Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Diskuse o vozidlech jednotlivých členů fóra na jednom místě.
Hadilow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 7:07 pm
Jméno a příjmení: Petr Kubelka

Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od Hadilow »

Nejprve všechny pozdravím, protože jsem zde nový. Před třemi týdny se mi splnil sen a stal jsem se členem rodiny, kteří sdílejí nadšení pro Plejády ve znaku. Máme doma OTB 2,5 i Sport. Nalítáno mám prvních 2000 km, takže krátký souhrn:

1 - Exteriér a interiér - auto je krásné, byť je to samozřejmě velmi individuální pocit. Držím palce japonským designérům, aby se zase nezvrhli. Je jasné, že jsem stále ve fází poblouznění, ale tahle generace mne bere od jejího uvedení na trh. Z praktického hlediska máme černou kůži ne sedadlech, i když ta béžová byla opravdu moc pěkná. Vzadu ale vozíme dětí a praktičnost zvítězila. V autě je opravdu nadbytek místa. Sedačky jsou velmi pohodlné, malinko bych prodloužil sedák. Trochu chybí boční vedení, kdy v prudších zatáčkách pozadí malinko putuje ze strany na stranu. Kufr se mi zdál zpočátku málo vysoký, ale při prvním výletě jsem to rychle vzal zpět. Dohání to hloubkou a šířkou. V pohodě jsem nandal bagáž pro celou rodinu a v pohodě zatáhl roletu. Oceňuji umístění a tvar A sloupků a zpětných zrcátek. Z auta je opravdu velmi dobře vidět.

2 - Motor a CVT - je to první automat, který máme. Měl jsem z toho počátku trochu obavy, jak si s CVT budu rozumět. První kilometry jsem měl rozpačitý pocit z práce automatu a výkonu motoru. Skoro jsem měl strach cokoliv předjet. Po pár desítkách kilometrů se ale projev velmi vylepšil. Při potřebě rychlého předjíždění dám režim S a buď jedno prudké nebo dvojité sešlápnutí plynu. A najednou tam ta dynamika je. Není to trhač asfaltu, ale s přihlédnutím k váze a charakteru vozu je akcelerace bezproblémová. Ruční pádla skoro nepoužívám. Zvuk motoru ve vyšších otáčkách je boží :-), i když jsem se krotil a dával si max.5000 ot/min. Na to fakt nejsem z 2.0TDI moc zvyklý :-)

3 - Podvozek - z podvozku mám asi nejsilnější pocity. Maximální stabilita a jistota se zachováním vysoké míry komfortu a pohodlí. Nechá si líbit i ostřejší průjezdy zatáčkami, kde je velmi těžké se přiblížit náznaku limitu. Při prvním průjezdu po dlažebních kostkách jsem byl v šoku. Z Octavie a Toyota jsem byl zvyklý na drnčení a silný akustický hluk. Zde jen lehké šumění.

4 - Spotřeba - velmi závislé na jízdním stylu a provozu. Při dálniční jízdě kolem 150 km/h to jde na 10 litrů. To samé při kolonách ve městě. Jestliže ale člověk dodržuje rychlostní limity a jede plynule, tak není problém mít spotřebu kolem 7,4 litrů

Další dojmy dodám. Už se nemůžu dočkat sněhu.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Outback 2016

Příspěvek od VDC »

Ahoj Hadilowe, buď vítán, mezi námi. To je dobře, že jsi nadšen, ať ti to vydrží. :-)
Když člověk začne s automatem, je třeba se skamarádit. Já se i po dvou letech učím novým kouskům a návykům, byť mám jen starý "hloupý" obyčejný automat. :-) Takže je klidně možné, že ty pádla časem objevíš. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru Outback 2016

Příspěvek od quickly »

VDC píše:Takže je klidně možné, že ty pádla časem objevíš.
Já je po 125 tkm používám, když brzdím před vesnicí (-) nebo když z kopce nechci, aby se brzdilo motorem (+). Na rychlé přeřazení používám double-kick-down. S DKD jsem se naučil skočit hned k 5500 otáčkám a užít si "tah". U pádel to neumím. Jezdím jen na "I".
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od Traveller »

Vítej. Hodně šťastných kilometrů. *_*=*_*
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Hadilow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 7:07 pm
Jméno a příjmení: Petr Kubelka

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od Hadilow »

Díky moc všem za přivítání. Trochu to oplácím, že na každé Subo co potkám, mávám jako blázen. Je fakt že odpovědi se dočkám málokdy, ale nevadí.
Co jsem zapomněl zmínit v předchozím hodnocení je Eye Sight. Zatím plný počet bodů, funkce adaptivního tempomatu je v pražských kolonách silně návyková. Vyberu si nějakého schopného borce, přilepím se mu na zadek a on mne protáhne zácpou. Je fakt, že člověk musí být ve střehu. Auta co se rychle před vás cpou do mezery mezi sledovaným vozem a Vámi mi ES párkrát nepobral a musela následovat brzda.
Se systémem souvisí i trochu otravné sledování jízdních pruhů. Kluci zde psali, že se nedá natrvalo vypnout. Nevím jak v modelu 2015, ale u 2016 stačí podržet příslušný spínač vpravo dole od volantu déle než 2 vteřiny. Ozve se pípnutí a systém je deaktivován nastálo. Škoda jen, že to nejde podobně u Start - stop systému. Na jeho obranu je ale potřeba říci, že jeho funkce je mnohem přívětivější než u koncernových aut.
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od alman »

Nazdar. Vítej v klubu. OTB 2016 mám cca půl roku, předtím jsem měl Superb TDI 2.0. Hodnocení OTB vs. Škoda mám dost podobné.

