Mariho červený dostavník SJ

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Odpovědět
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6346
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od cleo »

Hezky Marku, tak to je skvela zprava! Mas proverenyho tatose, spolehlivyho a skoro vubec nezere


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od quickly »

cleo píše:skoro vubec nezere
Jak dojel domů, tak hned posílal zprávu, že spotřebu měl 7.6 (ujeto cca 215 km) ,,,,| (*_^) |,,,,
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22751
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od spm »

Gratuluju :-) jak se zvyka po turbu? :-)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od VDC »

Marku taky gratuluji !! To je super, že jste se s Danem takhle domluvili !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od námořník »

Gratulace :-) a ať ti slouží :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od mari75 »

Já jen zase krátce, prostě nejsem spisovatel, tak jako např. Šíma :-) (Ráďo, to je myšleno v dobrým). Všem, co zatím napsali, tak děkuji (*_^) |,,,, .
Ano, turbo to není. Cesta domů probíhala ve stavu seznamování s autem a zkoušení různých jízdních režimů, tedy krom jízdy v terénu. Na dálnici jsem nejel taky přes limit, jelikož to snad ani nemá smysl, když zrovna člověk nespěchá, což včera nebyl můj případ. Jak už tady bylo zmiňováno mnohokrát, tak 2litr není žádný sprintér, ale na normální jízdu zcela dostačující. Vzhledem k tomu jaký je na silnicích provoz, tak stejně člověk nic nenaspěchá a pro pohodovou a bezpečnou jízdu bude Dostavník zcela vyhovující. Teď se nějakou dobu budeme společně seznamovat, jak používat CVT pro různé jízdní režimy, jelikož nechci být nemile překvapený např. při přejíždění. To s XTéčkem bylo relativně v klidu vždy ;-D , ale když si vezmu, jak jsem s turbem jezdil, tak s pomalejším Dostavníkem nebudu mít problém. S XTéčkem jsem vlastně jezdil taky na pohodu, protože jsem dbal na to, abych na dálnici nepřekračoval 140 km/h a normálním provozu zase nepřekračoval přes 5000 ot/min! A to vše z důvodu zástavby lpg . Netvrdím, že jsem toto nikdy neporušil, ale jestli to bylo celkem do deseti případů, tak je to hodně. Takže jsem si vlastně měl koupit SJ 2,0 CVT hned :-D .
Jinak vlastně jak jsem přišel k Danovému SJ, popsal Dan ve svém vlákně. Já jen vše můžu tady potvrdit a Dana tady veřejně pochválit za férové, vstřícné, přátelské, ale i profesionální jednání ,,,,| (*_^) |,,,, . Tak kdyby to fungovalo vždy a ve všem, tak by byl ten život o poznání pěknější a příjemnější!
Takže jsem se nakonec rozepsal, tak Šímo, sorry :-D . viz.výše
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19150
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od hamoun »

no to ses sice rozepsal .... ale malo .... chybi mi jeste tva hodnoceni, prvni dojmy a zjisteni ... radosti a zklamani ... vic vic vic ... (jako o tom predjizdeni) :)
tesim se :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od mari75 »

Zatím si, Petře, třídím myšlenky a přemýšlím, jak a co napsat. Ale první dojmy jsou veskrze pozitivní. Jen se teď peru s nečekaným problémem na přední nápravě. Ale asi vím, proč tomu tak je :-/ . Když jsem včera od Dana dorazil, tak před příjezdem jsem byl ještě na ruční myčce, aby byl Dostavník hezky nabléjskaný :-) . Tak jsem samozřejmě přeletěl vapkou i kola. A jelikož byla a je zima, tak to vypadá, že brzdového ústrojí se dostala voda, která zmrzla a teď předek drnčí rovné jízdě, jak kdyby byl ve vzorku pne kámen. Taky jak teď manželka odjížděla z domu, tak šlo slyšet pískání, jak kdyby byly přituhlé ke kotouči. Jak manželka přijede, tak zkusím se projet a párkrát pořádně zabrzdit, jestli nenastane změna k lepšímu. Jinak mě nic nenapadá. Díval jsem se i na pneu a ty mají ojetí takové, že na vnějším i vnitřním okraji vzorku je hranka a ne zaoblení, tak to při vytočení jde cítit, mimo to už dost na můj vkus hučí. Přece jenom si myslím, že v SJ musí být větší ticho oproti SG. Ale na ty pneu jsem byl od Dana předem upozorněný (*_^) |,,,, čili budu přezouvat na nové. Spíš mě teď trápí to drnčení. Zajímavé je, že se to objevilo až včera večer, když jsme se vraceli z bowlingu, kde jsme byli cca. 1,5 hodiny. Při cestě tam nic, zpět už drnčení, jak když jedete v traktoru. Cesta 6km tam a 6 zpět :-/
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od emve »

