vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
vratnikp
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 56
Registrován: čtv srp 24, 2023 1:54 pm

vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od vratnikp »

ahoj,
po letech nachytřování se tady jsem tak nějak přišel na to, že bych se taky mohl registrovat a angažovat se. Začnu prezentací našich vozítek.

Víkendovým mazlíkem je 2015 Levorg GTS, k dnešku 24.8.2023 má 92 tis a jsme majitelé od 70 tis.

druhým autem je Bitevník - Forester SG 2.0X 2005. toho máme od 179 tis, nyní má 194 tis. Za měsíc bude novým druhým autem na denní ježdění yaris cross, kde bude vládnou moje paní a tak mi Bitevník vpodstatě zůstane na vožení živých a mrtvých zvířat a do stavebnin a sběrného dvora a na přesuny do práce.
Přílohy
Bez názvu.jpg
Toyota Yaris Cross 2023 1.5 DF 92kW
Subaru Levorg 2015 1.6 GTS 125kW
Subaru Forester 2005 2.0 X SG 92kW
Kawasaki KLR 650 1999 31kW

EX Chevrolet Cruze 2011 1.6 16V ecotec 91 kW
EX Land Rover Freelander 2000 I 2.0 TD4 82 kW
EX KTM 990 Adventure S Dakar 2011 83kW
EX BMW 650 GS 2001 37kW
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od quickly »

vratnikp : vítej na SFC jako přispěvovatel. Je potřeba naspat ještě 2 příspěvky, které Ti budou schváleny a potom už budeš psát bez omezení a posílat SZ.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4203
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od Tsakabaru »

ahoj, vitej mezi nami *_*=*_*
pekna suba mas... (*_^) |,,,,
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3622
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od StandaB »

Bud vitan, myslim ze jsi na spravne adrese. :-)
Uživatelský avatar
culda84
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 185
Registrován: pát lis 18, 2022 7:14 am
Jméno a příjmení: Petr Culek
Bydliště: Ždírec nad Doubravou

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od culda84 »

Ahoj, pěkná kombinace (*_^) |,,,, a dobrej nápad koupit manželce ještě jedno a nechat si obě pro sebe :-D
Subaru Levorg
Volvo XC60
VW Golf IV
vratnikp
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 56
Registrován: čtv srp 24, 2023 1:54 pm

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od vratnikp »

ahojahoj, diky za privitani. u nas jsme nikdy nedelili auta na jeho/jeji, ale podle ucelu. v praxi to posledni dva roky, co mame decko (druhe se narodi za dva mesice) vypadalo tak, ze forester odjezdil vetsinu pojizdek, protoze pod 15km cestu nebudem tyrat primovsrik (a riskovat ze nam to nejaky hejl nedopatrenim nebo umyslne omlati). po tom co se nam o forestera zrusila nejaka dacie (tak vznikla prezdivka bitevnik-dacie cekala na odtah a mije pani jen vratila krytku na kouli) padlo rozhodnuti koupit jeste treti auto nove na deni priskoky. puvodne jsem koletoval vymenit levorga za co nejmladsi neprimovstrikovy outback, ale pak by zas auto za mega hnilo v garazi a vetsinu jizd by oddrela vrana za zenitem. no a vyhoda je, ze konecne v tom pracovnim aute budu mit uklizeno a vse na svem miste..😂
Naposledy upravil(a) vratnikp dne čtv srp 24, 2023 6:53 pm, celkem upraveno 1 x.
Toyota Yaris Cross 2023 1.5 DF 92kW
Subaru Levorg 2015 1.6 GTS 125kW
Subaru Forester 2005 2.0 X SG 92kW
Kawasaki KLR 650 1999 31kW

EX Chevrolet Cruze 2011 1.6 16V ecotec 91 kW
EX Land Rover Freelander 2000 I 2.0 TD4 82 kW
EX KTM 990 Adventure S Dakar 2011 83kW
EX BMW 650 GS 2001 37kW
vratnikp
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 56
Registrován: čtv srp 24, 2023 1:54 pm

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od vratnikp »

krátce něco ke mě:
rv 1990 na vesnici na Plzni jihu
vyštudoval jsem plzenskou FAV a FST
bydlím na Plzni-městě
pracuju jako konstruktér pohonných ústrojí
subaru mám diagnostikováno od roku 1996, kdy měl kamarád v sousední vsi na počítači hru rallye championship 1996
zájmy: ted v podstatě jen děcko, kdy mu chci jít příkladem a tedy se musím stát člověkem, jakým chci aby jednou byl on. upozaděné zájmy jsou příroda, zálesáctví, myslivost, sportovní střelba, kynologie, kutilství a deskové hry

