Přecedovo Kredenc a další povozy....

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Petře ono by tě to myslím naučilo i při tvé tělesné konstituci a případné emoční nevybouřenosti, že tahat beton v kýblích je dřina na hovno. Velký kusy se tam nevejdou, menší kusy ti zaberou půl kýble a pak to obsejpáš jako vocas, abys efektivně využil prostor. Není dřina to rozbít. Je dřina ten transport v rukou z baráku na káru, když tam nezajedeš kolečkem.
Snažím se ty stavební hmoty brát do ruky, potažmo na lopatu co nejméněkrát.

Tenhle beton byl na škváře a škvára se musela napytlovat a musí se odvézt na skládku a skládkovné za škváru stojí 1400 bez dph. Takže bylo žádoucí ten beton zbytečně nemíchat se škvárou a nepřidávat jí na váze.

Běžnou stavební suť transportuju v kýblích. A beru to na lopatu pouze jednou. V kýblu to vynesu ven, naložím na vlek a vysypu ve sběrném dvoře do kontejneru.
Vždycky si ťukám ve sběrňáku na hlavu, když vidím, jak tam zoufalci přivezou suť na vleku a ideálně hliníkovou uhelkou to lopatujou do kontejneru. Ono se jim to cestou pěkně sesedne a nejde jim to podebrat. Takže to mají na lopatě minimálně 2x. Jednou na stavbě, kde to pravděpodobně naložili do kolečka, pak s tím dojeli na káru, vysypali a pak to znova musí vylopatovat ve sběrném dvoře. Totální derivace neefektivity.

V Plzni je ve sběrném dvoře limit 1 t na hlavu a měsíc. To mi běžně stačí, když to nestačí, tak "veze" suť Zdeňka a když se bouralo jádro, tak šli "vozit" suť Štěpka se svým Vašíkem.
Prostě občan Plzně s občankou.
Jenomže ty váhy střílí od oka. A vzhledem k inteligenci obsluhy ve sběrňáku jsou to někdy dost hausnumera, co se mi snaží namluvit. Když se vozila suť v Yaroušovi, byli schopní mi tvrdit, že je to půl tuny. Tak to jsem se jim snažil vysvětlit, že půl tuny by to auto zlomilo, že je tam max půlka. Tak mi psali 300 kg

Takže na základě toho, že mi bylo jasný, že ve sběrném dvoře by tu váhu betonu odhadli tak na 6 tun, jsem ten beton vezl na Recykláč, což je v Plzni recyklační centrum na stavební hmoty. Oni to melou, třídí a zase distribuujou jako zásypový materiál. Uložit tam tunu suti stojí 200 kč bez dph. Takže prostě drobný.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19121
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od hamoun »

Tomáši .. ja mel to stesti, ze jsem to mohl nosit a vozit na zahradu (kdyz z patra, tak v kyblu a pak na kolecka a hromada uprostred ... )
a treba v podlahach jsem nemel skvaru, ale "hlinu" (jemny, hnusny, jil ... asi to, co vykopali pri stavbe, nacpali do podlah misto skvary) ...

nakonec to vyvazely Tatrovky, kam to nakladal nakladac .. bylo jich 14 ... takze fakt slusna kopa stavebniho bordelu :)

kdyz se vylepsila zahrada, objednaval jsem na vetsi akce v pozdejsi dobe kontejnery ... a tam jsem to vozil taky v koleckach. takze .. nenaucilo, ale mel jsem lepsi podminky ... :)

pokud jsem vozil pozdeji mensi akce (nebo zasobu z vice akci) na voziku, tak na skladku a s poradnou ocelovou lopatou ... nejsem masochista s hlinikem a prehazivanim suti z voziku do kontejneru ve sbernem dvore ... :-D
nemel jsem ani tazne, ani vozik. takze to byly max. nizke desitky plnych voziku pri pujceni "soupravy" od byvaleho tchana ...

nicmene ... myslim, ze kdybych mel tvou soupravu ... nebo nemel moznost delat skladku na zahrade, ... bylo by to vsechno jinak :)

uprimne koukam, jak to vsechno delas s timto zpusobem likvidace odpadu. to sleduju uz delsi dobu .. pytlovani a postupne odvazeni .. silene :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14844
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od Tapan »

Ono vyházet a vyvozit bordel doprostřed zahrady umí každej blbec. Jenže pak tam ta halda suti bude 15 let, protože jak člověk dodělá barák, aby byl obytnej, potřebuje si dát trochu voraz. A pak už se nedokopeš do takové debilní a zbytečné dřiny.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19121
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od hamoun »

proto jsem objednal odvoz ... :)
pred nastehovanim nebo hned po ;)

jen vim, ze cena byla .. nepekna .. ale byla to sut bez dalsiho bordelu ..
ten byl bokem (drevo, trubky, lepenka a kdovico) .. to usetrilo dost penez :)

ale to uz jsme mimo tema :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Já to takhle řešil i při první rekonstrukci baráku. Tam to bylo jednodušší v tom, že tam byla obecní skládka, kam se to dalo vozit. Takže jsem měl pásovej dopravník a lifroval jsem to dopravníkem na káru a rovnou pryč. Jakýkoliv meziskladování mě štve.
Tady mám výhodu, že všechny sběrný dvory a recykláč jsou 2-3 km od baráku, tak ten průběžnej odvoz zabere půl hodiny.

