, ani v silné vrstvě, snáší mráz, hic, vlhkost, tj hlavní požadavek na ní, skvěle drží na čemkoliv.
Takže i ten kýbl nebude úplně forový.
Já jej bral právě proto, že kámoš říkal tyhle ti dám, ty jsou moc dobré.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Já si s kýblema začal, tak si za to můžu sám
Ale to nevadí, je to přínosná diskuse.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Dneska jsem Kredencovi věnoval dopoledne. Minulý týden se ozvaly vlevo vzadu desky, tak jsem je hned objednal a dneska jsem je jel vyměnit.
Levá vnitřní deska už byla na plech, ale kotouči moc nestihla uškodit. Jak jsem zaslechl kov na kov, brzdil jsem velmi jemně. :-)
Objednával jsem, tak jako ve většině případů, na MLparts. Z toho, co tam na zadek mají jsem se rozhodl zkusit desky Brembo.
Když už jsem se v tom vrtal, tak jsem sundal kotouče, abych zkontroloval pakny. Udělalo mi velikou radost, že po třech letech od repase je všechno rziprosté. Takže jsem vnitřky vyfoukal, kotouče jsem zevnitř v rozích očistil drátěným štětcem a taky vyfoukal. Ručku jsem znovu nastavil, takže teď jde do plnejch na čtvrtý zub. Funkční ručka je pro mě naprostá nezbytnost. Jednak kvůli tomu krpálu, ve kterém máme barák a druhak prostě proto. Ručka má fungovat a u automatu dvakrát. :-)
Vodící čepy chodily krásně, takže jsem s nimi nic nedělal. Pístky šly zamáčknout rukou. Takže vše v pořádku.

Když už jsem sundaval kola, přezul jsem auto na letní Coopery Discoverer AT3. Disky jsem před tím očistil tím utrejchem, co mi dal na vyzkoušení Seatik. To je teda mazec !! Jen jsem s hrůzou zjistil, když jsem umyl špínu, že moje milované Kosei, jsou po 7 letech od renovace, zralé na renovaci novou. Jednak jsou sem tam na patce nějaký stopy z terénu, ale hlavně už jsou místy puchejře a pod lakem zoxidovaný hliník. Takže po sezóně je vyzuju a nechám je znovu zrenovovat. A nechám to udělat u někoho fakt šikovnýho. Jsou to nejlepší disky na světě, tak si to zaslouží. :-)
.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6338
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od cleo »

Ty Bremba jsem daval na Forestra, budes spokojenej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od spm »

Hmm, to mi pripomina, ze me to nastaveni rucky ceka znova... a vubec se mi do toho plazeni pod autem nechce :-DDD vlastne celkove s tou ruckou nemam moc stesti, pokazde mi vydrzela fungovat dobre akorat par dni :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Desky už si sedají a brzdí to hezky. Jsem spokojenej.
Jeníku to je divný. Ten mechanismus je jednoduchej. Mě fungovala ručka od posledního štelování 3 roky. Jen už teď na plno brzdila asi tak na 6-7 zub. Ale udržela i půl tuny na káře.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od spm »

Ja mel napred pakny uplne na houby. Pak se to menilo a dobry, ale po chvili se to zhorsilo, asi jak byly novy, nezajety. Jsem to sesteloval a super, akorat jak jsem ti posledne volal a udelal jsem si na ty rucce vejlet, tak uz to zase zabira az dost nahore, takze znova :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Jo tak.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od mnov »

VDC píše: Když už jsem se v tom vrtal, tak jsem sundal kotouče, abych zkontroloval pakny. Udělalo mi velikou radost, že po třech letech od repase je všechno rziprosté.
Já koukal na pakny u Forestera po devíti letech a vše OK. A to to tím i brzdí. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Marku při normálním používání bych se tak moc nedivil. Ale od chvíle, kdy jsem to měl naposled rozebraný, jsem byl 2x v Milovicích a celkem dostkrát jsem brodil různý potoky. Tak mě potěšilo, že je tam všechno v pořádku.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Dnes je ten slavný den, kdy k nám byl přivezen, náš "eggvan" opraven !!! Obrázek