Do Foresteru je tahle motorizace asi v pohodě, to si člověk nekoupí aby s tím všude lítal rychlostí světla. Navíc si myslím, že ta atmosféra s automatem a kickdowny nebude ve výsledku o moc pomalejší, než staré 177k Xtéčko na předjíždění.

Na druhou stranu nesouhlasím s tvrzením, že se nedá nic naspěchat, to je nesmysl. V pátek večer jsem jel Praha - Velké Karlovice přes HK, v Hradci mi to psalo (waze) dojezd za 3:10 a já jsem dojel za 2:20. Podle mě je rozdíl, jestli někam jedu 2 nebo 3 hodiny.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od VDC »

Jestli jsi tam nalil vodu, tak bych hledal problém v tom. Tím spíš, jestli jste pak jeli jen 6 km.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od mari75 »

VDC píše:Jestli jsi tam nalil vodu, tak bych hledal problém v tom. Tím spíš, jestli jste pak jeli jen 6 km.
Ahoj, Tome. Já jim tak schválně nenalil ;-D . A právě toto mě jako problém napadlo. Pojedu se pořádně projet a vypálím to :-DDD
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od mari75 »

emve- Jako samozřejmě že je to rozdíl. Jen jestli to má v konečném důsledku význam. Ono někdy ušetřená půlhodina může mít následky na celý život. Kdybych byl na silnici sám, nemám s tím problém. Ale já prostě nevěřím ostatním, nevím co udělají, jak zareagují. Mě stačí, když jezdím každý den do práce(Kopr) a z práce a vidím ty umělce, co vyvádějí. Dnes dostane řidičák kde kdo a podle toho to taky vypadá :-/ ;-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od mari75 »

Dotaz- Jde dodělat bezklíčové odemykání a startování tlačítkem? A jak by to bylo fin. náročné?
A máte tady někdo zkušenosti s 18" koly a s pneu 225/55/18? O kolik budou větší než klas. 225/60/17, tedy pokud vůbec budou?
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od námořník »

Na pár kilometrech samozřejmě nic nenaženeš, ale nespojoval bych, jestli jedeš rychle nebo ne, s nějakejma následkama. Stejně tak se může něco stát při normální jízdě. Není to o rychlosti, ale o řidiči. Kolik má auto koní není důležitý, důležitý je, aby jsi byl ty, jako majitel, spokojenej,jízdu si užíval a cítil se bezpečně :-). Kola bych nechal 17,bude to pohodlnější. Bezklíč jen z totálky, pokud to vubec jde, jinak budeš, podle mne řádově v desítkách tisíc. Tak ať ti slouží :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Mariho červený drak Forester 03 XT

Příspěvek od mari75 »

Jirko, dík (*_^) |,,,, . Rychlou jízdu nemám spojenou s následky, ale nemůžeš ručit za ostatní. Ano, klidně můžeš jet na přehledné silnici, kde je slabý provoz, třeba 140 km/h, i já tak někdy jedu, ale nemůžeš tušit, že Ti tam někdo nevletí z vedlejší, z pole, z lesa atd. ! Myslím si, že každý z nás, když jede rychleji, pospíchá, má štěstí, že nemusí řešit krizovku a šťastně dorazí do cíle!
Jo bezklíč jsem měl namysli z bouračky třeba, je mi jasné, že by to v autorizáku stálo balík peněz.
17" vers. 18"-jistě, komfort by asi byl menší, ale kdoví. Zase vzhled a výška možná hraje pro 18". Proto se ptám ;-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“