Jen ta škvára musí na řízenou skládku, ale tý je naštěstí minimum.

Jinak stavební vědro je prostě strategická nádoba. Když jsem byl pro ten písek, byly v korbě vleku natěsno narvaný v celý ploše stavební vědra. A doma jsem to jen vynosil i s kýblema a to co napadalo mezi ně jsem naložil do dalších, což bylo tak 10 kýblů.
9 metráků složeno za 20 minut.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od sima »

VDC píše: Takže na základě toho, že mi bylo jasný, že ve sběrném dvoře by tu váhu betonu odhadli tak na 6 tun, jsem ten beton vezl na Recykláč, což je v Plzni recyklační centrum na stavební hmoty. Oni to melou, třídí a zase distribuujou jako zásypový materiál. Uložit tam tunu suti stojí 200 kč bez dph. Takže prostě drobný.
Tj právě ono, tu za to opět a typicky, klasicky chtějí majlant, opět se utvrzuji už léta áno, že je tu vše oproti vám v čechách tak neskutečně předražené, proto jsem se i ptal.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

No standardní cena za uložení tuny suti na skládce je nějakých 800 kč/t. Ten Recykláč je mimořádně cenově zajímavej, protože to je pro ně vstupní surovina pro další zpracování. To je pro mě další velká výhoda, protože až budu potřebova zásypový materiál, nebudu muset kupovat předražený štěrk, ale zase tam koupím betonovou drť příslušné frakce, která stojí taky cca 250 kč/t, což je polovina, proti ceně štěrku.

Jinak musím zaťukat, že stran dostupnosti stavebních materiálů je Plzeň město zaslíbené. :-)
V Horní Bříze, mém rodišti, 15km za Plzní se těží nejlepší písek na beton. Plavený z kaolinu. Lepší betoňák není.
V Chotíkově 10 km, nejlepší maltový písek. To není písek, to je hedvábí. Rolls-Royce mezi maltovými písky. :-)
V Liticích, to je okraj Plzně je kamenolom.
Ve Zbůchu, cca 10 km lze téměř zadarmo získat lupek, hlušinu z důlní těžby. Na podsyp skvělý !!
V Plzni Recykláč.
Prostě bomba !!
Když jsem kdysi dělal barák v Nadrybech, tak jsem si pro písky jezdil přímo do lomů. Měl jsem to cestou z bydliště na stavbu.
Dneska je v Plzni firma Štěrky-Písky, kde všechny tyhle materiály prodávají s rozumným rabatem, takže je samozřejmě jednodušší a časově násobně výhodnější si to koupit tam, kromě toho tam jsou zařízení na malé dávky a mají nakladač s tunovou lžící. Ne ty hovada s 3t lžící, jako přímo v lomech. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3138
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od Albi »

a ještě je to kousek do Dobřan (myslím Subaru servisu), prostě Plzeň ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Dobřanskej servis byl jeden z důvodů, který mě kdysi přivedl k Subaru.
A ono je fajn mít blízko i ten dobřanskej blázinec, kdyby toho všeho bylo moc... :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Předevčírem jsem byl zase pro písek, takhle pro to jezdím. Tentokrát toho bylo jen 860 kg.
Obrázek
Obrázek
.
A včera jsem byl vyvézt na skládce škváru. Jak předevčírem zapršelo, tak to bylo okamžitě celý zajebaný od bláta a bláto ze skládky je teda hodně intenzivní. Tak jsem celou soupravu musel cestou zpátky jet ostříknout do myčky.
Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19121
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od hamoun »

predsedo .. konecne to s tema kyblama chapu !!! jsem evidentne pomalejsi :)
tohle je dobry !!!! :) ...
..a ja si vlastne objednaval dovoz multikarou .. nemajic vozik .. :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Já tu nemám prostor na fůru, tak kýble jsou strategický řešení. Dneska jsem přivezl bílej betoňák. ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6344
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od cleo »

Kde jsi prosimte vzal tolik kyblu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19121
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od hamoun »

to budou ty, jak si je v pripade pozaru hasici podavaji v rade od reky (rybnika) k domu (stodole, stohu) .. a hasi s nima :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6344
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od cleo »




Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“