Přecedovo Kredenc a další povozy....

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od sima »

Jo tak HD meylle mám na forejsovi taky.Na minulém autě to byly krom Lemfordrů jediné kosti,které drželi-"na furt".Uvidíme co na forejsovi.Lemforder znám =)jak říkáš,drahé ale kvalitní,jen se dělaly zase už padělky,jak je zvykem.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Jinak mám teda za sebou zajímavou příhodu, která mě trošku vyděsila... Obrázek

Už když jsem odjížděl z Křivoklátu v sobotu večer, slyšel jsem po nastartování šustění, jako když je špatné některé z ložisek na alternátoru nebo servo pumpě, nebo něčem takovém. Bylo 22:30, když jsem odjížděl, tak jsem si říkal, že se na to kouknu ve dne.
V neděli jsem to neřešil, byl jsem v práci a včera sice taky, ale během dne jsem potřeboval dopoledne na chviličku odjet. A když jsem se vrátil, než jsem chcípnul auto, zaslechl jsem takové poťukávání. To je zvuk, kterej se z motoru ozývat nemá a samozřejmě vyděsí.
Odpoledne, když už byl v práci klid, šel jsem se na to podívat. Nastartoval jsem, klepání jsem neslyšel, ale zase slyším to šustění.
Tak jsem sundal kryt motoru, abych lépe slyšel, které to ložisko to může dělat, zahleděl jsem se mezi chladič a motor a kdybych měl umělý zuby, tak mi určitě vypadly z toho, co jsem tam uviděl. Takhle mi jen skoro vypadly voči z důlků. ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Technicky zdatnější z vás možná napadne, co to vidí, ale vysvětlím. Hlavní řemenice na klice je dvoudílná. Na středovou část je navulkanizovaná vnější obruč. A tahle vnější obruč se oddělila od té středové a vypochodovala ven. Ovšem bez jakéhokoliv projevu. Řemen zůstal na svém místě, auto posilovalo, dobíjelo. Zkrátka nic nenasvědčovalo tomu, že by se bylo něco takového stalo. Obruč zůstala viset mezi saharami a zbytkem řemenice. To klepání, co jsem slyšel, byla vrtule sahary, škrtající o obruč, když se to tam trošku hnulo.
ObrázekObrázek
Tady je hezky vidět, po čem ten řemen běhal. Vytvořil si nové drážky v té gumě. Obrázek

Včera jsem o tom psal Alsovi a ten mi napsal, že má doma řemenici z toho Parabolova motoru. Takže mi jí dneska přivezl do Dobřan, kde jsem se pro ní zastavil. Když jsem to Alešovi ukazoval, tak říkal, že už to párkrát viděl, ale že by to takhle vypochodovalo, bez vlivu na funkci, to teda ne.
Ale když jsem se ptal, jak moc má být řemen našponovaný a čím se to šponuje, tak jsem pochopil, jak to, že řemen zůstal napnutý i přes kus chybějícího obvodu v okruhu. Já netušil, že jedna z kladek je samošponovací přes pružinu.

Konec dobrý, všechno dobré... vyměněno...šustění zmizelo....

Obrázek

Upřímně by mě zajímalo, jak dlouho jsem s tím takhle jezdil. Ono to do auta nebylo slyšet, jen zvenku. ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19162
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od hamoun »

... no slusne ! .. hlavne, ze se neco tim "vypochodovanim" neposralo ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od romull »

Veliký štěstí Tome, a to pět minut po dvanácté =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Jechy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 692
Registrován: pon dub 06, 2015 4:46 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Jechort
Bydliště: Praha

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od Jechy »

Takhke to číst s tím dobrým koncem je to celkem v pohodě. Ale než jsi to zjistil a pak viděl... To bych se po...
Dobré, že už vše v pořádku.