Před nějakými dvěma, třemi měsíci, začal motor Toyoty běžet na 3 válce. Svíčky už měly dost najeto, tak jsem si myslel, že to bude svíčkami. Ale nebylo to úplně jako když nepálí svíčka. Hulilo to bíle a z vejfuku to smrdělo. Nicméně jsem za tím v první chvíli nehledal nic vážnějšího a s podvladou jsme Toyotu odtáhli na špagátu před dílnu, abych jí netrápil jízdou. Tam stála asi tak měsíc, než jsem vyhodnotil, že na to prostě nemám čas a stejně by to chtělo vyměnit spojku.
Tak jsme se doma se Zdeňkou domluvili, že zavolám panu Kantovi, to je člověk, od kterého jsem Toyotu před 12 lety kupoval a který je spravuje. Má dílnu v Liticích, což je periferie Plzně.

S panem Kantou jsem se domluvil, že to přivezu a s Vláďou jsme to k němu odvezli.
Bylo milý, jakou měl neskrývanou radost, když jsem mu do telefonu říkal, že bych potřeboval spravit Toyotu, kterou mi kdysi prodal. Překvapeně a potěšeně se ptal, vy ji ještě máte ? I když jsme jí k němu přivezli a když jsme pak spolu komunikovali, tak byl milej. Evidentně měl z toho radost, že to auto pořád žije. On normálně takhle milej není. Normálně je to trošku studenej čumák. :-)

Bohužel, když motor prohlédl tak zjistil, že je prasklá hlava, díky čemuž teklo chladivo do druhého válce a ten vyreznul. Ta hlava už musela být prasklá relativně dlouho, protože když auto pár dní stálo, tak po nastartování hulilo bíle. Ale furt všechno fungovalo, tak jsem to neřešil.
Zdeňka po novém roce změnila zaměstnání a začala do práce chodit pěšky, tak motor Toyoty přestal denně běžet a k tomu byla zima a to zřejmě byla ta poslední kapka, která motor popravila.
.

Obrázek
.
Když mi pan Kanta volal, byly mi nabídnuty 2 varianty řešení. Oprava mého motoru, což byl nesmysl, protože hrubý odhad generálky byl tak 80 kkč. Varianta 2, že tam má motor ze svého auta, najeto bratru nějakých 180 kkm a že by mi ho nechal za 20000. Rovnou jsem řekl, že jasně, že to beru. Rovnou jsme se domluvili, že je třeba vyměnit chladič, že původní je po těch letech v hajzlu. K tomu tu spojku.
Předběžný odhad ceny byl 50-55000.

Nebylo to pochopitelně málo, ale Toyota za těch 12 let nestála nic, kromě provozních nákladů. Takže si takovou investici rozhodně zasloužila.
Zdeňka nadšená nebyla, ale je to rozumná žena a Toyotu miluje, takže shledala, že se nedá nic dělat. :-)

Minulý týden ve čtvrtek jsem byl opravu zaplatit a vyzvednout klíče. Pan Kanta mi ukázal hromadu věcí, které byly špatně. Kromě motoru, chladiče a spojky, byla stářím prasklá hadice sání.
Takže vše vyměněno, nový chladič je 22mm silný, ten původní byl 17mm. Samozřejmě nové náplně a filtry, těsnění sání a výfuku.
Konečná cena 54829 kč.
.
Takhle vypadal původní chladič a vnitřek chladícího okruhu.
Přiznám se, že jsem dobytek a chladící kapalinu jsem v Toyotě nikdy nevyměnil. Ona nic nechtěla, tak jsem jí nic nedal... :-)
Obrázek
Obrázek
.
.
A dneska jsme konečně Toyotu vyzvedli. A když jsem jí nastartoval, nevěřil jsem vlastním uším. Šepot lučních květin !! Náš původní motor byl proti tomu jako žentour. :-) Spojka jde lehoučce. Je to nádhera, Toyota je znovu plně funkční a mám z toho obrovskou radost !!
.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“