něco k jednotlivým autům, třeba mi doporučíte nějaké další tipy co jsem ve zbytku vláken nevyčetl:
Forester SG 2.0x manuál předfacelift
- nahradil LR freelander td4 rv2000
-účel: pracovní auto k baráku, hospodářství a na myslivost, otloukánek k regálmarketům
-při koupi měl najeto 179 tis, původ DE, podle papírů byl zděděn v rodině a po několika letech mizivých nájezdů prodán, po kuřákovi
-obuté pneu byly všechny stejné, mezinápravový dif fungoval, nesvítilo jedno potkávací světlo, neprošlo to emisema - nechápu že to s původními svíčkami vůbec startovalo
-LP homokineťák byl před smrtí
-koroze prahů 0, zadní lemy lehounce chycené, věřím že auto umře dřív politicky než na korozi
-je v něm nějaký lepší rádio (který v autě stejně nepouštím)
-stál mne 95 tis + přihlášení + montáž tažného
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
na českých SPZ:
obul jsem to na univerzální nokian weatherproof195/65 R15
vyměnil jsem takovou tu klasiku: mot. olej, olej v zadním difu, vzduchový, kabinový, palivový filtr a jezdilo se
lemy průběžně ošetřuju hameritem na rez, podběhy motip antigravel.
homokineťák to vzdal po 4 tis km, tak šel nový
12/22 dacie nedobrzdila do kopce na sněhu mojí paní stojící v koloně, dacii prý praskl chladič, forester má odřenou pastovou čepičku na kouli, bylo to jen lehké ťuknutí, paní si původně myslela, že jí chcípl motor při rozjezdu
07/23 jsem měnil žárovku koncového světla
21.8.23 jsem vyměnil zapalovací kabely za NGK, protože na nich úřadovala kuna, nicméně to stále jelo jako čtyřválec ale proč to riskovat
auto v současnosti jezdí cca 10 tis ročně, až paní bude mít svou jojotu nájezd klesne na cca 4 tis
na podzim, až bude doma jojota a nebude nám tedy chybět jedno auto, chci nechat udělat rozvody v Dobřanech nebo Autwecu, zvažuju i náplň předního difu a převodovky podle ceny

tankuju do něj především N95 od plzeňského makra a VIFuju. Jezdí nám to (krátké trasy do 20km cesta) mezi 8,9-9,3l/100km
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
levorg 1.6 gts sport vyroben 12/2015
koupený v létě 2020, náhrada za chevrolet cruze 2011 1.6 sedan, důvodem výměny byla rozšiřující se rodina a prostě proto že jsme ho chtěli. navíc byla doba pošahaná a chevyho jsem prodal za stejné peníze jako jsem ho 4 roky zpět koupil, nutno podotknout že jsem ho prodal po větším servise s novými brzdami (chtěl bych od sebe kupovat auta)
účel: víkendový auto pro radost a na cestování
1. majitelem byl právník z vesnice u Prahy, auto kupované u Freye, mělo hotové obě svolávačky a poměrně čestvě po ukončení leasingu. kosmetické vady minimální-škrábance pod klikami, pár menších škrábanců na dveřích, lehce odřené špičky předního nárazníku, bylo ťuklé na PZ kolo. najeto měl 70 tis, dvě sady kol (gumy na výměnu). především letní sada kol olámané hrany ráfků od obrubníků.
dali jsme za něj 380 tis. hodně jsem to rozvažoval, přeci jen to bylo dost peněz za auto s ne úplně ideální historií, ale mě i paní bavilo a lepší subaru kombi prostě za tyhle peníze nebylo. a alternativa - hatchback civic s 1.5 turbo nebyl k sehnání za rozumný peníze a outbacky v téhle cenové hladině měli už hodně za sebou.

po přepisu:
klasika: olej, brzdovka, chladící kapalina, olej CVT a diferenciálu. nechal jsem opravit kosmetické vady.
v létě je na nokian powerproof v zimě na nokian snowproof
11/22 nová baterie
04/23 byly ošetřené dutiny
05/23 nás pozlobil po výměně oleje - nechtělo se mu jet, diagnostika - chyba váhy vzduchu a MAP senzoru, měl v sobě půllitr oleje přes risku, jestli si nějaký nacuc do sání a zmátlo to elektroniku.... objednal jsem novou váhu vzduchu a než jí kelly ráno přivezlo, vše se samo opravilo přes noc... nechápu to, ale je to v pořádku už 1600km


na jaře chci nechat udělat rozvod alternátoru s kladkami, náplň zadního difu, svíčky a mrknout jak vypadá karbon na sedlech ventilů. až bude doma jojota a paní doma z porodnice (podzim) chci nechat ošetřit podvozek dinitrolem u Lucky veterans.

02/2023 nám ho v jojotě ocenili na 375 tis, akorát jsem u nich nenašel auto, za který bych ho vyměnil
dlouhodobou průměrnou spotřebu máme 9.0 jezdí na VIFovaný n95 od molu/benziny a snažím se tankování plánovat tak, aby co 3-4 nádrž byla verva 100 od frekventované čerpačky, trpím takovou neopodstatněnou představou, že premiový benzín na zapadlé čerpačce leží roky ve zrezlé nádrži a prostě to tankovat nechci :D

jinak mladej je asi taky postiženej, ve st byl u lišky na letošní svolávačce pro levorg a byl problém ho tam odsud dostat
Přílohy
Výstřižek2.JPG
Výstřižek.JPG
Naposledy upravil(a) vratnikp dne pát srp 25, 2023 8:59 am, celkem upraveno 1 x.
Toyota Yaris Cross 2023 1.5 DF 92kW
Subaru Levorg 2015 1.6 GTS 125kW
Subaru Forester 2005 2.0 X SG 92kW
Kawasaki KLR 650 1999 31kW