Jediný vážnější problém jsou ty sedačky, najeto mám kolem 15000 a pořád jsem si nějak nenašel pohodlné usazení - krátký podsedák plus špatné boční vedení.

Tak hodně šťastných kilometrů.

Aleš
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Hadilow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 7:07 pm
Jméno a příjmení: Petr Kubelka

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od Hadilow »

Tak máme za sebou první větší cestu s Outbackem, kdy jsme strávili týden na lyžích v Itálii v Dolomitech. Bohužel sníh končil na hranicích Rakouska a v Itálii není ani vločka, takže čtyřkolka měla také dovolenou. Byl jsem zvědav jak do auta naložím bagáž pro čtyří lidi s plnou zimní výbavou. Kufr mě příjemně překvapil svojí šířkou a hloubkou a nakonec jsem naložil i dva 15 litrové soudky piva.
S rakví na střeše, s teplotou cca -8 až -14 litrů, na tachometru cca 140 km/h, jsem měl průměrnou spotřebu tam 10,6 a při návratu 9,6. Myslím, že akceptovatelné. Dlouhodobá je 9,1.
Těch 750 km jsem si opravdu užil, auto je pohodlné a konečně se dal přežít rakouský úsek s maximálkou 110 km/h, kdy jsem opravdu ocenil adaptivní tempomat.
Moc pěkný zažitek byl na cestě zpět, kdy jsem ve stoupání na Brenner předjížděl cca v 6:30 ráno Outbacka s jihlavskou značkou. Proběhla vzájemná blikačka, která mi udělala velkou radost.
Po těch pěti měsících provozu nadšení nijak nekleslo a na každou jízdu se moc těším. První sněhové zážitky jsem si užil na Klínovci, kde jsem dal konečně i X-mode. Měl jsem trochu škodolibý úsměv, když jsem na parkovišti viděl trápící se předokolky :-)
Fakt se to auto moc povedlo a těžko se něm hledají zásadní slabiny.
No a vlastně jeden zážitek, máme za sebou první odtah, kdy jsme špatně zaparkovali. Byla legrace poslouchat kluky z městské policie, jak jim Subo nešlo moc naložit a dost se při tom zapotili. No jo, za chyby se platí.
Uživatelský avatar
Vit2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob zář 17, 2016 12:38 pm
Jméno a příjmení: Vít Tůma

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od Vit2 »

Ahoj já do Livigna teď v sobotu 4.3. , v GaPa + 18 st. , Zermez ve Švýcarsku -1, stoupání do Livigna - cca 30 aut nasazují řetězy , OTB bez naprostych problémů!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Vit2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: sob zář 17, 2016 12:38 pm
Jméno a příjmení: Vít Tůma

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od Vit2 »

IMG_0146.JPG

Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od Mira »

Hadilow píše:Tak máme za sebou první větší cestu s Outbackem, kdy jsme strávili týden na lyžích v Itálii v Dolomitech. Bohužel sníh končil na hranicích Rakouska a v Itálii není ani vločka, takže čtyřkolka měla také dovolenou. Byl jsem zvědav jak do auta naložím bagáž pro čtyří lidi s plnou zimní výbavou. Kufr mě příjemně překvapil svojí šířkou a hloubkou a nakonec jsem naložil i dva 15 litrové soudky piva.
Tak to máte asi dobrý spolucestující, protože kamoš odjížděl do Alp s manželkou, synkem ( 2 roky) a 2 kamoškama od ženy. Celkem 4+1 a do novýho mondea se nevešly. Prodejce jim naštěstí pučil tranďáka, ale i tak táhly vozejk a rakev. Nechápu, co všechno sebou ty baby vozí, já doma tolik věcí ani nemám. Napadla mne vlastní sjezdovka a sníh. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Hadilow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 7:07 pm
Jméno a příjmení: Petr Kubelka

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od Hadilow »

Ten Outback s touhle maskou je parádní, moc se mi líbila než mi řekli co za ní chtějí :-)
Hadilow
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: čtv dub 28, 2016 7:07 pm
Jméno a příjmení: Petr Kubelka

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od Hadilow »

Jde nastavit automatické zamknuti auta při dosažení určité rychlosti? Docela fajn věc, na kterou jsem byl zvyklý z Toyoty. U Otase je samozřejmě na dveřích spínač zámku, ale zapomínám jej aktivovat. Jinak nadšení stále trvá. Zajímavá věc je adaptivní tempomat. Nejsem schopen při stejné rychlosti dosáhnout stejné spotřeby. O Velikonocich jsme absolvovali rodinný výlet do Štrasburku. Udržoval jsem pohodovou rychlost 140 km/h. Spotřebu jsem měl cca 9,1. Po přepnutí na adaptivní tempomat to po dalších 200km spadlo na 8,6. Evidentně si s CVT a motorem rozumí lépe než moje pravá noha.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od VDC »

To je dobře, že nadšení přetrvává ! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od Mareka »

Takové vychytávky jako automatické zamknutí po rozjezdu, zavření oken po zamčení apod. japonci nějak přehlíží.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Hadilow - Outback 2016 2.5 Lineartronic

Příspěvek od VDC »

Protože to jsou ptákoviny, pro jízdu zcela nepodstatné. :-) Dělám si legraci, já to považuju za blbosti a jsem rád, že to v autě nemám, ale tím samozřejmě nechci tvrdit, že to není užitečná funkce. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Vozidla členů SFC“