Odesláno z mého X Compact pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R 180kW MY2006 H6
Subaru Legacy 2.0R 121 kW MY2006 H4 - Prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20648
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od námořník »

To je dobře že ti to tam nic nerozjebalo :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5605
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od Holaňďanka »

Jeeee Tome popravdě ja to taky slyšela,kdyz jsi odjížděl. Ale prd tomu rozumim a měla jsem za to že to tak máš normálně.
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od Doro »

To je Tomáši souhra obrovských haluzí a náhod. Mohlo se to stát někde v zahraničí nebo v okamžiku, kdy to fakt nejmíň potřebuješ. Jako Pavlovi v Chorvatsku, když upadl šroub kladky v rozvodech, kde to není vidět a nenadáš s tím nic, nevíš na co kouknout. Mě jednou vystřelila svíčka i se závitem - haluz, že to bylo doma a v okamžiku, kdy mi mechanik vez opravené auto...ani nedojel a rovnou zas odjel z5 ;-D ....atd.

Takto to vyšlo skvěle, doma a s minimem problémů.
Jj, toho je třeba si vážit, že se ty subárka snaží dojet dom a až tam se vysypat.... :-()()-: :-()()-:

Ale vůbec sem netušil, že je tam řemenice ze 2 částí - čučel bych na to, jak husa do flašky :-DDD
Napsal si to dobře, smíchy poskakuju v křesle.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

No ještě jeden paradox, ta řemenice se měnila před nějakými 40 000 km, během prvního velkého servisu na motoru, kdy se dělaly napínáky řetězu, kladky, ventily, svíčky atd. Tehdy se měnila i ta řemenice, protože už byla špatná. A podle toho, co jsme si včera psali s Alsem, tak se podle ceny asi dávala nová, ale zřejmě druhovýroba... I konstrukce by tomu odpovídala, protože originál je taky dvoudílný, ale průměr středu a vnější obruče je úplně jiný... Vnitřní průměr obruče je nějakých 100 mm, vnitřní průměr obruče na originálu bude tak 60 mm. Tam kdyby se to takhle rozlezlo, tak už se to nedošponuje, to by spadlo.
Už po těch letech nedokážu říct, jestli jsme se o tom tenkrát v Dobřanech bavili, nebo ne, jestli je to originál nebo druhovýroba.

No nic, fakt jsem rád, že se to neposralo v těch 140 km/h, chvíli před půlnocí, někde na půli cesty z Křivoklátu... :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2225
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od Metuzalem »

Asi dobrá karma, Tome... Napadá mě, že až si tohle přečte spm, tak začne slyšet šustění také u svého OTB :-)
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od catana »

Me OTB uz susti asi 4 roky, ale nikdy servis neprisel na to proc :-D Nekdy pred rokem menila remenice a tvarili se ze tam nic nestandardniho neni. Mozna budu prekvapeny :-DDD :-DDD
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od VDC »

Metuzalem píše:Asi dobrá karma, Tome... Napadá mě, že až si tohle přečte spm, tak začne slyšet šustění také u svého OTB
To víš, že jsem na něj myslel. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22762
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od spm »

Spm se malem po jenom z ty fotky :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od HonzaCZ »

Já to tady asi přestanu číst. To jsou občas závady, který si člověk ani v nejhorších snech nepředstavuje. :-DDD

Ale super, že to dopadlo dobře. ,,,,| (*_^) |,,,,
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Přecedovo Kredenc

Příspěvek od sima »

Teda já na to taky vyvalil oči 8() =) hleděl jsem na to z mobilu,první moment jsem myslel,že se "vylomila" celá řemenice 8() si říkám to přeci nemohlo jet...a ona pravda zas nebyla tak daleko,někde na půlce :-/
Teda ještě,že tak Tome!!Z neštěstí ještě větší štěstí-posratá řemenice byla VĚTŠÍHO průměru-řemen se ještě dostatečně našponoval.A že řemen spadl na zbytek řemenice a vydržel,fíha.
Mimochodem ta gumová část,to určitě nevykazuje žádnou vůli,když začíná být hodně unavená,že?To prostě buď drží jak má a taky,že ve většině případů drží,anebo odletí,vyrve se...ono kdo by na to taky jen tak,z plezíru pravidelně hleděl,že jo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“