EX Chevrolet Cruze 2011 1.6 16V ecotec 91 kW
EX Land Rover Freelander 2000 I 2.0 TD4 82 kW
EX KTM 990 Adventure S Dakar 2011 83kW
EX BMW 650 GS 2001 37kW
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4203
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od Tsakabaru »

paradni uvod (*_^) |,,,,
jinak uvod diagnozy mame dost podobny (RC2000 :-D *_*=*_*), byt teda jsem po nich pokukoval jeste o fousek driv, kazdopadne taky skrze rally a umocneno hranim =)

i se zajmama to mame dost podobny - deti, auta, rekonstrukce domu, pred domem, detma a autama (jsem to tak nejak rozjel vsechno naraz) jsem taky travil hodne casu po lesich a v prirode cundrovanim
a deskovky me taky berou, jen neni kdy a s kym :-D
Naposledy upravil(a) Tsakabaru dne úte říj 24, 2023 6:07 pm, celkem upraveno 1 x.
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3622
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od StandaB »

Hezky jsi to popsal. A je videt, ze i ten malej je spravne nasmerovanej. ,,,,| (*_^) |,,,,
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od VDC »

Pavle ještě jsem tě nepozdravil, tak tak dodatečně činím. Vítej !! A protože si tu všichni tykáme, tak tykám. ;-)
Hezký životopis. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vratnikp
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 56
Registrován: čtv srp 24, 2023 1:54 pm

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od vratnikp »

ahoj všem, po delší době aktualizace: Levorg má za sebou technickou, dokonce technik ani nenapsal obvyklé "povrchová koroze podvozkových částí" - snad dostane výplatu. Starý nástřik podvozku stále drží, jen zadní dif jak je ocinkaný od kamínků má na sobě lišku, tak jsem potěšen. uvidíme c ov únoru Bitevník.

jelikož jsem nenašel ve žvanírně vhodné vlákno a nové nechci dělat, tak Vás s radostí informuji, že se nám 18.10 narodila Verunka. od neděle máme obě holky doma.

No a vlastně dnes se nám "narodil" Yaris cross, tak už mi paní nebude v Bitevníku dělat svinčík
Toyota Yaris Cross 2023 1.5 DF 92kW
Subaru Levorg 2015 1.6 GTS 125kW
Subaru Forester 2005 2.0 X SG 92kW
Kawasaki KLR 650 1999 31kW

EX Chevrolet Cruze 2011 1.6 16V ecotec 91 kW
EX Land Rover Freelander 2000 I 2.0 TD4 82 kW
EX KTM 990 Adventure S Dakar 2011 83kW
EX BMW 650 GS 2001 37kW
Uživatelský avatar
gerda
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2247
Registrován: ned srp 29, 2010 6:46 pm
Jméno a příjmení: Michal Gerych
Bydliště: rozmezí Valašského království, Slovácka a Hané

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od gerda »

Hezdky @vratnikp, gratuluji k obou přírůstkům! ;)
Člověk by se měl učit celý život. Všechno jde, když se chce. Když nemůžeš, tak přidej. Nebojte se ničeho.

Subaru Outback 3.63R 191 kW, MY11
Honda FR-V 1.8 i-VTEC 103 kW, MY08
Honda Civic Anglán liftback 1.4 66 kW, MY00
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od hamoun »

@vratnikp GRATULUJI ... !!!

a téma samozrejme mame
viewtopic.php?t=6480&
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tsakabaru
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4203
Registrován: pon pro 06, 2021 6:11 pm
Jméno a příjmení: Míla
Bydliště: Sokolovsko

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od Tsakabaru »

vratnikp píše: úte říj 24, 2023 2:03 pm ahoj všem, po delší době aktualizace: Levorg má za sebou technickou, dokonce technik ani nenapsal obvyklé "povrchová koroze podvozkových částí" - snad dostane výplatu. Starý nástřik podvozku stále drží, jen zadní dif jak je ocinkaný od kamínků má na sobě lišku, tak jsem potěšen. uvidíme c ov únoru Bitevník.

jelikož jsem nenašel ve žvanírně vhodné vlákno a nové nechci dělat, tak Vás s radostí informuji, že se nám 18.10 narodila Verunka. od neděle máme obě holky doma.

No a vlastně dnes se nám "narodil" Yaris cross, tak už mi paní nebude v Bitevníku dělat svinčík
gratuluju k STK (*_^) |,,,,
gratuluju k dcerce (*_^) |,,,,
gratuluju k cistemu vlastnimu autu (parada vid? :-D =) )
Legacy BP 3.0 H6 '05 - "Shogun" - vlakno
Impreza GG 2.0 '03
Forester SF 2.0 '01
Niva 1.7 '06
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vratnikp - Levy a nezdolný oslík "Bitevník"

Příspěvek od VDC »

Pavle gratuluji k dcerce !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“